שוק ההון הוא אחד מהגלגלים שמניעים את הכלכלה המקומית והעולמית. יש בו שחקנים רבים – רובם משקיעים פרטיים בדיוק כמוכם ואחרים הם משקיעים מוסדיים כמו בתי השקעות, קרנות גידור, בנקים ואפילו חברות ייעודיות למסחר במניות.

יש בו פוטנציאל עצום, ואם גם אתם רוצים להכיר את שוק ההון ולהתחיל להרוויח ממנו – חשוב שתכירו את היתרונות של לימודי שוק ההון, את הקורסים השונים שניתן לעשות, את הטיפים החשובים ביותר והמלצות שיעזרו לכם להחליט האם להירשם לקורס כזה או אחר.

רוצים לקבל המלצה על מכללה? מלאו את השאלון בחלקו העליון של העמוד.

המלצות ללימודי שוק ההון

לפני שאתם בוחרים קורס, חשוב שתדעו שלימודי שוק ההון מתחלקים לשני סוגי עיקריים; קורסים למסחר והשקעות וקורסים לפיתוח קריירה בשוק ההון.

קורסים למסחר והשקעות בבורסה

קורסים למסחר והשקעות יתנו לכם את כל הכלים לנתח את השוק ולקבל החלטות השקעה. כלומר, מי שלמד בקורס שוק ההון יכול להתחיל להשקיע את הכסף שלו, לייצר תשואה על הכסף, לייצר לעצמו הכנסות מרווחי הון ואפילו להתפרנס מעבודה בתור סוחר עצמאי.

קורס שוק ההון מומלץ למסחר והשקעות בבורסה יהיה קורס מקיף ככל הניתן, המועבר ע"י מכללה ותיקה בעלת ניסיון או מנטור בעל שם וחייב לכלול בתוכו תרגול מעשי.

ככל שהקורס מקיף יותר וכולל בתוכו יותר ידע תיאורטי, לימודים פרקטיים (אסטרטגיות, ניהול סיכונים) ותרגול בפועל על כסף מדומה (חשבון דמו) – כך ההמלצה שלנו על הקורס הספציפי הזה תהיה חמה יותר.

קורסים לפיתוח קריירה בשוק ההון

לימודי שוק ההון יכולים לפתוח בפניכם את האפשרות לקריירה מעניינת. בשוק ההון יש חברות פרטיות וציבוריות אשר "מנצלות" אותו לטובת הגדלת הרווחים שלהן וכך נוצרת עבורכם ההזדמנות להשתלב ולעבוד בהן.

לדוגמה, תוכלו לעבוד בתור יועצי השקעות או מנהלי תיקי השקעות, הן באופן פרטי והן עבור בתי השקעות. וגם בתור אנליסטים, סוחרים ומשרות נוספות שכרוך בהן הבנה ניכרת של שוק ההון וההתנהלות בו.

לימודי שוק ההון מומלצים לפיתוח קריירה יעשו במכללות בלבד, בעלות ניסיון רב וחשוב שרוב עיסוקן יהיה הכשרת תלמידים לבחינות של הרשות לניירות ערך (קבלת רישיון של יועץ / מנהל השקעות מחייבת לעבור כמה וכמה מבחנים).

לא משנה מהי המטרה שלכם, לימודי שוק ההון פותחים בפניכם דלתות ומעניקים לכם ידע חשוב ומעניין.

אנחנו כבר מצאנו את הקורסים המומלצים לשוק ההון, רוצים לדעת איזה קורס מומלץ בשבילכם? מלאו את השאלון בראש העמוד.

לימודי שוק ההון המלצות

לימודי שוק ההון המלצות

לימודי שוק ההון המלצות – איפה כדאי ללמוד

אחרי שהבנתם בדיוק איזה סוגי קורסים קיימים, הגיע הרגע החשוב בו תבינו איפה כדאי לכם ללמוד!

בארץ ישנן מכללות רבות ושונות המציעות קורס בשוק ההון. לכל קורס יש את המבנה שלו וגם המחירים משתנים בין מכללה אחת לאחרת. הנה כמה המלצות לבחירת קורס שוק ההון הדברים שאתם צריכים לקחת בחשבון:

תוכן הקורס

ישנם קורסים שונים ללימודי שוק ההון, חלק פונים לחסרי הניסיון ומתחילים את הקורס מהיסודות ואחרים פונים לקהל המכיר את שוק ההון ונועדו להרחיב ולהעמיק את הידע.

היכן אתם עומדים? האם יש לכם ידע בשוק ההון או שאתם צריכים להתחיל מאפס?

אם יש לכם כבר ידע בחירת קורס מומלץ תהיה אך ורק לפי פרמטר אחד – הותק והמקצועיות של המרצה / המכללה שמעבירה את הקורס בו אתם מעוניינים. למשל התמחות במסחר לטווחים קצרים מאוד ("סקלפינג") תהיה רק אצל מומחה בתחום ומי שכבר סוחר בעצמו.

אם אין לכם ידע, חשוב שתבחרו קורס שלא פוסח על אף מידע ראשוני ומתחיל ללמד אתכם מהבסיס. מכללה אשר מבטיחה לכם "לימודים תכל'ס" או "נוסחת קסמים" לרווחים בשוק ההון – לא ראויה להתייחסות.

מיקום מוסד הלימודים

בחירת מוסד הלימודים תלויות בין היתר במיקום המכללה. אם אתם גרים באזור המרכז סביר להניח שלא מעניינת אתכם מכללה בצפון ואתם רוצים מקום הקרוב לאזור מגוריכם על מנת לא לבזבז זמן בנסיעות.

כיום למכללות הגדולות להכשרת סוחרים יש פריסה ארצית וסביר להניח שבאזור מגורכם ישנה מכללה.

צרו איתנו קשר לאיתור מכללה מומלצת ללימודי שוק ההון קרוב לאזור המגורים או העבודה שלכם.

שעות הלימודים

כולנו אנשים עובדים אשר רוצים ללמוד את הנושא על מנת להתקדם או להתחיל בקריירה חדשה. ובגלל זה, יש לתמרן בין עבודה ולימודים ויש לוודא כי שעות הלימודים תאומות לשעות הפנויות שלכם.

ברוב המכללות הלימודים מאוד נוחים ומותאמים בדיוק למצב (פעם עד פעמיים בשבוע בשעות הערב) אך יש גם מכללות המציעות לימודים בשעות אחרות.

אל תסגרו קורס שהשעות שלו מתנגשות עם עיסוקים אחרים שלכם. מצב כזה, עשוי לגרום לכך שתפספסו שיעורים חשובים וכל הכסף שהשקעתם בקורס – ילך לפח.

לימודים מומלצים אונליין

אם אתם רוצים לחסוך זמן או לא מצאתם מכללה שהימים והשעות בהם מתקיימים קורסים מתאימים לכם – תמיד אפשר להתחיל ללמוד מהאינטרנט.

מכללות מסוימות מציעות לימודים מקוונים, אשר ברוב המקרים יכולים להתאים לרבים מכם. קורס שוק ההון אונליין יעניק לכם חופש וגמישות וכך יהיה לכם קל יותר להתקדם בלימודים במצבים בהם צריכים לתמרן בין עבודה ולימודים.

תרגול

חשוב לבדוק האם הקורס מציע רק לימודים תיאורטיים או משלב תרגול. התרגול הוא דבר חשוב מאוד וישנן שיטות שונות לעשות זאת, כמו למשל בסימולטורים המבוססים על נתוני אמת מהבורסה (חשבון דמו).

בסימולטורים אלו אם מבצעים רכישה וירטואלית של מניות במחירי השוק האמתיים ויכולים לבחון בתנאי אמת את החלטות ההשקעה שלכם.

ההמלצה שלנו – לא לעשות קורס בלי מבחנים רציניים ותרגול מעשי.

מרצים

לימודי שוק ההון המלצות הן לא רק לגבי מוסד הלימודים אלא גם לגבי המרצים עצמם. מומלץ לבדוק מי הם המרצים והאם הם אנשים בעלי רקע וניסיון בשוק ההון, מכיוון שלא חסרות מכללות ו"מנטורים" עם ניסיון מועט בשוק ההון ובהוראה.

זכרו תמיד שהמטרה שלכם היא ללמוד להרוויח בשוק ההון או לפתח קריירה מוצלחת בתחום. אם תרשמו למכללה שהתוכן בה דל, המרצים לא מקצועיים או שאפילו יש להם ידע רב אבל לא יודעים להעביר את החומר כמו שצריך – אתם תבזבזו זמן וכסף יקר.

בחרו במכללה המספקת ידע מקצועי רב, מעסיקה מרצים מקצועיים אשר סוחרים ומשקיעים בעצמם ונותנת דגש על איכות הלמידה גם כן.

מחירים מומלצים לקורס בשוק ההון

ההיצע הגדול בתחום הזה יוצר תחרות בין המכללות על כל אחד מכם. מהסיבה הזו, יש הבדלי מחירים בין המכללות ויש פרסומים באינטרנט על קורסים בכמה מאות שקלים ואפילו בחינם.

חשוב מאוד להבין שהקורס שאתם מתכוונים לעשות הוא לא כדי "לסמן וי" ואין דבר כזה קורסים מומלצים בחינם. לפעמים חיסכון של כמה מאות או אפילו אלפי שקלים רק יפגע בכם ותפספסו חומר לימודי רב אשר תוכלו לקבל במכללה איכותית (על איכות משלמים). מידע נוסף בנוגע למחירים זמין לכם בעמוד קורס שוק ההון מחירים

טרם בחירה במכללה בצעו סקר שוק נרחב בעצמכם או מלאו שאלון קצר בחלקו העליון של הדף ומצאו את המכללה האטרקטיבית ביותר המעבירה קורס שמתאים בדיוק לכם.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה