העמלות נמוכות, אבל לא הנמוכות ביותר, מערכת המסחר משוכללת ומפתה – אבל מה היא נותנת באמת לעומת המתחרים? הכל על אינטראקטיב ישראל, הנציגות המקומית של אינטראקטיב ברוקרס העולמית ואחת ממערכות המסחר הפופולריות בישראל


אינטראקטיב ברוקרס היא פלטפורמת מסחר חדשנית ופופולרית בישראל.

היא מאפשרת לסחור בבורסה במגוון רחב של מכשירים פיננסים. החל ממניות, אג"ח, קרנות סל ועד אופציות וחוזים עתידיים – ביותר מ-135 בורסות בעולם.

אבל האם היא הטובה ביותר? זה בדיוק מה שניסינו לבדוק, בכתבה הבאה.

סקרנו ובדקנו בשבילכם לא רק את התוכנה והעמלות, אלא גם דברים חשובים שאתם חייבים לדעת כמו רמת אבטחת הכסף שלכם.

בהקשר האחרון, בחברה מציינים כי כל הכספים מוגנים בחשבונות נאמנות בסיטי בנק ובג'יי פי מורגן. החשבון מפוקח על ידי הרגולטורים בארצות הברית ומבוטחים עד לסכום של חצי מיליון דולר (די בטוח, לא?)

אז מהי חוות הדעת לגבי החברה, שמתגאה בכך ששוויה של הקבוצה כולה, אינטראקטיב ברוקרס, נאמד כיום בכ-30 מיליארד דולר? והאם כדאי לכם לפתוח שם חשבון מסחר?

כדי להגיע לפירוט העמלות המלא, אפשר ללחוץ כאן. אם אתם רוצים לקרוא קודם מידע נוסף על החברה, הנה הוא;

אינטראקטיב ישראל

מערכות המסחר של אינטראקטיב ישראל (TWS) – הטובה ביותר?

למערכת המסחר של אינטראקטיב יש השפעה מכרעת על הלקוחות שלה, כלומר – על המשקיעים וסוחרים. האופן בה ניתן לנהל דרכה את הכסף וכן היקף השווקים יקבע, בסופו של דבר, האם הלקוחות יישארו עם החברה בטווח הארוך. 

כמובן, לדמי הניהול ולעמלות נמוכות יש גם השפעה מכרעת, אך ללא מערכת מסחר ממתקדמת אין טעם לסחור. 

המערכת של אינטראקטיב ברוקרס נקראת TWS – קיצור של Trading Work Station. היא מאפשרת לכל משקיע, בין אם מדובר באדם פרטי או בתאגיד, לסחור במניות, חוזים עתידיים, מט"ח, אופציות, אג"ח ועוד. היא עובדת מול יותר מ-100 שווקים בעולם.

פלטפורמת TWS ייעודית עבור המובייל וכן עבור המחשב. במקרה של הטלפון, מדובר באפליקציה עם מערכת מסחר שמכילה מגוון של אפשרויות. היא זמינה עבור אפל ואנדרואיד.

בחברה מתגאים כי מערכת המסחר למחשב זכתה במספר פרסים עולמיים. היא מיועדת עבור משקיעים שמעוניינים במערכת מסחר דרכה יוכלו לסחור במספר מוצרים במקביל. היא פותחה על ידי צוות הפיתוח של קבוצת אינטראקטיב.

מחשב עם גרף

מערכת מסחר מתקדמת | צילום: מתוך דף הבית של אינטראקטיב

מה יש בתוכנה?

ובכן, מערכת המסחר של אינטראקטיב היא פלטפורמה נוחה ומהירה למסחר.

היא מאפשרת לנהל הוראות, לקבל סקירה מקיפה ומספקת כלי מעקב ופורטפוליו. המערכת ניתנת להתאמה אישית, כך שתוכלו להתאים אותה לצרכים שלכם.

לחלונית של מערכת המסחר הזאת קוראים Mosaic. מה היא מספקת? גישה ישירה למסחר, אפשרות להצעות בזמן אמת, כלי ניתוח ואפילו חיפוש טכני.

אפשר גם לעשות שימוש בתוכנה כדי לקבל בצורה מהירה פרטי סיכום חשבון ופוזיציה. כמו כן, המערכת מאפשרת להעביר פקודות באופן מיידי ולבצע הוראות בזמן אמת.

רשימת פקודות המסחר כוללת את הפקודות הרגילות כמו סטופ לוס או לימיט וכן הוראות מורכבות יותר.

כמו כן, המערכת כוללת סורקים משוכללים ומתנדים רבים שמאפשרים לזהות מגמות במסגרת ניתוח טכני.

יתרונות לעומת מתחרים

עבור המשקיעים ישנם מספר יתרונות למסחר דרך מערכת המסחר של אינטראקטיב. השניים הבולטים: גובה העמלות וכן מערכת המסחר המתקדמת.

למרות שבחברה טוענים כי מדובר במערכת המסחר עם העמלות הנמוכות בעולם, מצאנו מספר ברוקרים שמאפשרים מסחר בעמלות נמוכות יותר. מערכת המסחר כוללת גם גרפים שמותאמים אישית ומצביעים על תבניות ומגמות בשוק.

המערכת כוללת גם חדשות בזמן אמת כדי לדעת מתי לבצע עסקאות. החלונית אותה הזכרנו קודם ניתנת לשיפור. אפשרות לחדשות פרימיום וכן גם מנוי לפרסומים של אנליסטים בכירים. בין היתר מדובר באנליסטים של רויטרס, זקס מורנינגסטאר דאו ג'ונס ועוד. 

החלונית CLASSIC TWS מאפשרת למשקיע לבצע פקודה מהירה. במקביל, אפשר לצפות בשורת ההוראות מתחת  לשורת נתוני השוק.

כמו כן, לחברה קיימת מערכת ניטור שמאפשרת לכם לראות את מצב החשבון בכל רגע נתון. המטרה היא לאפשר יתרון למשקיע בזמן שתנאי השוק משתנים.

בעזרתה, ניתן ליצור התראות בזמן אמת המספקות נתוני מחיר, זמן ונפח המסחר (volume). כך, תוכלו לקבל מידע חשוב על שינויים במהלך המסחר.

יתרון בולט נוסף הוא הניסיון הרב בשימוש במערכת מסחר מול הבורסה בניו יורק. מצד שני, החברה לא מספקת שירותי מסחר בבורסה הישראלית.

נקודת אור נוספת: בחודש ספטמבר האחרון הודיעה החברה על מערכת למסחר במטבעות קריפטו.

האם קיים חשבון דמו?

אכן, קיים חשבון דמו שבעזרתו תוכלו לתרגל. אז נכון, לסביבת עבודה אמיתית יש להוסיף את העניין המנטלי והלחץ שמופעל עליכם. אבל כך תוכלו ללמוד את מערכת המסחר, לסחור בלי סיכון להפסד ולהיות מיומנים יותר בבחירות הבאות שלכם, אז תעשו שימוש בכסף אמיתי.

חשבון הדמו יוכל לספק לכם לא רק ניסיון. הוא יאפשר לכם לקבל כלים כסוחרים. תוכלו ללמוד את הדינמיקות השונות בשוק עבור מוצרים שונים, ללמוד אסטרטגיות מסחר חדשניות וכן לבצע הוראות שונות באמצעות הפקודות.

חשוב לשים לב שהורדת את התוכנה העדכנית ביותר. מפעם לפעם, כך מצאנו – התוכנה עצמה מעדכנת את עצמה. לכן, יש לשים לב שהגרסה האחרונה מותקנת אצלכם.

שימו לב – ניתן לקבל חשבון דמו רק במידה ופתחתם חשבון מסחר לייב (עם כסף בפנים).

חשוב להדגיש: פתיחת חשבון באינטראקטיב לוקחת מספר ימים. תחילה יבקשו מכם למלא טפסים מקוונים, אחר כך העניין יעבור לאישור הברוקר והרשויות בארצות הברית. ההערכה היא שמרגע הבקשה ועד אישור החשבון יחלפו 3-7 ימים. בחשבון חברה, תמתינו כנראה קצת פחות. 

וכן, החברה דורשת סכום מינימלי להפקדה: 3,000 דולר או 10,000 שקל. אפשרות לסכום נמוך יותר תלויה בבקשה חריגה למנהל חדר המסחר של אינטראקטיב

חוות דעת על אינטראקטיב ברוקרס מרחבי הרשת

ברשת נערכו מספר מבדקים שהשוו את נושא העמלות. אז ברור שאינטראקטיב זולה בהרבה מהבנקים, אבל בניגוד למה שניתן להסיק מהאתר שלה, ישנם ברוקרים פרטיים זולים יותר.

כך למשל, חיפוש באינטרנט הביא אותנו לעמלה של 0.08 אחוז מערך הקניה או המכירה, ולא עמלה שנגבית עבור כל מניה בודדת. שוב, הכל שאלה של כמות. כמה מניות קניתם ומה הערך שאתם מקבלים בתמורה? אלה נתונים שצריך לשים אליהם לב.

ברשת זוקפים לאינטראקטיב המקומית את העובדה שהיא משווקת את אינטראקטיב ברוקרס העולמית. "לאור מה שקורה בשנים האחרונות בישראל", נכתב באחת הסקירות, "עדיף לשלם רבע סנט נוספים אבל לדעת מול מי אנחנו עובדים… שקט נפשי".

בהשוואה שנערכה בין פלטפורמות שונות נמצא כי ישנן מספר חברות שגובות פחות מסנט למניה והחל מדולר אחד לאופציה.

יחד עם זאת, קיים הבדל מהותי מול העלויות בבנקים. "בשונה מהבנקים, בהם העמלות גבוהות בצורה יוצאת דופן", נכתב באחת הסקירות. "שם הלקוח מחויב בעמלת מינימום ובחיוב עבור דמי ניהול ודמי שמירה".

האם אינטראקטיב נהנית מיתרון לגודל? כנראה שכן. אם אתם סוחרים מתחילים, היינו ממליצים לכם להתחיל בגרסת הדמו. כך, תוכלו לנצל את היתרונות לגודל לטובת למידה עצמית.

עמלות באינטראקטיב ברוקרס – כמה זה עולה לנו?

בדיקה פשוטה מעלה כי העמלות של אינטראקטיב נחשבות לנמוכות יחסית לשוק, בפער ניכר מהבנקים וגם בהשוואה לחברות אחרות

היא גובה 1 סנט עבור קניה או מכירה של מניה ומחייבת בעמלת מינימום של 2.5 דולר.

עבור פעולות באופציות, החברה גובה 2 דולרים על קניה או מכירה, והיא אינה מחייבת במינימום של קניה או מכירה במקרה הזה.

חוזים עתידיים יעלו לכם החל מ 3 דולר ליחידה.

חשבונות של סוחרים פעילים (סוחרים יומיים למשל), חברות ותאגידים יכולים לקבל הנחה של עד 50% בעמלות.

כמו כן, החברה מצהירה כי לא תגבה עמלות כלשהן במקרה שפתחתם חשבון, אבל לא סחרתם. כמו כן, אינטראקטיב לא גובה עמלות כמו דמי משמרת או דמי ניהול.

נקודת אור נוספת: היא לא מחייבת גם עבור שימוש במערכת המסחר שלה, אלא אם כן תרצו שיופיעו בה נתונים בזמן אמת – ואז העלות תקבע לפי כמות הנתונים שתבקשו.

טבלת עמלות מסחר אינטראקטיב ברוקרס

דאגנו לכם לטבלה המרכזת את העמלות העיקריות באינטראקטיב ישראל, אבל לפני שאתם פותחים חשבון, כדאי לכם לבדוק את פירוט העמלות המלא של אינטרקאטיב ישראל.

סוג העמלהכמה זה יעלה לך?הערות
תשלום חודשיאיןללא נתונים בזמן אמת.
עלות זמן אמת משתנה בהתאם למספר הבורסות מהם תרצו לקבל נתונים
מסחר במניות1 סנט למניה / מינימום 2.5$ לעסקהמסחר בארה"ב בלבד*

למסחר במדינות אחרות עמלות שונות - ראו תעריפון עמלות מלא למטה
מסחר באופציות2$ לאופציהאופציות על מניות ומדדים בארה"ב*

מסחר באופציות על נכסים פיננסים אחרים ובמדינות אחרות עמלות שונות - ראו תעריפון עמלות מלא למטה
מסחר בחוזים עתידייםהחל מ 3$ לחוזהתלוי בסוג החוזה ובבורסה בה הוא נסחר
מסחר באג"ח0.2% משווי העסקה / מינימום 10$ לעסקה
מסחר בקרנות נאמנות0.2% משווי העסקה / מינימום 10$ לעסקה
המרת מטבע0.005% משווי סכום ההמרה / מינימום 5$ להמרההמרה למטבעות אחרים כרוכה בעמלת מינימום שונה
-->
WhatsApp זמינים לכל שאלה