למה המדינה בעצם מחייבת אותנו לעשות ביטוח? איזה עלויות קיימות ברכישת ביטוח? והכי חשוב – איך רוכשים ביטוח חובה בצורה חכמה? מאמר שאתם חייבים לעצמכם

איש ואשה בתוך רכב

בסוף, המדינה רוצה בטובתכם. ביטוח חובה 


כשאנחנו רוכשים רכב, חדש או משומש, אחד הדברים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון הוא שעלות רכישת הרכב הוא רק חלק אחד מהעלויות שנצטרך לשלם בשביל שנוכל להחזיק את הרכב ולהשתמש בו בצורה סדירה.

בין העלויות שנצטרך לשאת, יש את עלות ביטוחי רכב. כידוע, כל מי שמחזיק ברשותו רכב משלו צריך לרכוש פוליסת ביטוח חובה, על מנת שיוכל ליהנות משורה של כיסויים, אם חס וחלילה יקרה משהו לרכב או אם הוא יגרום נזק לכלי רכב, רכוש וכן לאנשים אחרים.

בעוד שישנן פוליסות שבעל הרכב יכול להחליט האם הוא מעוניין לרכוש אותן, דוגמא פוליסת ביטוח מקיף או פוליסת צד ג', הרי ישנה פוליסה אחת שכל מי שמחזיק ברשותו רכב חייב לרכוש ואין לו את הזכות להחליט האם הוא מעוניין בכך או לא. מדובר בביטוח חובה.

ביטוח חובה, זו פוליסה שהמדינה מחייבת כל בעל רכב לרכוש זאת על מנת להגן עליו, ועל נהגים, נוסעים והולכי רגל שעלולים להיות מעורבים בתאונות דרכים כתוצאה מהנהיגה שלו. הביטוח נועד לכסות מקרים בהם יהיה צורך לשאת בעלויות טיפול רפואי עבור הנפגעים השונים. נהג שנוסע ברכב ללא ביטוח חובה, מסתכן בעבירה פלילית, אשר בפעם הראשונה העונש עליה יהיה כספי, אך אם העבירה תבוצע שוב העונשים עלולים להיות כבדים בהרבה.

למה המדינה מחייבת אותנו לרכוש ביטוח חובה?

בשביל להבין מדוע המדינה מחייבת אותנו לרכוש ביטוח חובה, עלינו להבין את המשמעות והרעיון של פוליסה זו.

כשאנחנו נוהגים ברכב, תמיד קיים חשש שנהיה מעורבים בתאונת דרכים בה יפגעו אנשים אחרים, כולל אנשים שאינם מבוטחים. אם חס וחלילה יקרה להם משהו, אזי שהמדינה לא רוצה שעלויות הטיפול יוטלו על הנהג, מאחר והוא לא יוכל לעמוד בהן. היא כמובן גם לא רוצה שהעלויות יוטלו עליה.

לכן, היא מחייבת בעלי רכבים לרכוש ביטוח חובה ולחדש אותו מדי שנה, כשתוקף הפוליסה מסתיים. חשוב לציין, הפוליסה נקבעת על פי תנאים שונים, בין אם זה גיל הנהגים, עבר ביטוחי (אם הם ביצעו תאונות בעבר) ומאפיינים אחרים שחברות הביטוח עובדות על פיהם.

למרות שמדובר בפוליסת ביטוח חובה, המדינה קבעה שחברות הביטוח לא יכולות לדרוש עבור הביטוח כל סכום שהן רוצות, וקבעה מחיר מקסימאלי לפוליסה, וכן מחיר מינימלי על מנת לשמור על תחרות ושלא יקרה מצב של שבירת שוק.סיבה נוספת היא שהמדינה רוצה שהמבוטחים יהיו מבוטחים מסכום מסוים, ולכן החליטה המדינה על רף תחתון מינימלי שאותו חברות הביטוח יכולות לדרוש.

איך רוכשים פוליסת ביטוח חובה בצורה חכמה?

בשביל לרכוש ביטוח חובה בצורה חכמה, עלינו להיכנס לאתר WOBI, לקבל הצעות מחיר מחברות שונות ואז להשוות ביניהן. באתר אפשר לקבל את כל המידע הרלוונטי בנושא, בשביל שנוכל ללמוד עליו ולהחליט איזו פוליסה יכולה להתאים לנו ואצל איזו חברה משתלם לנו לרכוש אותה. כך נוכל לבצע רכישה חכמה בעלות אטרקטיבית עבורנו. 

למאמרים נוספים >

אולי

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

השקעה פיננסית באיחוד האירופי - איך עושים את זה נכון?

יועץ בבנק או ניהול תיק השקעות?

יועץ בבנק או ניהול תיק השקעות?

השוואת ביטוח - הדרך שלכם לחיסכון

סליקה לעסקים קטנים וגדולים גביית כספים נוחה

WhatsApp זמינים לכל שאלה