השקעות בבורסה למתחילים

הבורסה היא שוק בו סוחרים בניירות ערך מסוגים שונים. ניירות הערך יכולים להיות מניות של חברות, אגרות חוב, תעודות סל ועוד מגוון רחב של מוצרים פיננסיים. ההשקעות בבורסה טומנות בחובן פוטנציאל לרווחי הון והן מתאימות למי שיש לו סכום כסף פנוי. הבורסה מציבה אלטרנטיבה טובה לתכניות החיסכון בבנק. הבנקים מעניקים ריביות נמוכות מאוד ובאמצעות השקעות בבורסה למתחילים ניתן להשיג אחוזי תשואה גבוהים יותר (כן, גם מתחילים יכולים). אך כמובן שגם הסיכון גדול יותר וברמת בעיקרון בשוק ההון ובעולם העסקים בכלל, ככל שהסיכון גדול יותר כך גם פוטנציאל הרווח גדול יותר בתור סוג של פיצוי.

השקעות בבורסה למתחילים

השקעות בבורסה למתחילים

השקעות בבורסה למתחיליםלימוד הנושא

על מנת לבצע השקעות בבורסה למתחילים חייבים קודם כל ללמוד את הנושא. עליכם ללמוד מהם המוצרים הפיננסיים השונים שניתן לרכוש בבורסה ומהם ההבדלים ביניהם. יש ללמוד כיצד לנתח את המניות וכיצד לחזות את המגמות הצפויות על מנת לבצע השקעות חכמות. יש לדעת מהם הכוחות הפועלים בבורסה ומהם הגורמים אשר יכולים להשפיע על ערך המניות. יש לדעת כיצד לפזר את הסיכונים ועוד מגוון נושאים שהם רלוונטיים לצורך השקעות בבורסה למתחילים. אז מהיכן מתחילים?

בשביל לבצע השקעות בבורסה יש להתחיל מלימוד הנושא. מכללות רבות בכל רחבי הארץ מציעות לימודי שוק ההון, אך חשוב קודם לוודא שהקורס אכן מתאים לרמה שלכם. ישנם קורסים הפונים למי שאין לו שום ניסיון וישנם קורסים מתקדמים יותר המיועדים למי שיודע דבר אחד או שנים על שוק ההון. אם מדובר בהשקעות בבורסה למתחילים יש לבחור קורס אשר כולל את הכל החל מהיסודות הבסיסיים ביותר. קורס כזה מכין אתכם היטב להשקעות בשוק ההון והוא כולל את כל הדברים שצריך לדעת כולל הפרטים הטכניים שעוסקים בכיצד מתבצע בפועל המסחר.

השקעות בבורסה למתחיליםספרות מקצועית

עוד אמצעי ללמוד את הנושא של השקעות בבורסה הוא באמצעות ספרות מקצועית. בחנויות הספרים ובאתרי האינטרנט המוכרים ספרים תוכלו למצוא ספרות מקצועית בנושא שוק ההון. להלן כמה ספקים מומלצים בנושא שוק ההון:

מספרים ומה שביניהם/רו“ח איתמר בן מאירספר זה אינו עוסק בשוק ההון באופן ישיר אלא בניתוח דוחות כספיים של חברות. מי שמשקיע בשוק ההון חייב ללמוד לקרוא את הדוחות ולהפיק מהן את המסקנות הנכונות לצורך ביצוע השקעות מחושבות. ספר זה מעניק לכם את ארגז הכלים שלו אתם דרושים לצורך ביצוע השקעות בשוק ההון.

זמן בורסה/לימור לביא לוינסקיספר זה מתאים למתקדמים יותר הרוצים להעמיק את הידע שלהם בשוק ההון, אך גם מי שמתעניין בהשקעות בבורסה למתחילים ובאמת רוצה לדעת הכל יכול למצוא עניין בספר זה. בספר מפרטים את מועדי קביעת השערים ואת אופן קביעת השערים בצורה ברורה ועוד מידע רב.

בורסה – ספר הזהב/צביקה ברגמןספר זה חשוב מאד לכל מי שרוצה להבין את הפסיכולוגיה של שוק ההון. הספר מדבר על סוגים שונים של משקיעים, על ניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי, מלכודות השוק ועוד מידע רב המתפרש על פני למעלה ממאתיים עמודים.

הלוחש למניות/מאיר ברק- ספר העוסק באסטרטגיות מסחר ומספר את סיפורו של אחד האנשים המוצלחים בישראל ב מסחר בבורסה.

מלבד ספרות מקצועית ניתן לקבל מידע רב על השקעות בבורסה למתחילים באתרי האינטרנט השונים העוסקים בשוק ההון ומציעים מאמרים עם מידע בנושא, טיפים ועוד.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה