חג הפסח הוא זמן טוב כדי להתנקות, לשים מאחור את ההרגלים הישנים ולצאת לעצמאות כלכלית. אבל איך עושים את זה? ומה הצעד הראשון בדרך לשם? המדריך שאתם חייבים לקרוא

פירמידות עם הכיתוב "מעבדות לחירות כלכלית"

אז מתי אתם יוצאים לעצמאות כלכלית?


חג הפסח הוא הזדמנות טובה כדי לבער את החמץ, לנקות את ההרגלים הישנים ולהתחבר למה שנכון לכם. 

לרובכם, ההרגשה הפנימית של פספוס עוד מהדהדת מאז הפעם האחרונה שחשבתם לעשות פעולה כלשהי שתוביל אתכם לחופש כלכלי, אבל לא אזרתם אומץ.

זו יכולה להיות החלטה לבזבז פחות כסף על דברים מיותרים, להתחיל לחסוך או לקנות את המניה או מטבע הקריפטו שידעתם שימשיכו לעלות, אבל משהו מנע מכם לעשות את זה.

למזלכם, שוק ההון אינו סוגר את שעריו לעולם. הוא תמיד מאפשר לתקן טעויות, ללמוד מהן וכמובן – לנצל אותו לטובתכם בכל רגע. 

ההתרפקות על מחשבה שהייתה לכם ולא יישמתם אותה, עשויה לגרום לתחושה רגעית של תיקון. אבל זה אף פעם לא משנה את התמונה האמיתית – אתם חוזרים שוב למחשבות על צמיחה כלכלית ברגע שאתם מקבלים את תלוש השכר שלכם. איך גומרים את החודש עם הדבר הזה, זאת השאלה הראשונה. והשניה – איך יוצרים חופש אחרי חוסר הוודאות שקיים בשוק התעסוקה? במילים אחרות – איך מפתחים מנגנון שיוציא אותנו מעבדות לחירות?

החלום הגדול של כולנו, נותר בעינו – לצאת מעבדות לחירות כלכלית. כולם מדברים על זה, אבל יש כאלה שלעולם לא יגשימו אותו. 

רגע, בטח תשאלו, האם חירות כלכלית פירושה שאני צריך לזנוח את הכל מאחור? האם כדאי לצאת לחירות כלכלית אני צריך לעזוב את מקום העבודה שלי מחר בבוקר? האם לא תהיה לי יציבות תעסוקתית? ובכלל – איך גומרים את החודש בחוסר ודאות?

אז איך יוצאים מעבדות לחירות?

רגע לפני שאתם עושים בדיקת חמץ, נסו לפשפש רגע באמת הפנימית שלכם. לכוון את הנר למקום המדויק, כדי שתוכלו להוציא את הלכלוך מהמקום הכי נסתר בחדר. הביעור הפנימי הוא אותן מידות לא טובות והרגלים ישנים שאתם רוצים לשים מאחור. פסח הוא הזדמנות טובה כדי לדייק את עצמכם ולהבין בדיוק מה אתם רוצים ולאן אתם שואפים גם בהיבט הכלכלי.

רבים פונים אלינו בטענה שהם רוצים לצאת לעצמאות, לחירות כלכלית, אבל לא יודעים איך. 

כאן חשוב להבהיר: המהפך הוא קודם כל פנימי ואינו מצריך מכם, לפחות בשלב הראשון, לבצע שינויים כל כך קיצוניים בחיים שלכם. מה כן? רק לרצות בכל כוחכם לעשות שינוי לטובה, כזה שישפר את רמת החיים שלכם ויגרום לכם לפרוח כלכלית.

אבל מי אשם במצב?

בטח לא אתם – הרי לא חונכתם לנהל בצורה נכונה את הכסף שלכם. התפיסה הכלכלית הרווחת, שאותה ינקתם כבר בבית הספר היסודי הוא ש"עבודה קשה שווה כסף". אבל הזמנים השתנו. כיום, היכולת למנף את עצמכם מבחינה כלכלית כבר אינה מצריכה דוקטורט. לא חייב לעבוד כל כך קשה מבחינה פיזית כדי לייצר הכנסה.

זו בדיוק הסיבה לכך שכיום אתם רואים כל כך הרבה אנשים ברשת שמרוויחים כסף באמצעות "לחיצה על כפתור". אז נכון, על מנת ללחוץ על הכפתור הנכון אתם צריכים להשקיע זמן כדי ללמוד איך להצליח במסחר בשוק ההון ולהיות בעל כלים מנטליים מתאימים. בדיוק בגלל זה, היציאה לעצמאות כלכלית צריכה להיות הדרגתית ומדויקת.

אז אחרי שסיכמנו שאתם לא אשמים במצב (הרי רובנו משועבדים לנותני האשראי שלנו, מקבלים עוד הלוואות כדי לסגור את המינוס ואז חושבים מה יהיה הצעד הבא כדי לממן את ההלוואה הבאה, חולמים להגיע למצב מאוזן), נשאל – האם זאת החירות האמיתית שלנו? האם לשם רצינו להגיע? איך בכלל מגיעים למקום אחר?

כי בחלומות, אתם לובשים חליפה מרשימה ונוהגים בפרארי אדומה ברחובות מיאמי. אבל בדרך, כנראה שכחתם משהו. 

זה הגיע אחרי ששמעתם במקרה על החבר ההוא מהתיכון שפתח חברת סטרטאפ או השקיע בבורסה וגלגל מיליונים. 

זה קרה בפעם הראשונה שראיתם סרטון ביוטיוב על ילד בן 17 שגורף מאות אלפי שקלים בחודש, אפילו החלטתם לקנות את הספר שלו, או להאזין למדריך מקוצר. "כי אם הוא – למה לא אנחנו?", שאלתם.

וגם: כששמעתם על החבר שהשיג רווחים יפים על ההשקעה שלו. הוא גרף 100 אחוז על השקעה בתוך תקופה קצרה וקיבל מקדמה יפה לרכישת דירה. "גם אנחנו רוצים", אמרתם.

סביר להניח שהחבר הזה גם לא שיקר לכם. אנשים רבים מרוויחים כסף בשוק ההון ויוצרים לעצמם עצמאות כלכלית באמצעותו. הם מתנהלים נכון, עושים כסף מכסף, מצליחים להתפרנס יפה וגורפים אחוזים נאים, הרבה יותר מהכסף שתקוע בפיקדון "פסיפלורה משתנה פלוס" בבנק שלכם.

אבל השאלה החשובה היא – איך אתם עושים את זה? איך מגיעים למצב שבו המחשבה שלכם הופכת לפעולה, שההרגלים שלכם משתנים?

המדריך לעצמאות כלכלית

נתחיל עם השאלות ששאלתם קודם. לא, אתם לא צריכים לעזוב את מקום העבודה שלכם מחר בבוקר, התהליך הוא הדרגתי ומתחיל בעשיית צעד לעבר המטרה.

אתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי על פיננסים ושוק ההון כדי להבין איך להתנהל כלכלית באופן מיטבי ולנצל את שוק ההון כדי להגדיל את סכום הכסף שבבעלותכם ואת ההכנסות שלכם.

אחרי שתתמקצעו, תצברו קצת ניסיון ותבינו איך המסחר בשוק ההון עובד, תוכלו  להתחיל את הדרך שלכם לעצמאות כלכלית.

לא אחת, עוד לפני שהחלו לסחור, תלמידים רבים שואלים מה נכון בדרך לעצמאות כלכלית. האם כשתהפכו לסוחרים תשקיעו בקריפטו או במניות, האם תהיו סוחרים לטווח הקצר, סוחרי סווינג או סוחרים לטווח הארוך? 

ובכן, את זה תגלו בהמשך הדרך. מה שחשוב עכשיו הוא שתקבלו את הכלים הנכונים כדי שתוכלו להפוך בקרוב, ממש בעוד מספר חודשים, למשקיעים אמיתיים. כשזה יצליח, תרוויחו גם את העצמאות שלכם, את החירות שלכם.

מתי מתחילים?

אם חשבתם שוב לספר לעצמכם שמחר זה הזמן הכי טוב, כנראה שלא תצאו לחירות כלכלית לעולם. כדי לעשות פעולה כלשהי, אתם צריכים לקבל החלטה מהירה ולהבין שהעתיד שלכם מתחיל היום.

אבל רגע, לפני שאתם מקבלים החלטה, חשוב שתדעו: לא משנה בני כמה אתם, אתם יכולים להתחיל עכשיו. אז נכון שבני 50 ומעלה מתקשים למצוא עבודה, נכון שהצעירים מחליפים את הדור הקודם. 

זה בדיוק העניין. לא הייתם רוצים להמשיך לשלם הלוואות כל החיים ולהיות תלויים בסחרור כלכלי כשאתם צעירים, כמו שלא הייתם רוצים להגיע לפנסיה שלכם ולהיות תלויים בקצבאות המדינה. הוא שאמרנו: לא משנה בני כמה אתם, עכשיו זה הזמן הנכון להתחיל. כי לא משנה מי אתם, אנחנו בטוחים שאתם לא פחות מוכשרים מאחרים שעשו זאת קודם.

השאלה היא איך אתם פורסים את העוגה שלכם. האם חלק ניכר מהכסף שלכם מיועד לשלם הלוואות ומשכנתא, או שאתם מייעדים את חלקו להשקעה ולניסיון ליצור לעצמכם עוד נכסים.

תנו לנו לגלות לכם סוד קטן: ממש לא משנה כמה אתם מרוויחים. תמיד אפשר לייעד חלק מהכסף, קטן ככל שיהיה, לטובת השקעה. כשתתחילו, תגלו מהר מאוד שאתם מסוגלים להגדיל משמעותית את גובה ההשקעה שלכם. השקעות וידע פיננסי הם הכתובת להצלחה.

ממה מתחילים?

אם אין לכם ידע בשוק ההון, כמו רבים אחרים, תתחילו מקורס בשוק ההון שמתאים לכם. אם כבר יש לכם ידע או לקחתם קורס כזה בעבר והדברים משום מה לא מתחברים לכם, יש מנטורים שיודעים איך לחבר לכם את החתיכות של הפאזל ולגרום לכם להתחיל להרוויח.

אתם לא בראש של לימודים אבל כן רוצים להרוויח ממסחר בשוק ההון בכסף הפנוי שיש לכם? ישנם שירותים של מנהלי תיקי השקעות מנוסים שיכולים לנהל עבורכם את הכסף או שתוכלו "לעקוב" אחרי סוחרי נוסטרו מנוסים באמצעות חשבונות מסחר חברתי".

כמו כן, מטבעות קריפטוגרפיים מאפשרים לייצר רווחים יפים באופן פסיבי באמצעות רכישה של מערכת כרייה. המערכת הזאת מייצרת עבורכם מטבעות קריפטו על בסיס קבוע ללא התעסקות מהצד שלכם. בנוסף, ישנם "פיקדונות" קריפטו שתוכלו להשקיע בהם. כך תרוויחו ריבית וגם את עליית הערך הפוטנציאלית בשווי המטבעות. לא צריך להיות גאון מחשבים או מומחה קריפטו כדי לעשות זאת.

מסחר במניות זה כמובן לא האופציה היחידה להשקעה בשוק ההון. גם לא מטבעות קריפטו. קיימות אופציות השקעה נוספות אותן תוכלו להכיר במדריך החינמי שלנו.

וזכרו: אל תעשו זאת מחר, כי סביר להניח שלא תתחילו אף פעם. אחרי שקיבלתם את הכלים למסחר נכון בשוק ההון ואתם מבינים איך להתחיל, פשוט תתחילו בתהליך. היום.

מקסימום תרוויחו.

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

"סוחרים בתחפושת": האם אתם באמת יודעים לסחור בשוק ההון?

WhatsApp זמינים לכל שאלה