איך משקיעים במניות – איך משקיעים בשוק ההון

כשהחלטתי לכתוב את הפוסט איך משקיעים במניות נזכרתי בימים הראשונים שבהם התחלתי להתעניין ולחקור את שוק ההון. הייתי כל כך סקרן, שלפעמים נשארתי ער עד שלוש לפנות בוקר רק כי נשאבתי לתוך החומר ולא הצלחתי להפסיק לקרוא כל פיסת מידע שהצלחתי לשים עליה יד.

הכל התחיל כשראיתי בטלוויזיה תוכנית עם איזה פאנל של משקיעים שדיברו על שוק המניות וכיצד כל אחד מהם מרוויח ממנו יופי יופי. חשבתי לעצמי שזה יהיה מאוד נחמד אם גם אני אצליח להרוויח גרוש או שניים מהמעט שהצלחתי לחסוך באותה תקופה והחלטתי להתחיל ללמוד.

סינית היא שפה לא פשוטה

אני לא יודע מה הרקע שלכם בתחום אבל כשאני התחלתי ללמוד איך משקיעים בשוק ההון לא ידעתי כלום. אפילו לא ידעתי מהי ההגדרה של מניה והייתי צריך לפשפש הרבה רק כדי להתחיל להיכנס לעניינים. אתרי האינטרנט הכלכליים היו חברים מאוד טובים שלי באותה תקופה ואפילו רכשתי מנוי לעיתון גלובס וישבתי כל בוקר חצי שעה לקרוא כתבות שבהתחלה נראו לי כמו מקבץ של מילים בשפה שאני לא מכיר. לא לדאוג, די מהר הפאזל התחיל להתחבר והתחלתי להבין מי נגד מי אבל עדיין לא ידעתי איך משקיעים במניות ובאמת עושים מזה כסף.

איך משקיעים במניות

איך משקיעים במניות

איך משקיעים במניות – לימודים פרקטיים

ככל שהזמן חלף הבנתי שאין מנוס מלגשת לגורם מקצועי בכדי ללמוד איך משקיעים בשוק ההון והתחלתי להתקשר ולבדוק מכללות. המסקנות שהגעתי אליהן ברורות – הראשונה שכל המכללות הבטיחו לי שהן הכי טובות ושאחרי שאעשה את אחד הקורסים שלהן אוכל להרוויח כסף משוק ההון והמסקנה השנייה היא שיש הרבה קורסים (הרבה מאוד קורסים).

אחרי עוד קצת בירורים הבנתי שיש שני מסלולים עיקריים של לימודים. מסלול לאלו הרוצים ללמוד להשקיע את הכסף שלהם באופן עצמאי ומסלול לאלו שרוצים לפתח קריירה בשוק ההון ולנהל גם את כספם של אנשים אחרים (ניהול תיקי השקעות ברישיון). תקופה לא קצרה עברה מאז ולימים סיימתי את שני המסלולים. תחילה עשיתי את המסלול הראשון והתחלתי לנהל את הכספים שלי ולרכוש מניות עבור עצמי ואחרי שהבנתי שזה משהו שאני מאוד אוהב לעשות התקדמתי הלאה.

עברו ל לימודי שוק ההון בשביל ללמוד עוד על סוגי הקורסים השונים או המשיכו הלאה במידה ואתם מוכנים ורק צריכים פוש אחרון כדי לדעת איך עושים זאת.

איך משקיעים בשוק ההון

איך משקיעים בשוק ההון

איך משקיעים בשוק ההון – פותחים חשבון השקעות

השלב הבא אחרי שלמדתם והתמקצעתם הוא לפתוח חשבון השקעות. מבלי להיכנס ליותר מדי פרטים, האופציה הטובה ביותר עבורכם היא לפתוח חשבון בבית השקעות. אתם יכולים לקנות מניות גם דרך חשבון הבנק שלכם אבל העמלות שהבנק גובה גבוהות מדי ואם כבר עשיתם בדיקה מקיפה של איך משקיעים במניות תעשו עוד מאמץ קטן ותפתחו חשבון השקעות עם תנאים נורמליים.

בתי השקעות מציעים פתיחת חשבון בהליך פשוט דרך האינטרנט כך שבתוך יום כבר יכול להיות לכם חשבון השקעות פתוח. התחרות ההולכות וגוברת בין בתי ההשקעות והבנקים גורמת לעדכון תדיר בתנאים של כולם על מנת לפתות ולמשוך לקוחות חדשים. תוכלו לבדוק בלחיצה את כל התנאים ל מסחר בשוק ההון וליצור קשר עם בית ההשקעות שהכי מתאים לכם.

סוף מעשה במחשבה תחילה

אל תהיו פזיזים בהשקעות. הפיתויים בשוק ההון הם אינסופיים אך טעות קטנה יכולה לגרום להפסדים ולהשאיר אתכם עם טעם מר בפה כבר מההשקעה הראשונה שלכם. במידה ואתם עדיין לא בטוחים בעצמכם קחו לעצמכם עוד קצת זמן ותמשיכו ללמוד. ההשקעה הזו בעצמכם תשתלם בסופו של דבר.

משקיע בשוק ההון לעד יצטרך להמשיך לקרוא וללמוד בכדי למקסם את ההשקעות שלו ולייצר רווחים כמה שיותר גבוהים. ככל שתשקיעו יותר (בעצמכם, לא כסף) ככה תוכלו להרוויח יותר.

בהצלחה!


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה