לטריידסטיישן (Tradestation) העולמית קמה נציגות בישראל שמצליחה לסחוף משקיעים רבים אחריה. האם מערכת המסחר שלה היא הטובה ביותר? מהן העמלות בהשוואה לחברות אחרות ואיזו כוכבית מרחפת מעליה (ואיך פותרים אותה) רגע לפני שתתחילו לסחור? כל מה שאתם צריכים לדעת

TradeStation

מערכת מסחר משוכללת, אבל מה קורה כשיש לכם תיק קטן? | TradeStation


חברת Tradestation העולמית נחשבת לגדולה ומוכרת בתחום המסחר בשוק ההון. אם תחפשו את הפלטפורמה בישראל, תגלו שחברת ElitePlatforms משמשת כנציגות שלה.

למעשה, כל משקיע וסוחר ישראלי יכול לסחור דרך הפלטפורמה המתקדמת, השייכת לפריים ברוקר מוכר.

TradeStation מאפשרת לכם לסחור בבורסה האמריקאית במניות, חוזים עתידיים, אגרות חוב, אג"ח וקרנות סל.

אז מה ההבדל שלה מהשאר ומדוע היא זקוקה לנציגות בישראל? ובכן, ElitePlatforms מעניקה גם תמיכה ללקוחות של טריידסטיישן, כדי להקל עליכם – הברוקר העולמי מוכר כבר שנים ומשגשג אבל עד לא מזמן, לא היה שירות בשפה העברית. וזה מה שנציגות המקומית באה לפתור.

כפי שתראו בהמשך, לצד הקומפלימנטים שהיא מקבלת על העמלות הנמוכות יחסית, יש גם כוכבית – הגבלת פעולות בתיק קטן יחסית. תכף תבינו הכל.

העמלות בטריידסטיישן – כמה זה עולה לנו?

טריידסטיישן מתגאה בעמלות הנמוכות שלה, אבל האם הן הנמוכות ביותר? ובכן, החברה גובה סנט אחד על קניה או מכירה של מניה או מינימום של דולר אחד בלבד לפעולה. 

העלות של מסחר באופציות היא דולר אחד וגם עמלת המינימום היא בשיעור זהה.

בעת קניה ומכירה של חוזים העמלה תהיה מעט יותר גבוהה, אך עדיין נמוכה מאוד – 1.5 דולר.

ובניגוד לבתי השקעות מקומיים ובנקים, היא לא גובה עמלה חודשית כלל.

בסך הכל, העמלות טובות מאוד למשקיעים. השאלה היא מה התמורה שאתם מקבלים. ועל זה נדבר כעת.

טבלת עמלות טריידסטיישן לעומת חברות מתחרות

זה מה שהחברה מציגה למשקיעים, אבל האם קיימות עמלות זולות יותר? | צילום מסך: אתר eliteplatforms

מערכת המסחר הטובה ביותר?

החברה מספקת ללקוחותיה לא רק כלים לניתוח טכני, אלא גם לניתוח פונדמנטלי בעזרת אינדיקטורים וכלי השקעה מתקדמים. וגם – ביצועי הפקודות שלה מהירים.

מצאנו כי כאשר נכנסים לתוכנה, אפשר לגלות מאות אינדיקטורים ולהשתמש במגוון אסטרטגיות. היתרון הוא שגם משקיע מתחיל יכול להבין את המערכת בקלות. 

כמובן, אפשר לפתוח קודם חשבון דמו של החברה ולבדוק את האסטרטגיות השונות לפני שמתחילים לסחור על כסף אמיתי.

החברה מציעה גם מספר יתרונות לאלה שסוחרים על אופציות. היא נותנת גישה למעל 250 סוגי חוזים עתידיים. כמו כן, היא מאפשרת להשתמש בפלטפורמה שלה כדי לבנות אסטרטגיות על חוזים כאלה, תוך התחשבות בסטיית התקן – וכך לנהל את הסיכון.

החברה מציעה שיטות נוספות למסחר עם מינוף.

חשוב לדעת: אם אתם מתכוונים לבצע מסחר תוך יומי ואתם תכוונים לפתוח חשבון בשווי נמוך מ 25,000$ – חשוב שתגדירו את חשבון המסחר שלכם כחשבון cash (חשבון שניתן לסחור בו עם הכסף שהפקדתם בלבד, ללא מינוף) ולא חשבון margin (חשבון עם אפשרות למינוף).

במידה ולא תעשו את זה, מערכת המסחר תגביל אתכם ברגע שתתחילו לבצע יותר מדי פעולות (יותר מ 3 פעולות תוך יומיות בשבוע מסחר) בעקבות חוק ה PDT (עוד עליו בהמשך).

יתרונות לעומת המתחרים

רמת האבטחה של החברה גבוהה. ללקוחות מבטיחים בחברה חשבון עם ביטוח פדרלי. הביטוח הוא על שם הלקוח ומקור הביטוח הוא בבנק ג'יי פי מורגן הידוע. הוא מבוטח בביטוח SIPC. 

בנוסף, הפריים ברוקר שלה בעל ותק של מעל 40 שנה בתחום המסחר בבורסה.

אבל בסוף, זה לא רק רמת האבטחה. המשקיע הפוטנציאלי חושב איך הוא מקבל כלים טובים יותר למסחר. בחברה מתגאים באסטרטגיות המסחר ובשעות מסחר נרחבות, שיוצרות אפשרות לסחור מסביב לשעון.

אבל יש עוד: התמיכה של החברה היא בעברית וזה חשוב למשקיעים שלא דוברים אנגלית כשפת אם. מערכת המסחר זכתה במספר פרסים בעבר בזכות הטכנולוגיה החדשנית והיא מקדמת גם את נושא טכנולוגיית המחקר שלה.

כמו כן, לחברה יש מספר יועצים, מומחים מטעמה, בארצות הברית.

ביקורות וחוות דעת מרחבי הרשת

אז כמו שכתבנו בתחילת המאמר, יש גם כוכבית לכל הסיפור הזה ויש מגוון התייחסויות לכך ברחבי הרשת.

צריך להבין שכיום, משקיע שרוצה לקנות מניות מהבורסה כפוף לחוקי הרשות הפיננסית במדינה.

אחד החוקים נקרא PDT RULES. מדובר בקיצור של המונח Pattern Day Trader. מה זה בדיוק? בשפה פשוטה, מדובר בייעוד שנקבע כדי להרתיע סוחרים לא מנוסים ממסחר מוגזם.

איך זה עובד? פשוט, אם בחרתם לפתוח חשבון שמאפשר לבצע פעולות עם רמת סיכון גבוהה (margin), והסכום שיש בו יהיה נמוך מ 25,000$ – כמות הפעולות היומיות שתוכלו לעשות תהיה מוגבלת ל 3 פעולות קניה ומכירה במסחר תוך יומי בשבוע מסחר.

הרגולטור האמריקאי קבע שהתנאי הזה תקף אם יש לכם חשבון מרג'ין (מאפשר לכם לרכוש מניות מותר מחצית הסכום ולקבל הלוואה מהברוקר על שאר הסכום, בתנאים מסוימים).

לכן, אם אתם בתחילת הדרך או שאתם גם ככה לא מתכוונים לסחור עם מינוף, תפתחו חשבון CASH ותתחילו לסחור עם העמלות הכי נמוכות שיש לברוקר אמריקאי להציע. 

אז מה עושים כשהתיק קטן?

ובכן, אם אתם לא רוצים לבצע מסחר יומי כל יום תוכלו לפתוח חשבון רגיל, גם עם מינוף. אם אתם מעוניינים לבצע פעולות יומיות בדירות גבוהה – פשוט תפתחו חשבון CASH ומתחילים לסחור ללא הגבלה (ניתן לפתוח בטריידסטיישן חשבון בסכום של 500 דולר או יותר)

העמלות נמוכות יחסית ומערכת המסחר מספקת כלים רבים למסחר מתקדם – לכן אם אתם רוצים להתחיל לסחור או להשקיע בארה"ב טריידסטיישן היא כנראה אחת החלופות הטובות ביותר עבורכם.

בכל זאת, היא עדיין מפוקחת על ידי רשויות פיקוח אמריקאיות מחמירות וקפדניות מאוד – Finra, SEC, NYSE ו-SIPC. זה אומר הרבה, לא?

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה