אומרים שהשקעות לטווח הארוך הן בטוחות יותר ושרווחים יפים רואים רק בחלוף השנים. במקרים רבים, זהו אכן המצב. עם זאת, יש גם אפשרות אחרת שיכולה להניב לא פחות רווחים ואפילו יותר – השקעה במניות לטווח קצר.

אם אתם מוכנים לקחת מעט סיכונים, תוכלו ליהנות מהשקעות עם תשואה נאה תוך זמן קצר גם בתקופות בהן השוק ניחן באי יציבות.

אז מתי השקעות לטווח קצר הן כדאיות, איך נעשה אותן בתבונה והאם השקעה במניות לטווח קצר היא הדרך הבטוחה להצלחה? 

הנה מה שאתם צריכים לדעת;

ככה משקיעים במניות לטווח קצר

 

אפיק השקעה לחובבי אדרנלין

כאמור, משקיעים ותיקים רואים את אפיקי ההשקעה שלהם כריצה למרחקים ארוכים. הם לוקחים את הזמן ונותנים לכסף לעבוד. במובן הזה, בהלה ופחד הם החסמים המשמעותיים ביותר העומדים בפני המשקיע הנבון. רק צעדים בוטחים ואמון כי השוק יחזור לעצמו מאפשרים לנו לקטוף בסופו של דבר את הפירות. 

ישנם, אמנם, רגעים בהם קיימות הזדמנויות פז להפיק רווחים משמעותיים. בנקודות שיא בהן השוק נמצא בצמיחה נדירה, חשוב שנדע כיצד לפעול. ברור לכולנו שמדובר במצב זמני וכי התועלת שניתן להפיק ממנו נתונה תמיד לאי הוודאות שמאפיינת רגעים אלו. זוהי, למעשה, גם התקופה בה שוק ההון מככב בכותרות ומשקיעים חובבים רבים מנסים את מזלם לראשונה. למרבה האירוניה, זוהי גם התקופה המסוכנת ביותר להיכנס להשקעות, מאחר ואי היציבות הזו עשויה בכל רגע להתהפך.

כדי להצליח לנווט במים הסוערים האלה ולהצליח לחזור ולספר על כך, חשוב שנכיר היטב את המרחב אליו אנו נכנסים ונפעל בו בתבונה.

הדרך הנכונה להשקעה במניות לטווח קצר

קניית מניות לטווח קצר עשויה להיות משתלמת מאוד, אך טומנת בחובה גם לא מעט סיכונים.

מסחר לטווח קצר יכול להימשך מספר דקות ועד כמה ימים. וכדי למצות את המיטב מהאסטרטגיה הזו, חשוב שנבין את מכלול היתרונות והסיכונים עמם עלינו להתמודד.

כאן יותר מבכל זירה אחרת, ידע הוא כוח וחוסר ידע מהווה פוטנציאל להפסדים. חשוב שנדע לאתר הזדמנויות נכונות בטווח הקצר, אך אף חשוב מכך – לדעת כיצד להגן על עצמנו מפני כל תרחיש.

ככל שנכיר היטב את כל ההיבטים המשמעותיים בהשקעה, כך נוכל להגן על עצמנו מהפסדים בצורה יעילה יותר, לזהות את העסקאות המשתלמות ביותר ולהפיק מהן רווח מיטבי.

לזהות את השחקנים המשמעותיים בשוק

לעתים קרובות מדי, משקיעים נוטים להיסחף ומאמינים שאם יצפו בדיווחי הסחר בחדשות ויקרעו את עיתוני הפיננסים, הם ישמרו עם אצבע על הדופק. המציאות, אמנם, שונה בתכלית. הדיווח החדשותי לרוב מגיע מאוחר מדי, זמן רב לאחר שהשווקים כבר הגיבו לנתונים. כדי להישאר בקו הראשון ולקבל החלטות נבונות ומהירות, עלינו להישאר מעודכנים ולחפש אח עסקאות משתלמות בזמן אמת.

היכרות מעמיקה עם דפוסים אופייניים

חשוב שנדע לזהות תנודות צפויות לאורך השנה. כך למשל, השווקים הבינלאומיים נוטים להיות סטטיים למדי בחודשי הקיץ והסתיו ולרוב אלו חודשי החורף והאביב בהם התרחשו יותר רווחים באופן סטטיסטי. ככל שנתבונן ונכיר את השוק, כך נוכל לדעת מתי כדאי להיכנס ובעיקר – מתי לצאת. 

ממוצע נע – נא להכיר

ממוצע נע הוא נתון חשוב למשקיעים המציג את המחיר הממוצע של מניה לאורך פרק זמן מסוים.

תקופות הזמן הנפוצות ביותר לשימוש הן 15, 20, 30, 50, 100 ו- 200 יום.

באמצעותו, נוכל לראות את מגמות המניה לאורך פרקי זמן קצרים, יתרון משמעותי כשאנו עוסקים בהשקעה במניות לטווח קצר.

ככל שנמצא מניה מועמדת שהממוצע הנע שלה נוטה כלפי מעלה, סביר להניח שנוכל להפיק ממנה תשואה טובה. 

ניהול סיכונים – פרמטר חשוב בהשקעה במניות לטווח קצר

כשזה מגיע להשקעות לטווח קצר, בעיקר בשוק ההון, ניהול סיכונים נכון הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר שחשוב להקדיש להם תשומת לב.

השקעה במניות לטווח קצר כרוכות בסיכון. לכן, עלינו להקדיש מחשבה מתמדת כיצד למזער את הסיכון ולמקסם את התשואה. על ידי שימוש מוקפד בפקודות קניה ומכירה והוראות הגנה "סטופ-לוס" נוכל להתגונן כראוי מפני תנודות קיצוניות בשוק.

פקודות אלו מאפשרות לנו להוציא צו מוגדר מראש למכירת או רכישת מניה מן הרגע שערכה בשוק מגיע לרף מסוים מבלי לבצע את הפעולה באופן יזום. זהו כלי שימוש וחשוב שיאפשר לנו לצמצם הפסדים באופן משמעותי.

כך, גם בימים של אי וודאות, נוכל לספק לעצמנו רשת ביטחון חשובה ולהגן על עצמנו מפני הפתעות לא צפויות.

תמונה המדמה השקעה במניות לטווח קצר ויצירת רווחים

אילו עוד אפיקי השקעות לטווח קצר קיימים ואיך נעשה את זה נכון?

מניות הן לא האפשרות היחידה שלנו. ככל שאנו מחפשים אחר אפיקים סולידיים יותר, גם שם נוכל למצוא אפשרויות לא רעות גם לטווחים קצרים.

לפני שבודקים את האפשרויות השונות להשקעות לטווח קצר, חשוב להגדיר יעדים. ככל שנדע לומר לעצמנו למה נדרשות ההשקעות שלנו, כך נוכל לבחור ביתר קלות באפיק ההשקעה הנכון.

באיזה אפיק השקעה לטווח קצר מומלץ לבחור?

ככל שמדובר במניות, מדובר אכן בהשקעה משתלמת עם פוטנציאל משמעותי לצמיחה. עם זאת, הסיכונים להפסד הם רבים ואנו עשויים להגיע לסופה של ההרפתקה הפיננסית שלנו עוד לפני שהחלה.

השאלה הגדולה היא, כמובן – עם איזה כסף אנחנו משקיעים? ככל שמדובר בכספים שצברנו מרווחי הון, בונוסים או סכומים אחרים שאנו יכולים להרשות לעצמנו לסכן, ייתכן שההרפתקה הזו עשויה להשתלם לנו. עם זאת, אם אנו עושים שימוש בחסכונות המיועדים לקניית בית, חתונה או כל יעד משמעותי אחר, ייתכן מאוד שעדיף לנו לעשות שימוש באפיק סולידי יותר.

מבין כלל האפיקים הקיימים כיום, קשה לזהות אילו מהם מתאימים ונכונים לטווח הקצר. איגרות חוב עשויות להתאים גם לטווח הקצר וגם קרנות כספיות שקליות הן מכשיר אידיאלי להשקעות מסוג זה. יתרון נוסף של אפיקים אלו הוא הנזילות הגבוהה והאפשרות ליהנות ממזומנים לאורך השנה.

עם זאת, הוצאות העסקה עצמה, שיקולי המיסוי והסיכונים הכרוכים בהשקעה, עשויים להפוך את המהלך כולו ללא כדאי. במקרים מסוימים, אנו עשויים לגלות כי הריבית שאנו מרוויחים בתוכניות החיסכון או בקופת הגמל שלנו עשויה לספק לנו תשואה נוחה ומשתלמת יותר במינימום סיכונים.

רוצים ללמוד להרוויח ממסחר בשוק ההון בכל יום? הדרך הנכונה היא לעשות קורס למסחר יומי בבורסה

לשמור על עיניים פקוחות

בסופו של יום, יותר משחשוב לבחור באפיק הנכון להשקעות לטווח קצר, האופן בו ננהל את ההשקעה בכל אחד מן האפיקים הללו הוא שיקבע מה נוכל להפיק מסך המאמצים שלנו.

הפער בין רווחים והפסדים נעשה צר ובלתי וודאי מאי פעם ולכן חשוב שנישאר כל הזמן עם עיניים פקוחות ונמדוד את הצעדים שלנו בזהירות רבה. כאן, אין מקום לפאסיביות ושאננות. 

לסיכום, אם גם עבורך הריגוש שבסיכונים והפוטנציאל שברווחים הגבוהים, הוא כוח ממלא חיות ואנרגיה, שווה להתנסות בהזדמנויות מסוג זה וללמוד מניסיון אישי האם קורצת מהחומר המאפשר הצלחה. עם זאת, אם כל תנודה בלתי צפויה בשוק מעוררת בך חרדות, או אם יש לך יותר מדי מה להפסיד –  ייתכן מאוד שעדיף לבחור במסלולים סולידיים וארוכי טווח המאפשרים התנהלות סולידית וזהירה יותר. שם נמצאים הרווחים היציבים והבטוחים יותר.

 


התוכן מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע בו אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה