ברכותינו, אם הגעתם לכאן סימן שהחלטתם לנהל באופן עצמאי את הכסף שלכם ולדעת איך לסחור בבורסה בדרך הנבונה ביותר. העמוד הזה באתר מיועד לאלו שרוצים ללמוד איך משקיעים בבורסה, ולאלו שכבר יש להם את הידע הנדרש ופשוט רוצים לדעת איך ודרך איפה כדאי לעשות את זה.

אם אתם בתחילת הדרך, המשיכו לקרוא. במידה וכבר עברתם כברת דרך ואתם יודעים כיצד וכמה תרצו להשקיע, גללו את המסך עד לחלקו השני של המאמר (פתיחת חשבון השקעות).

איך משקיעים בבורסה – קודם כל ללמוד

השקעה בשוק ההון ובפרט לימוד מסחר בבורסה היא לא עסק פשוט. נכון, יש המון הזדמנויות שקורצות לנו אינסטינקטיבית ("מניית טבע קרסה 40% ביומיים! אולי זו הזדמנות לקנות?") אבל יש הרבה דברים שצריך וכדאי לדעת על שוק ההון לפני שמתחילים להשקיע.

הדבר החשוב ביותר, הוא ניהול ופיזור ההשקעה.
רכישת מניה של חברה מצליחה בכל הכסף שיש לכם יכולה לספק רגעים מאוד מאושרים.
אך מה יקרה עם הבחירה שתעשו תתברר כלא נכונה? כל החסכונות שלכם ירדו לטמיון והדרך חזרה למעלה לסכום ההתחלתי שהשקעתם קשה יותר (נפילה של 50% תצריך מכם להרוויח בחזרה 100% !).

עוד דבר לא פשוט חשוב, טיימינג.
לקנות מניה או נייר ערך אחר במטרה להרוויח לא יכולה להתבסס אך ורק על האינסטינקט שלנו.
התזמון הנכון להיכנס להשקעה מושפע מכמה גורמים ובניהם ניתוח טכני (קריאה וניתוח של גרף), ניתוח פונדמנטלי (ניתוח המניה על סמך דוחות כספיים, ביצועי החברה וכו') ועוד.

מאוד חשוב להקדיש את הזמן והמשאבים הנדרשים כדי לדעת איך לסחור בבורסה טרם הכניסה לתחום. תופתעו לגלות שתוך זמן קצר תוכלו ללמוד בקורס ללימודי שוק ההון באיזה נכסים פיננסיים להשקיע, כמה כסף להשקיע בכל אחד מהם ואפילו איך להגן על ההשקעה מפני הפסדים כבדים.

איך משקיעים בבורסה

איך משקיעים בבורסה

איך משקיעים בבורסה – פתיחת חשבון השקעות

הדרך הנוחה ביותר ל"איך לסחור בבורסה" היא דרך חשבון הבנק שלנו. רוב הבנקים הם חברי בורסה (חבר בורסה – הגוף הרשאי והנחוץ לנו כדי לקנות ולמכור ניירות ערך). הבנקים מציעים גישה לשוק ההון דרך אתר האינטרנט שלהם והכניסה לחשבון שלנו. הבעיה של ה"נוחות" הזו, היא העלות שלה. מכיוון שכל פעולה של קניה ומכירה עולה לנו כסף, חשוב מאוד לדעת כמה אנחנו משלמים על כל פעולה ולהוזיל את העמלות כמה שיותר.

בנקים גובים עמלות מאוד יקרות על מסחר בבורסה וניהול החשבון. עמלות הבנק גבוהות במאות אחוזים מהעמלות אותן ניתן לקבל בחברי בורסה אחרים (בתי ההשקעות). בנוסף, לאלו מאתנו שירצו לקבל אפשרויות מסחר מתקדמות (פקודות הגנה על עסקה, נתונים בזמן אמת ועוד), הבנקים נשארו מיושנים גם בנושא הזה מלבד נושא העמלות והאפשרויות אותן הבנק מציע מוגבלות מאוד.

הדרך הנוחה והפשוטה באמת לפתיחת חשבון השקעות, היא דרך בתי ההשקעות. בתי השקעות מציעים לנו לנהל את חשבון ההשקעות שלנו בנפרד מחשבון הבנק, עמלות זולות משמעותית מהעמלות אותך מציע הבנק, בטחון על הכספים, שירות מעולה ואפשרויות מסחר מתקדמות.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים.  המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה