ברכותינו, אם הגעתם לכאן סימן שהחלטתם לדעת איך להשקיע בבורסה בדרך הנכונה ביותר – העמוד הזה מיועד בדיוק בשבילכם.

נתחיל בהסבר קצר על למה חשוב ללמוד איך משקיעים בבורסה לפני שמתחילים,  מה הדרך הכי טובה לעשות את זה ונסיים בתכלס – איך פותחים חשבון השקעות ומשקיעים בפועל.

מתחילים;

איך להשקיע בבורסה? קודם לומדים

השקעה בבורסה היא לא עסק פשוט. נכון, יש המון הזדמנויות שקורצות בכתבות באתרים וחדשות כלכליות ("מניית טבע קרסה 40% ביומיים! אולי זו הזדמנות לקנות?") אבל יש הרבה דברים שצריך וכדאי לדעת לפני שמתחילים להשקיע בבורסה.

הדבר החשוב ביותר, הוא לדעת לבחור מניות מומלצות להשקעה והדבר השני הוא ניהול סיכונים.

לדעת איך להשקיע בבורסה במניות שיניבו לכם רווחים

לקנות מניה או נייר ערך אחר במטרה להרוויח לא יכולה להתבסס אך ורק על האינסטינקט שלנו.

התזמון הנכון להיכנס להשקעה מושפע מכמה גורמים ובניהם; הלך הרוחות בשוק (האם השוק נמצא במגמת ירידה או במגמת עלייה), מחיר המניה לעומת השווי האמיתי שלה, מצב ביטחוני (מלחמות גם יכולות להשפיע על מחירי מניות) ועוד.

כדי לבחור טיימינג נכון להשקעה, קיימות שתי שיטות שניתן ללמוד וליישם; ניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי.

ניתוח טכני

שיטת הניתוח טכני מתבסס על קריאת הגרף של מניה, היסטוריית המחיר, מתנדים ואינדיקטורים ופסיכולוגיית של משקיעים וסוחרים בבורסה כדי להעריך מה יהיה כיוון המניה בהמשך.

על פי מספר פרמטרים שלומדים ניתן לקבוע האם סביר שמחיר המניה שאנחנו הולכים להשקיע בה יעלה או ירד ולהיכנס לעסקה בהתאם. רוב העסקאות על סמך השיטה הן לטווחים קצרים; מסחר יומי (Day trading), או מסחר סווינג (Swing Trading) לכמה ימים-שבועות.

שיטת הניתוח הטכני נשענת על סטטיסטיקה (יחסי סיכון סיכוי) ובשנים האחרונות תפסה תאוצה בקרב משקיעים בבורסה מכיוון שקל מאוד ללמוד אותה (קורס של חודשיים – שלושה ואתם יודעים איך להשקיע בבורסה)

ניתוח פונדמנטלי

ניתוח פונדמנטלי היא שיטה קצת יותר מורכבת ללמידה ונפוצה בקרב משקיעים לטווח ארוך שרוצים "לשבת" על מניה לתקופה ארוכה, להרוויח מעלייה גבוה במחיר המניה ולהיות זכאים לדיבידנדים.

בשיטה זו מתבססים על קריאת דוחות כספיים, ניתוח המתחרים של החברה והעתיד הצפוי לסקטור בו המניה נמצאת (למשל עתיד התרופות הגנריות בעולם אם בוחנים השקעה במניית טבע שהזכרנו קודם).

לדעת לנהל את הסיכונים שלכם

רכישת מניה של חברה מצליחה בכל הכסף שיש לכם יכולה לספק רגעים מאוד מאושרים.

אך מה יקרה עם הבחירה שתעשו תתברר כלא נכונה? כל החסכונות שלכם ירדו לטמיון והדרך חזרה למעלה לסכום ההתחלתי שהשקעתם קשה יותר (נפילה של 50% תצריך מכם להרוויח בחזרה 100%!).

ללמוד לנהל נכון את הסיכונים שלכם זה דבר הכרחי כדי להגן על הכסף שלכם ולמקסם רווחים.

מאוד חשוב להקדיש את הזמן והמשאבים הנדרשים כדי לדעת איך לסחור בבורסה טרם הכניסה לתחום.

תופתעו לגלות שתוך זמן קצר תוכלו ללמוד בקורס שוק ההון באיזה מניות להשקיע בבורסה, כמה כסף להשקיע בכל אחד מהם ואפילו איך להגן על ההשקעה מפני הפסדים כבדים.

איך משקיעים בבורסה

איך משקיעים בבורסה בפועל? פותחים חשבון מסחר

הדרך הנוחה ביותר להשקיע בבורסה היא דרך חשבון הבנק שלנו.

רוב הבנקים הם חברי בורסה (גוף הרשאי והנחוץ לנו כדי לקנות ולמכור ניירות ערך), והם מציעים גישה לבורסה דרך האזור האישי באתר הבנק.

הבעיה של ה"נוחות" הזו, היא העלות שלה.

מכיוון שכל פעולה של קניה ומכירה עולה לנו כסף, חשוב מאוד לדעת כמה אנחנו משלמים על כל פעולה ולהוזיל את העמלות כמה שיותר. ובנקים גובים עמלות מאוד יקרות על מסחר בבורסה וניהול החשבון.

עמלות הבנק גבוהות במאות אחוזים מהעמלות אותן ניתן לקבל בפתיחת חשבון מסחר דרך חברי בורסה אחרים (ברוקרים ובתי ההשקעות).

בנוסף, לאלו מאתנו שירצו לקבל אפשרויות מסחר מתקדמות (פקודות הגנה על עסקה, נתונים בזמן אמת ועוד), הבנקים נשארו מיושנים גם בנושא הזה מלבד נושא העמלות והאפשרויות אותן הבנק מציע מוגבלות מאוד.

ברוקרים ובתי השקעות מציעים לנו לנהל את חשבון ההשקעות שלנו בנפרד מחשבון הבנק, עמלות זולות משמעותית מהעמלות אותך מציע הבנק, בטחון על הכספים, שירות מעולה ואפשרויות מסחר מתקדמות.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים.  המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

יציאה מעבדות לחירות כלכלית: ככה עושים את זה

WhatsApp זמינים לכל שאלה