אז בואו ונתחיל.
כל מה שרציתם לדעת על השקעה בשוק ההון ובורסה למתחילים, מא' ועד ת'.

שוק ההון בעולם המודרני

הסיבה האמתית שאתם כאן וקוראים את זה, היא האינטרנט.

בשנים האחרונות מאז שהאינטרנט נהיה חלק בלתי נפרד מחיינו ומידע זורם מאחד לשני דרך הרשת במהירות האור קשה שלא להיות חשוף לכל הטוב ששוק ההון יכול להציע. הגישה המהירה שלנו למחירי המניות, האפשרות לרכוש אותן בלחיצת כפתור (עוד על כך בהמשך), כתבות באתרים כלכליים, מאמרים וסקירות של אנליסטים ובתי השקעות מאפשרת לכל אחד מאתנו לקחת חלק. ללא המידע, ההשקעה בבורסה הייתה מסתכמת בהימורים ואף אחד לא מוכן להמר על החסכונות שלו (למעט אנשים ספציפיים).

היום כל האינפורמציה שאתם צריכים על מנת לבחור בהשקעה נבונה נמצאת בהישג ידכם. תוכלו לקרוא דוחות של חברות, לעקוב אחרי הפרסומים שלהן ולבדוק מה קורה אצל המתחרים לפני שאתם מחליטים להיכנס להשקעה.

בורסה למתחילים

עד שלא מוכנים לא מתחילים

על האינטרנט כבר דיברנו? בצעדים הראשונים שלכם בשוק ההון תוכלו לתרגל ולהעריך את רמת המוכנות שלכם לפני שאתם באמת משקיעים ומסכנים את הכסף שלכם. חיפוש קצר בגוגל של "תיק השקעות וירטואלי" פותח לכם מגוון אתרים המציעים לכם לבנות חשבון דמו.
בחשבון ניתן להוסיף מניות וניירות ערך אחרים, לעקוב אחרי הרווחים / הפסדים שלכם ולנסות להבין בדיעבד איפה טעיתם וללמוד מהטעות.

בנוסף לתיק וירטואלי (ואם אין לכם הרבה סבלנות), תוכלו ללמוד לימודי שוק ההון ובורסה למתחילים שנלמד במכללות ברחבי הארץ או בקורסים אינטרנטיים (יש לא מעט) ולחסוך זמן וכסף על טעויות שסביר להניח שיתרחשו במידה ולא הכנתם את עצמכם כמו שצריך.

מוכנים? קדימה לפתוח חשבון

אחרי שתלמדו את "סודות הבורסה" בעצמכם או באמצעות קרוס כלשהו, תצטרכו לפתוח חשבון השקעות באחד מבתי ההשקעות הגדולים בארץ או בחו"ל. פתיחת חשבון הוא הליך די פשוט, היום ניתן לפתוח בכמה דקות חשבון דרך האינטרנט (כן, שוב האינטרנט) ותוך יום או יומיים להתחיל להשקיע.

רצוי ומומלץ לבצע סקר שוק לפני שאתם מחליטים איפה לפתוח חשבון למסחר בבורסה. בתי השקעות גובים עמלות (שלפעמים הן גבוהות ולא מוצדקות) בגין קניה ומכירה של ניירות ערך, תשלום חודשי בגין תפעול החשבון, המרת מט"ח, הפקדות ומשיכות של כספים ועוד. מכיוון שאתם מתכוונים לפתוח רק פעם אחת חשבון, תקדישו לסקר שוק מעט זמן בהתחלה וזה ישתלם בלונג ראן.

שוק ההון למתחילים


תחילתו של מסע- בורסה למתחילים ועד ולמתקדמים

לפני שתשימו לב אתם כבר תשכחו מה זה בורסה למתחילים ותתחילו לחשוב בורסה למתקדמים.
כפי שציינתי בהתחלה, שוק ההון הוא עולם האפשרויות ותמיד יש איפה להשתפר ומה ללמוד.
יהיו רגעים טובים בהם העבודה קשה שלכם תשתלם אך יהיו גם רגעים פחות טובים. שמרו על קור רוח, למדו מהטעויות שלכם ותמיד תשאפו קדימה, בדיוק כמו שעשיתם לפני שהתחלתם לקרוא את המאמר הזה. בהצלחה!


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה