העמלות הנמוכות של אקסלנס טרייד מבליטות אותם ביחס למתחרים, אבל האם הם נותנים גם את המוצר הטכנולוגי הטוב ביותר? יצאנו לבדוק ושאלנו: למה יש מערכות מסחר נפרדות לשווקים בישראל ובחו"ל?

מחשב עם גרף

הזולה ביותר, אבל גם הטובה ביותר? מערכת המסחר של אקסלנס טרייד | צילום: אתר הבית


אם החלטתם לסחור בבורסה, סביר להניח שהימים הראשונים לחיפושים לא יהיו קלים. קרוב לוודאי שתחפשו מערכת מסחר טובה, עמלות נמוכות ובעצם – כל מה שמשקיע מתחיל, או מנוסה, צריך כדי לסחור בבורסה.

אחת האפשרויות הפופולריות היא מערכת המסחר של אקסלנס טרייד, שמציעה מסחר בארץ (לא מובן מאליו, לא קיים בכל המערכות) או בחו"ל, באמצעות פלטפורמה חדשנית.

אבל מהי המערכת הטובה ביותר עבור מסחר בישראל ואיך סוחרים בחו"ל? האם העמלות של אקסלנס טרייד נמוכות משמעותית מהאחרים?

כדי להגיע לפירוט העמלות המלא, אפשר ללחוץ כאן. אם אתם רוצים לקרוא קודם מידע נוסף, הנה הוא;

ישראל וארה"ב – מערכות מסחר שונות

אז ככה. אקסלנס מפרידה בין מערכות המסחר שלה. אם תרצו לסחור בארץ, תעשו שימוש במערכת אחת, ובחו"ל – במערכת שונה לחלוטין.

החלטתם שאתם הולכים על מסחר משולב? שאלנו. באקסלנס ייעדו לנו מערכת שונה לגמרי.

OrderNet היא מערכת מתקדמת למסחר בבורסה בישראל. אבל אם תרצו לסחור גם בבורסה בארה"ב במקביל תצטרכו לקבל מערכת שונה – OrderNet Pro שמה, שמשלבת בין השניים. 

לאלה שרוצים לסחור בבורסה בארצות הברית בלבד, גם להם מציעים באקסלנס פתרון. Global EXtrade היא מערכת מסחר מתקדם בחו"ל. בנוסף, קיימת מערכת אינטרנטית לצורך מסחר בחו"ל. היא נקראת View Trade.

השמות בוודאי לא אומרים לכם דבר. בשביל זה אנחנו כאן. בדקנו מה עושה כל מערכת ומהי הדרך הכי טובה לסחור.

המערכת הפופולרית ביותר

אז משיטוט קצר באינטרנט, עולה כי מערכת המסחר של Global EXtrade נחשבת לפופולרית מאוד. היא מביאה את המסחר המתקדם בחו"ל רמה אחת קדימה. היא סוחרת בכ-100 שווקים בעולם, כולל אסיה ואירופה.

בנוסף, היא מציעה אפשרות מינוף – עד פי 4 במסחר תוך יומי ועד פי שניים ב-overnight. המערכת מציעה מסחר מסביב לשעון.

במערכת OrderNet Pro, המשלבת מסחר בישראל ובארה"ב, אפשר למעשה לבצע מסחר דואלי.

אקסלנס מציעה לכם גם תוכנת מסחר מתקדמת. אפשר לסחור באמצעות אתר באינטרנט או באפליקציה. המערכת לא מחייבת אתכם לרכוש דולרים מראש, אלא אפשר לרכוש בשקלים בכפוף למצב חשבון הבנק שלכם.

קודם לכן הזכרנו גם את המערכת האינטרנטית. שמה הוא View Trade. בדקנו למה היא מסוגלת. המערכת, כך מתברר, שואבת מידע אנליטי ממערכת Tip Ranks. מדובר במערכת מסחר נוחה לתפעול שמאפשרת לקבל מידע על מניות מאנליסטים מוכרים. 

לצד ההמלצות, תוכלו לצפות גם בדירוג שלהם, שנובע מאחוזי ההצלחה. הרי לא תרצו לבחור באנליסט עם אחוזי הצלחה נמוכים, נכון?

כמו כן, המערכת הזאת מאפשרת לא רק מסחר במניות או בקרנות סל, אלא גם בשורטים. מערכת דירוג האנליסטים מובנית בתוכה. היא ניתנת בחינם למי שמבצע לפחות פעולה אחת בחודש ותומכת לא רק בעברית או באנגלית, אלא גם בשפה הרוסית.

יתרונות לעומת המתחרים

פלטפורמת המסחר האוטומטית של אקסלנס אינה חזות הכל. החברה מציעה לא רק טיפול בכל היבטי המיסוי, מה שיחסוך לכם זמן יקר (את הכסף תקבלו במונחי נטו בלבד, ישירות לחשבון), אלא גם עמלות נמוכות משמעותית מהבנקים.

ראוי לציין כי ההשוואה לבנקים מיותרת. רוב בתי ההשקעות שבדקנו זולים באופן משמעותי מהבנקים וההשוואה העיקרית היא בעיקר מול בתי השקעות פרטיים אחרים. תכף נגיע גם לזה.

באקסלנס תוכלו לקבל שירות מינוף עד פי 4 מהכסף שלכם, יש לכם שירות מקצועי בעברית גם עבור מסחר בארה"ב, שזה לא מובן מאליו, אבל הם בעיקר חושבים על הקהילה שמצטרפת אליהם.

הם החליטו לערוך עבורכם מפגשים עם מומחים וכן השתתפות בהרצאות. כמו כן, קיים מרכז מידע עם ניתוחים שיעזרו לכם להחליט מה תהיה המניה הבאה שלכם.

כמו כן, ללקוחות ניתנת גישה לספריית תוכן דיגיטלית, באמצעותה אפשר לקבל עוד נתונים ומידע.

ויש עוד יתרון אחד על המתחרים. אקסלנס טרייד מעניקה קורס מסחר במתנה למי שמצטרף אליה. סוחרים חדשים יקבלו 3 מפגשים במתנה, שמעניקים ידע בסיסי במכירה וקניה וכן בביצוע ניתוחי שוק. בקורס הזה תלמדו על ניתוח טכני, מדדים, תשואה מול סיכון, טכנולוגיות מסחר, מגמות בשוק ועוד.

סוחרים מנוסים עם חשבון מסחר פעיל, יוכלו לקבל 3 מפגשים מרוכזים. שם תלמדו גם על מתנדים טכניים, תעודות סל, סקטורים ועוד.

ביקורות על אקסלנס טרייד מרחבי הרשת

באקסלנס טרייד, כך דווח, חוו זינוק בפעילות דווקא עם פרוץ נגיף הקורונה. זה אומר: יותר חשבונות חדשים, עליה משמעותית של 1000 אחוז, בעיקר של צעירים יחסית בני 30-45.

העובדה שאקסלנס היא חלק מקבוצת הפניקס נותנת לה כוח. היא הפכה לדומיננטית בשוק ומציעה למשקיעים דבר לא פחות חשוב ממעטפת השירות: חוסן פיננסי.

בכתבה שפורסמה ב"דה מרקר" עולה כי מהשוואה בין רוב הבנקים בישראל וארבעה בתי השקעות מובילים, אקסלנס גובה את העמלה הנמוכה ביותר. עבור מניות, אג"ח וקרנות סל היא גבתה 0.061% בלבד. עבור מניות בחו"ל – 0.03%.

היא גובה דמי משמורת, כמו חברות רבות, שגובות 15-20 שקלים בממוצע. הבנקים, כך נמצא, גובים בערך פי 4 יותר מבחינת עמלה ממוצעת.

בנוגע לאפליקציה, שמענו לא מעט ביקורות מרחבי הרשת. כך למשל, היא דורגה במקום נמוך יחסית בגוגל פליי. אז נכון, רבים טוענים כי דירוג אפליקציות בשוק ההון לא תמיד משקף את האמת בשל אינטרסים זרים – ועדיין: לא מעט ביקורות על חוסר נוחות ויעילות ועל זמן תגובה איטי יחסית.

מה שכן צוין לטובה הוא קורס המסחר, ששווה לפחות 1,200 שקל. כמו כן, העובדה שהחברה לא גובה עמלה על קרנות נאמנות של קרס וכן פוטרת אתכם מעמלת תקבולי דיבידנד או אג"ח ומעמלת המרת מט"ח.

כמו כן, צוין כי לאור הביקוש ההולך וגובר הגדילו בחברה את המענה של המוקדים, כך שתוכלו להעביר הוראה מהר יותר ולקבל תשובות לשאלות מקצועיות.

העמלות באקסלנס טרייד 

לגבי מסחר בניירות ערך – קניה ומכירה של ני"ע בתל אביב – 0.085% או 3 שקלים מינימום. בגין קרנות נאמנות תשלמו 16 שקלים פיקס לעסקה. בגין מכירה וקניה של אופציות מעו"ף תשלמו 2.5 שקלים לכל אופציה.

עבור קניה או מכירה של ני"ע זרים בארה"ב בלבד – בהתאם לבחירת הלקוח: לפי מערכת המסחר: 1 סנט למניה והחל ממינימום של 5 דולר או פיקס של 11 דולר לעסקה (תלוי בסוג מערכת המסחר שתבחרו).

רוצים לסחור במניות מחוץ לארה"ב? תשלמו 0.4% משווי עסקה עם מינימום של 30 באותו מטבע

עבור דמי ניהול של פקדונות ישראלים – תשלמו 40 שקל לחודש. העברת ני"ע תגרום לכם לשלם 99 שקל לישראלים או 10 דולר לנייר ערך זר. טיפול בהזמנה של ניירות ערך בהנפקה – 0.4% משווי הקצאה.

טבלת עמלות מסחר באקסלנס טרייד

סוג העמלהכמה זה יעלה לך?
תשלום חודשי20 ₪ בחודש (מתקזז כנגד עמלות מסחר)
מסחר במניותבורסה ישראלית - 0.085% משווי העסקה / מינימום 3 ₪ לעסקה

בורסה ארה"ב - 1 סנט למניה / מינימום 5$ לעסקה
מסחר באג"ח0.085% משווי העסקה / מינימום 3 ₪ לעסקה
מסחר באופציותבורסה ישראלית - 2.5 ₪ לאופציה בישראל

בורסה ארה"ב - 3$ לאופציה בארה"ב
קרנות נאמנות16 ₪ לעסקה
הפקדות ומשיכות כספיםאין עמלה על הפקדות | עד 5 משיכות בשנה ללא עלות
המרת מטבעהמרה ללא עמלה - לפי מרווח של שתי אגורות משער רציף
WhatsApp זמינים לכל שאלה