כסף תמיד "עשה לי עיניים". הייתי חולם קבוע בלילות שאתעורר בבוקר עם חשבון בנק מנופח. מה לעשות? במציאות שלנו, כסף משחק תפקיד מפתח בכל מה שקשור לאיכות חיים. אחד הדברים שכולנו רוצים זה לייצר הכנסה מספיק גבוהה כדי לחיות חיים נוחים ושלווים – וגיליתי שמסחר יומי למתחילים יכול להיות אלטרנטיבה טובה לעשות את זה.

על מה לא חשבתי? התחלתי למלא סקרים באינטרנט עבור כמה אגורות שחוקות לכמה דקות של עבודה, קניתי ומכרתי מכשירי פלאפון יד שנייה כדי להרוויח כמה מאות שקלים על כל עסקה ואפילו כתבתי תכנית עסקית לפיתוח של אפליקציה ממש מגניבה (אתם בטח כבר מנחשים מה קרה לה).

ואז, באחד מן הימים בזמן שאני משוטט באינטרנט קראתי כתבה על סוחרים יומיים בבורסה. אנשים מרשימים שנראים כאלו שלא נותנים דין וחשבון על השעה שהם מתעוררים בה בבוקר ושותים קפה כל היום.

החלטתי לקרוא על מסחר יומי למתחילים ולבדוק איך להיות סוחר יומי בבורסה.

סוחר יומי בודק גרפים ב-3 מסכים

ככה עובד סוחר יומי

איך להיות סוחר יומי – מסחר יומי למתחילים

הרעיון הראשוני של מסחר בבורסה הוא פשוט. אני ואתם יכולים לקנות ניירות ערך (מניות, אג"חים וכו') מאנשים אחרים מבלי לצאת מהבית.

המטרה שלנו מן הסתם תהיה לקנות מניה או נייר ערך אחר במחיר מסוים ולמכור את אותה המניה במחיר גבוה יותר זמן מה לאחר מכן (בדרך כלל כמה חודשים לפחות).

תנסו לדמיין שאתם קונים עגבנייה לא בשלה בשקל ולאחר יומיים מוכרים אותה בשלה בשקל וחצי – הרווחתם חצי שקל. קניתם 1000 עגבניות? הרווחתם 500 שקל.

השנים חלפו ו"החמדנות" גרמה למשקיעים מנוסים לפתח טכניקות בכדי לקצר את זמן ההמתנה הארוך של השקעה פסיבית במניה. התנודתיות התמידית (השינוי במחירי המניות בבורסה) מאפשרת לחלק מהמשקיעים לבצע עסקאות קצרות מועד ולגרוף רווחים בכמה דקות במקרה הטוב וכמה שעות במקרה הרע.

סוחר יומי קונה ומוכר את המניות שברשותו באותו היום והוא משתמש בתורת ה"ניתוח הטכני" כדי לעשות זאת:

ניתוח טכני היא שיטה לקריאת גרף המניה ועל סמך דפוס ההתנהגות שלה לחזות את כיוונה בעתיד. ניתוח טכני בסיסי מתמקד ברמות המחיר הנמוכות אליהן המניה הגיעה (קווי תמיכה) ורמות הגבוהות אליהן הגיעה (קווי התנגדות).

ההשערה של סוחר יומי תהיה שאם בעבר מחיר המניה לא ירד מתחת למחיר מסוים, הוא גם לא ירד בעתיד. ועל סמך כך ועוד קריטריונים נוספים כמו מתנדים (כלים לניתוח טכני במערכות מסחר) הוא יקבל החלטה האם לרכוש את המניה לדוגמה.

נשמע פשוט נכון? לצערי לא כ"כ. כסף קל יש רק בחלומות ובלוטו, כדי להיות סוחר יומי טוב צריך ללמוד.

4 אנשים בבורסה בודקים מניות

ככה נראה מסחר יומי בבורסה בבורסה

לומדים איך להיות סוחר יומי

אז קצת על מסחר יומי ואיך מתחילים.
מסחר יומי זה מקצוע. חשבתם להתעשר? זו בהחלט אפשרות אבל הדרך לא תהיה כ"כ פשוטה.

לקח לי כמה חודשים טובים עד שבאמת הבנתי את תורת הניתוח לעומקה והתחלתי לייצר הכנסה פסיבית
מהמסחר (אמנם לא גדולה, אבל בכל זאת משהו). קורס מסחר יומי למתחילים יכול לתת לתת לכם את הכלים לעשות את הצעד הראשון.

שואלים אותי לעתים קרובות איפה כדאי ללמוד ואם ניתן ללמוד איך להיות סוחר יומי לבד והתשובה שלי תמיד זהה – זה אינדיבידואלי.

היום האינטרנט מוצף בחומרים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר אותם תוכלו לקרוא וללמוד מא' ועד ת' (גם אצלנו באתר אפשר). הבעיות העיקריות של לימוד עצמי של מסחר בבורסה זהות לחלוטין לבעיות של לימוד עצמי של כל דבר אחר, משמעת והיעדר תמיכה.

כן, אתם יכולים לקרוא במדויק על קווי תמיכה בגרף ועל אסטרטגיות שמתארות במפורש מה קורה במידה והקו הזה "נבדק" יותר פעמים. בנוסף, אתם תאגרו הרבה מאוד מידע שלא תדעו איך ליישם אותו. עם סיוע של גורם מקצועי זה לא יקרה.

במידה ובסופו של דבר החלטתם לעשות זאת לבד סביר להניח שההתחלה שלכם תהיה מבלבלת ותשלמו את שכר הלימוד שהייתם אמורים לשלם לגורם מקצועי כזה או אחר במסווה של הפסדים בבורסה.

האלטרנטיבה הנכונה היא ללמוד לסחור מגורם מקצועי. למשל, מרצה בעל היסטוריה במסחר יומי שנעזר במערכות מסחר עם כסף וירטואלי (דמו) הנמצאות במחשבים של המכללות בכדי ללמד אתכם את התורה כולה. יש מגוון אפשרויות לימוד בתחום הזה – מכללות, קורסים באינטרנט, שיעורים אישיים ועוד.

בשורה תחתונה, רצוי ומומלץ ללמוד שוק ההון במכללה מוכרת (במחיר הגיוני כמובן) איך להיות סוחר יומי. חלק מהמכללות כבר ותיקות בתחום ויודעות בדיוק איזה חומר מקצועי צריך להעביר לסטודנטים כדי שיסחרו בצורה הטובה ביותר.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

יציאה מעבדות לחירות כלכלית: ככה עושים את זה

WhatsApp זמינים לכל שאלה