השקעות בבורסה

הבורסה תמיד הייתה ברירת המחדל של משקיעים. היכולת לתמרן בין מספר רב של נכסים פיננסיים, להיחשף למספר רב של אפיקי השקעה ומבלי טרחה גדולה מדי עבור המשקיע הופכת את הפתרון של השקעות בבורסה לפתרון הטוב ביותר לאלו המעוניינים להשקיע כספים פנויים וחסכונות.

כל אחד מאתנו, במרחק שיחת טלפון קצרה או קליק קטן על העכבר במחשב יכול להיות בן רגע משקיע. משקיע בתחום הפארמה, משקיע בנדל"ן או אפילו להשקיע ולהיות חלק מהבעלים של קבוצת כדורגל. כל זה, במרחק נגיעה.

השקעות בבורסה

השקעות בבורסה

ובכן, בורסה

בורסה היא בעצם חברה רגילה, חברה שמטרתה להרוויח כסף. השירות שהיא מספקת הוא פיקוח וניהול "השוק" למסחר בניירות ערך. הבורסה היא זו שמאפשרת לי ולכם לבצע עסקאות ולקנות או למכור ניירות ערך תוך כדי רישום הפעולה והבטחה שאכן העסקה תבוצע בשלמותה. ועל כל עסקה כזו, היא גובה עמלה.

למעט הנכס הפיננסי המוכר ביותר שניתן לקנות או למכור דרכה (מניות) ניתן לבצע עסקאות בניירות ערך אחרים כמו אג"ח (אגרות חוב), קרנות נאמנות, מק"מ (מלווה קצר מועד), אופציות ועוד. עסקאות הקניה והמכירה, מתבצעות דרך חשבון השקעות ייעודי הנפתח לכל המעוניין בבנק או בבית השקעות שיש להם גישה למחשבי הבורסה.

למידע נוסף, לחץ על  איך קונים מניות 

הרבה אפשרויות, בחירה קלה (או קשה)

מאמינים בעולם הרובוטיקה או אינטליגנציה מלאכותית? קל, חיפוש קצר באינטרנט ויש לכם שם של קרן השקעות בבורסה שמשקיעה בתחומים האלו. עוד כמה קליקים בחשבון השקעות שלכם ובתוך כמה שניות הצמיחה של הסכום אותו השקעתם תהיה תלויה בצמיחה של התחומים הנ"ל. פשוט. אבל מה קורה אם אינכם יודעים באיזה תחום כדאי להשקיע? או שמרוב עצים לא הצלחתם לראות את היער וכמה אנשים כבר הצליחו לבלבל אתכם כשכל אחד מהם אמר שכדאי להשקיע בתחום אחר? פה כבר הדברים מתחילים להסתבך.

לא רק סוחרים ממולחים

השקעות בבורסה – לא למקצוענים בלבד

אם נבהלתם מהפסקה הקודמת אז דעו לכם שהימים בהם רק סוחרים מקצוענים ואנשי עסקים יכלו להשקיע בבורסה ולהרוויח תמו. אמנם מי שבתחילת דרכו יכול להתבלבל בהתחלה. אבל בנינו, לכל אחד מאתנו היה בלבול כזה או אחר שהתחלנו עבודה חדשה או כל דבר אחר שלא הכרנו לפני כן. השקעות בבורסה מצוינות להתפתחות כלכלית אבל כמו כל דבר חדש בחיים, ישנו תהליך למידה שצריך לעבור עד שמצליחים בו.

במקרה של הבורסה, ככל שתלמדו יותר ככה תוכלו להרוויח יותר. מספיק שפעם אחת שוטטתם באינטרנט במטרה לחקור, קראתם קצת על מניה של חברה שעשויה לשנות את העולם בתחום הסלולר, עשיתם עוד קצת שעורי בבית והחלטתם לקנות את אותה המניה בכדי לייצר רווח משמעותית גבוה יותר מזה שהייתם צפויים לייצר אילולא קניתם אותה.

השקעות בבורסה למתחילים

מתחילים שרוצים "לנסות את מזלם" בבורסה סביר להניח שיסיימו את דרכם בכישלון חרוץ ועם הזנב בין הרגליים. אלו הרוצים באמת להיות משקיעים מקדישים מזמנם לטובת לימודי שוק ההון לפני התחלת ההשקעה בפועל. לימודים יכולים להתבצע במספר דרכים. יש את אלו שיעדיפו ללמוד בכוחות עצמם דרך האינטרנט, יש את אלו שיקנו כמה ספרים ויחרשו עליהם ויש את אלו שיעדיפו לעבור קורס מקצועי ומחליטים ללמוד במכללה ללימודי שוק ההון.

קורס בורסה למתחילים הוא קורס פשוט אותו כמעט כל אחד יכול ללמוד ואחרי תקופה לא ארוכה להתחיל להשקיע בבורסה באופן עצמאי עם הרבה פחות שאלות שנשארו ללא מענה. בקורס השקעות בבורסה למתחילים תלמדו על שוק ההון בכלליות תחילה, לאט לאט תרדו לפרטים הקטנים עד שלבסוף תוכלו לקרוא גרף של מניה בכדי לזהות נקודות כניסה פוטנציאליות לעסקה. בנוסף תלמדו לנהל את הסיכונים בעסקאות בצורה נכונה ולפזר את ההשקעות שלכם בהתאם לסה"כ שווי התיק שלכם.

השקעות בבורסה למתחילים

השקעות בבורסה למתחילים

עזוב לימודים, איך פותחים חשבון?

כמו שציינתי קודם, חשבון השקעות יכול להתנהל רק דרך בנק או בית השקעות שמאפשר גישה לבורסה ("חברי בורסה"). כמו הבורסה, גם חברי הבורסה גובים עמלה על כל עסקה שתבצעו כך שהעמלה שתשלמו בפועל גבוה יותר מהעמלה אותה הייתם משלמים ישירות לבורסה (אם הייתם יכולים). לצערנו, אין לנו אפשרות לפעול דרך לקנות ולמכור ישירות ממחשבי הבורסה ולחסוך את העמלות היקרות כך שסקר שוק הוא קריטי לאלו מכם שרק עכשיו מתכוונים לפתוח חשבון.

בצעו סקר שוק מהיר ל חשבון מסחר עצמאי 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה