הרבה אנשים פונים אלינו בשאלות שונות לגבי לימודי שוק ההון למתחילים. השאלות שאנו מקבלים הן שאלות לגיטימיות שהתשובה עליהן יכולה לעזור להרבה אנשים להבין ולקבל החלטות לגבי הלימודים.

כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, האם ואיפה כדאי לכם ללמוד, אספנו עבורכם את התשובות לשאלות הנפוצות ביותר לגבי לימודי שוק ההון.

שאלה: למי מתאימים לימודי שוק ההון?

תשובה: לימודי שוק ההון מתאימים לכל מי שרוצה לרכוש ידע לגבי התנהלותו של שוק ההון לכל מטרה. אלו יכולים להיות אנשים הרוצים להתחיל לבצע השקעות באופן עצמאי בבורסה, להבין יותר טוב מה יועץ ההשקעות שלהם אומר או אנשים הרוצים להשתלב במקומות עבודה הדורשים בקיאות בשוק ההון.

שאלה: מהם תנאי הקבלה?

תשובה: לימוד שוק ההון למתחילים יכול להתאים לכל אחד מעל גיל 18. על מנת להתקבל ללימודים אין צורך בידע מקדים ואין צורך במבחן פסיכומטרי כפי שנהוג באוניברסיטאות.

שאלה: מהן אפשרויות התעסוקה בסיום הקורס?

תשובה: מי שסיים לימוד שוק ההון למתחילים יכול להשתלב במגוון משרות במשק והכלכלה הישראלית וגם עומדת בפניו האפשרות להיות עצמאי. משרות הקשורות לשוק ההון ניתן למצוא בבנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח, הרשות לניירות ערך ועוד. מי שרצה להתפרנס באופן עצמאי יכול לנצל את הידע הנלמד בקורס ולהתחיל להשקיע ולגרוף רווחי הון.

לימוד שוק ההון למתחילים

שאלה: שמעתי שישנם קורסים באינטרנט וקורסים בכיתה, מה עדיף?

תשובה: השאלה מה עדיף תלויה בשיקולים האישיים של כל אחד. אך מה שנוכל להגיד לך זה שלקורס שוק ההון באינטרנט ישנם כמה יתרונות ההופכים אותו לאטרקטיבי. בקצרה ניתן לומר שהגמישות בשעות הלימודים והאפשרות ללמוד מכל מקום בעזרת האינטרנט הם אחד השיקולים המרכזיים לטובת בחירת קורס באינטרנט, אך גם לקורס פרונטלי יש יתרונות חשובים כמו הכוונה אישית ממרצה עם ניסיון, קורסים יותר ארוכים, תכנים שניתן ללמד רק בצורה פרונטלית ואפילו דברים כמו קבוצת השקעות שתפתחו עם חברים לכתה שתלך אתכם שנים קדימה.

שאלה: אני מעוניין להרחיב את הידע בנושא שוק ההון אך עדיין אינני יודע אם אני בשל עבור קורס בשוק ההון, היכן ניתן למצוא מאמרים בנושא שוק ההון להשכלה כללית?

תשובה: אם ברצונך להרחיב את הידע ללא קורס תוכל למצוא אצלנו באתר מאמרים בנושא שוק ההון. מאמרים אלו הם אינם תחליף ללימוד שוק ההון למתחילים אך יכולים לתת מושג כללי על שוק ההון.

שאלה: מה לומדים במהלך הקורס?

תשובה: לימודי שוק ההון למתחילים מקנים לכם את כל הידע הדרוש על מנת להתחיל לבצע השקעות. במהלך הקורס לומדים מושגים שונים הקשורים לשוק ההון; כיצד לנתח דוחות כספיים; ניתוח פונדמנטלי וניתוח טכני, מתנדים ועוד מגוון נושאים הקשורים לשוק ההון והבורסה בפרט.

שאלה: האם מלבד החומר התאורטי מתקיים תרגול?

תשובה: בוודאי ! מלבד החומר התאורטי שמועבר בקורס מתקיים תרגול בעזרת מחשב. התרגול מתבסס על נתוני אמת של הבורסה ואתם יכולים לבצע פעולות רכישה ומכירה וירטואליות המתבססות על נתונים בזמן אמת. כלומר אינכם רוכשים באמת, אך אתם מבצעים רכישה ווירטואלית על סמך שערי המכירה האמתיים ברגע ביצוע העסקה. למעשה מטרת הקורס היא להכשיר אתכם מא' ועד ת' על מנת שתסיימו  את הקורס תוכלו מיד להשקיע בכוחות עצמכם.

שאלה: אני מתעניין בלימודי שוק ההון אך הייתי מעוניין לקבל ייעוץ אישי, האם זה אפשרי.

תשובה: כן. אצלנו תוכלו לקבל שירותי ייעוץ והכוונה על ידי יועץ לימודים מקצועי מטעמנו(ניתן למלא בתחתית הדף פרטים ליצירת קשר ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם)

שאלה: כיצד אני יכול להתחיל לסחור לאחר סיום הקורס.

תשובה: חלק מהנושאים שמדברים עליהם בלימודי שוק ההון למתחילים נוגעים לצד המעשי של המסחר. ברמת העיקרון עליכם לחתום על חוזה עם חברה המציעה שירותי מסחר ומהם תקבלו את תכנת המחשב באמצעותה תתחברו לבורסה ותבצעו את פעולות המסחר. ברגע שתגיעו לצד המעשי ניתן להעזר בעמוד מסחר בבורסה על מנת למצוא את תנאי המסחר הטובים ביותר שיש בשוק ולבחון מגוון חברות.

שאלה: האם לימודי שוק ההון למתחילים מאפשרים לי לסחור גם בבורסות בחול?

תשובה: אמנם בחול ניתן למצוא מכשירים פיננסיים יותר מפותחים מהבורסה בתל אביב, אך ברמת העיקרון ההתנהלות היא זהה. לימודי שוק ההון מעניקים לכם גם את הכלים לסחור בחול ואפילו בשוק הגלובלי כמו סחורות מדדים ומטבעות.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה