איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון

כשהקמנו את החברה שלנו, אחד הדברים שנורא הפריעו לנו והניעו אותנו הוא ההיצע הבלתי נגמר (והלא מוצדק) שיש בתחום שוק ההון וההעדר היכולות של אנשים פרטיים שלא באו מהתחום לשפוט ולהחליט איפה ללמוד ו / או להשקיע.

עבדנו בבתי השקעות, עבדנו במכללות ללימודי שוק ההון ודיברנו עם אלפי אנשים שמתעניינים בתחום ורוצים להשקיע ממיטב כספם בניסיון להרוויח יותר ולשפר את איכות החיים שלהם. המסקנה שהגענו אליה ובגללה החלטנו להקים את החברה שלנו פשוטה – אף אדם בתחילת דרכו לא באמת יודע איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון או לבחור חברה שדרכה הוא יוכל להשקיע את כספיו בתום הלימודים.

הסיבה לכך פשוטה, בצד השני של הטלפון יושב איש מכירות מנוסה עם ידע בלתי נגמר בתחום וכל משפט שיוצא לו מהפה נשמע טוב יותר מהמשפט הקודם. ובמצב של חוסר ידע, קל "ליפול קורבן" ולבחור משהו לא טוב מספיק ושאינו נכון למטרות שלנו.

איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון

איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון

איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון – קודם לדעת מה רוצים ללמוד

שוק ההון הוא עולם רחב שאין לתאר ורק בתחום הלימודים יש לפחות עשרים סוגים שונים של קורסים המוצעים היום ללמידה.

ראשית תצטרכו להחליט אם אתם רוצים ללמוד קורס בשוק ההון בכדי להעשיר את הידע האישי שלכם במטרה להשקיע את כספי החסכונות שלכם או אם אתם מעוניינים ללמוד שוק ההון בכדי לפתח קריירה ולנהל עבור אנשים אחרים את הכספים שלהם. לימודי מסחר עצמאי (העשרת הידע בשוק ההון והשקעת כספים באופן עצמאי) היא הכשרה ללא תעודה רשמית כלשהי ואורכת מספר חודשים. לימודי ייעוץ השקעות / ניהול תיקי השקעות הוא תהליך יותר ארוך שבסופו ניתן לקבל תעודה המאפשרת לנהל את כספים של אחרים ברישיון מטעם הרשות לני"ע.

אין חכם כבעל ניסיון

משפט שאין חכם כמותו. במיוחד בכל מה שקשור בלימודים וכשהשאלה איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון עולה, על אחת כמה וכמה. בשנים האחרונות צצו עשרות אם לא מאות גופים המציעים ללמד את שוק ההון. לא כל מי שטוען שהוא יכול וכשיר ללמד מסחר בשוק ההון או ייעוץ השקעות וניהול תיקים יכול או רשאי לעשות זאת.

מכללות ותיקות אמנם יגבו מכם מחיר קצת יותר גבוה אך ישנה תמורה לעלות. מכללות מעסיקות את המרצים המקצועיים והטובים ביותר שיש בתחום. מרצה טוב הכרחי כדי שנוכל ללמוד על הצד הטוב ביותר. סוחרים טובים ואנשים טובים משוק ההון שמעוניינים להרוויח עוד קצת כסף ומציעים ללמד קורסים יכולים להיות מאוד מקצועיים בכל הקשור לשוק ההון אבל ללמד או להעביר שיעור אין להם מושג. אז לא חשוב כמה הם יודעים, אם הם לא יודעים להעביר את החומר כמו שצריך זה ממש לא רלוונטי.

לחץ לקבלת מידע נוסף על לימודי שוק ההון

איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון – לא כל הנוצץ זהב

ראיתם פרסומת של איזה בחור שוכב על ערסל בחוף עם לפטופ והכיתוב "זה יכול להיות אתה" מופיע בה? אחלה, תעברו הלאה. לימודי שוק ההון זה עסק רציני ולא של איזו חברת פרסום שהמטרה היחידה שלה היא למכור לכם חלומות בשקל. חפשו אחר גוף רציני, עם ניסיון ושמפרסם את היתרונות בלימודים אצלו.

איפה כדאי ללמוד קורס בשוק ההון – בכיתה, באינטרנט או ספר טוב?

אינדיווידואלי לחלוטין. אם אתם אוטודידקטים בהחלט תוכלו לקנות כמה ספרים טובים וללמוד את כל מה שאתם צריכים מהם אך לא כולם כאלה. באינטרנט ניתן ללמוד גם מקורסים שהוקלטו מבעוד מועד וגם בקורסים שנערכים אונליין בהתאם לבקשת התלמיד. במידה והחלטתם לבחור בקורס שהוקלט מראש חשוב לבדוק מתי הוא הוקלט. ככל שפחות זמן עבר ממועד ההקלטה כך איכות השיעורים צריכה להיות טובה יותר.

קורס המתקיים בכיתות מומלץ על ידנו יותר משאר אפשרויות הלימוד מכיוון שניתן לתרגל עם כל הכיתה (והמרצה) באמצעות חשבונות השקעה ווירטואליים את החומר הנלמד. בנוסף, אם תהיה לכם שאלה כלשהי תוכלו ליצור קשר עם המרצה ולברר בדיוק את מה שחסר לכם.

בהצלחה!

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה