השוואת ביטוח – הדרך שלכם לחיסכון

רבים מאיתנו משלמים הון תועפות בכל שנה על ביטוחים, אבל חוטאים בדבר פשוט שיכול לחסוך לנו הרבה מאוד כסף לטווח ארוך – אנחנו לא עושים השוואת ביטוח כמו שצריך.

לכמה חברות ביטוח פניתם לפני שעשיתם את ביטוח הרכב שלכם? קרוב לוודאי שרק לחברה אחת או שתיים. כמה פעמים החלפתם את חברת הביטוח וסרבתם בנימוס שהנציג הנחמד התקשר להציע לכם "חידוש פוליסה במחיר אטרקטיבי ללקוחות קיימים"? כנראה שלא יותר מדי.

אז מתי משווים בין ביטוחים

אם שואלים מומחים מעולם הביטוח הם יגידו שמומלץ לבדוק חלופות לחברת הביטוח שלכם בכל שנה, והם צודקים. ענף הביטוחים הוא אחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק החופשי, וחברות הביטוח יוצאות במבצעים חסרי תקדים מפעם לפעם כדי למשוך אליהם לקוחות כמוכם שישארו איתם שנים וימלאו את כיסם של בעלי המניות של החברה. 

אבל אתם יכולים להיות חכמים, ולבדוק כל פעם איזה חברה מציעה את המבצע הטוב ביותר ופשוט לעבור בין חברה אחת לאחרת, וליהנות מההטבות שכל חברה מציעה בתורה.

אתר האינטרנט בטוח, ככה עושים ביטוח מציע מידע על מגוון רחב של ביטוחים ומגלה לכם מה הדרכים הכי נוחות וקלות לעשות ביטוח איכותי במחיר משתלם.

השוואת ביטוח

השוואת ביטוח

איך משווים ביטוח

מחליטים איזה כיסויים רוצים שיהיה בביטוח, ובודקים כמה שיותר חברות. 

המטרה היא למצוא את המחיר הטוב ביותר לפוליסה שחיפשתם, והיום ממש קל לעשות השוואת ביטוח דרך האינטרנט. רוב אתרי האינטרנט של החברות מציעים לקבל הצעת מחיר אונליין. כך שבפרטיות המחשב הנייד שלם אתם יכולים תוך כרבע שעה למצוא את החברה הבאה שתחליטו להיות לקוחות שלה.

השם של החברה בה תבטחו את עצמכם לא כל כך משנה, ברגע שהחלטתם על כיסויים ספציפיים כל חברה שתחליטו לבטח אצלה תהיה מחויבת לשלם לכם על פי חוק. ומכיוון שכל חברות הביטוח בארץ מפוקחות על ידי רשות שוק ההון, אתם בטוחים בכל החלטה שתקחו.

כמה ניתן לחסוך בהשוואת ביטוח

עד אלפי שקלים בשנה (תלוי כמה סוגים של ביטוחים יש לכם). אם יש לכם פוליסות רכב, בריאות וחיים, החיסכון יכול להגיע למאות שקלים בכל חודש. 

אתם יכולים לבדוק בעצמם או לפנות לחברות ייעודיות שעושות השוואת ולחסוך המון כסף מבלי כל מאמץ מהצד שלכם.

קופת חולים – בדקתם חלופה בחמש שנים האחרונות?

לפני כמה זמן שקלתם להחליף את ה"הרשמה" שלכם לקופת חולים? שקרוב לוודאי אינכם יודעים למה אתם משלמים לה וכמה תשלמו על שירותים זהים בקופת חולים אחרת (כי כל החיים הייתם בקופה הזו).

קופות החולים מציעות ובדרך כלל משכנעות אותנו לרכוש דרכן ביטוחים משלימים ובכך מגדילות את התשלום החודשי הבסיסי שמגיע להן מטעם החוק. אם אתם משלמים כמה עשרות או מאות שקלים בחודש לקופה, כדי שתבדקו עם המתחרות שלה למה אתם משלמים מחיר כל כך גבוה והאם אפשר להוזיל אותו אצלהן.

אל תסתמכו על המלצות של משפחה וחברים

יכול להיות שהם קיבלו אחלה דיל מהחברה המבטחת שלהם. אבל יש סיכוי גדול שהסיפור לא יהיה זהה איתכם כי הם הצטרפו בזמן מבצע כזה או אחר, בעלים של רכב עם מערכות התראה משומנות אשר מוזילות את מחיר הביטוח או אפילו צעירים מכם בכמה שניפ ולכם פוליסת הבריאות שלהם זולה יותר.

בדקו ספציפית לצרכים שלכם מהן העלויות בחברות השונות, ובצעו את ההחלטה רק על סמך המחירים שאספתם.

אולי יעניין אתכם גם: מסחר בבורסה | קורס שוק ההון


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך

WhatsApp זמינים לכל שאלה