בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים ללמוד להרוויח משוק ההון. ובמקביל, כל הזמן צצים עוד מנטורים ומכללות עם ה"שיטה המנצחת" שלהם ללימודי שוק ההון.

חושבים לעשות קורס? אל תמהרו לקבל החלטה.

חשוב שתכירו את היתרונות (והחסרונות) של הקורסים השונים, תכירו את הטיפים החשובים לבחירת קורס ותקבלו המלצות שיעזרו לכם להחליט אם ולאיזה קורס להירשם.

איפה כדאי ללמוד מסחר והשקעות בשוק ההון?

המלצות לקורס בשוק ההון

לפני שאתם בוחרים קורס, חשוב שתדעו שלימודי שוק ההון מתחלקים לשני סוגי עיקריים; קורסים למסחר והשקעות וקורסים לפיתוח קריירה בשוק ההון.

מטרת הלימודים שלכם מאוד חשובה, וחשוב שתגדירו מראש ותהיו מכוונים לגבי מה שאתם מצפים מהלימודים.

האם הכוונה שלכם ללמוד ולהבין את שוק ההון על מנת להתחיל לבצע השקעות באופן עצמאי כדי לייצר הכנסה נוספת או שאולי אתם רוצים להשתלב בתפקידים שונים הקשורים לשוק ההון? 

אם אתם לא בטוחים מה בדיוק אתם צריכים ללמוד אחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לעזור ולכוון אתכם ולתת לכם המלצה לקורס שהכי מתאים לכם.

קורסים למסחר והשקעות בבורסה

קורסים למסחר והשקעות יתנו לכם את כל הכלים לנתח את השוק ולקבל החלטות השקעה. כלומר, מי שלמד בקורס שוק ההון יכול להתחיל להשקיע את הכסף שלו, לייצר תשואה על הכסף, לייצר לעצמו הכנסות מרווחי הון ואפילו להתפרנס מעבודה בתור סוחר עצמאי.

קורס שוק ההון מומלץ למסחר והשקעות בבורסה יהיה קורס מקיף ככל הניתן, המועבר ע"י מכללה ותיקה בעלת ניסיון או מנטור בעל שם וחייב לכלול בתוכו תרגול מעשי.

ככל שהקורס מקיף יותר וכולל בתוכו יותר ידע תיאורטי, לימודים פרקטיים (אסטרטגיות השקעה, ניהול סיכונים) ותרגול בפועל בכסף מדומה (חשבון דמו) – כך ההמלצה על הקורס הספציפי הזה תהיה חמה יותר.

קורסים לפיתוח קריירה בשוק ההון

לימודי שוק ההון יכולים לפתוח בפניכם את האפשרות לקריירה מעניינת.

בשוק ההון יש חברות פרטיות וציבוריות אשר "מנצלות" אותו לטובת הגדלת הרווחים שלהן וכך נוצרת עבורכם ההזדמנות להשתלב ולעבוד בהן.

לדוגמה, תוכלו ללמוד להיות יועצי השקעות או מנהלי תיקי השקעות, הן באופן פרטי והן עבור בתי השקעות. ללמוד להיות אנליסטים, סוחרים ולאייש משרות נוספות שכרוך בהן הבנה ניכרת של שוק ההון וההתנהלות בו.

לימודים מומלצים לפיתוח קריירה יעשו במכללות בלבד, בעלות ניסיון רב וחשוב שרוב עיסוקן יהיה הכשרת תלמידים לבחינות של הרשות לניירות ערך (קבלת רישיון של יועץ / מנהל השקעות מחייבת לעבור כמה וכמה מבחנים).

לא משנה מהי המטרה שלכם, לימודי שוק ההון פותחים בפניכם דלתות ומעניקים לכם ידע חשוב ומעניין.

אנחנו כבר מצאנו את הקורסים המומלצים לשוק ההון, רוצים לדעת איזה קורס מומלץ בשבילכם? מלאו את השאלון בראש העמוד.

קורס מומלץ אונליין או "פרונטלי" בכיתה?

אחרי שהחלטתם על סוג קורס מומלץ לשוק ההון שמעניין אתכם, אתם חייבים להחליט האם אתם רוצים ללמוד אונליין (קורס מוקלט, זום) או להצטרף לקורס שמתנהל בכיתה.

לכל סוג קורס יתרונות וחסרונות אבל רק אתם יכולים להחליט איזה קורס מתאים לכם;

קורסים מומלצים בכיתה

בחירת קורס תלויה בין היתר במיקום ובשעות שלו.

אם אתם גרים באזור המרכז סביר להניח שלא מעניינת אתכם מכללה בצפון ואתם רוצים מקום הקרוב לאזור המגורים או העבודה על מנת לא לבזבז זמן יקר בנסיעות.

כיום למכללות הגדולות להכשרת סוחרים יש פריסה ארצית וסביר להניח שבאזור שאתם מחפשים קיימת מכללה.

בנוסף, כולנו אנשים עובדים שרוצים ללמוד את הנושא על מנת להתקדם או להתחיל בקריירה חדשה. ובגלל זה, יש לתמרן בין עבודה ולימודים ויש לוודא כי שעות הלימודים תאומות לשעות הפנויות שלכם.

ברוב המכללות הלימודים מאוד נוחים ומותאמים בדיוק למצב (פעם עד פעמיים בשבוע בשעות הערב) אך יש גם מכללות המציעות לימודים בשעות אחרות.

אל תסגרו קורס שהשעות שלו מתנגשות עם עיסוקים אחרים שלכם. מצב כזה, עשוי לגרום לכך שתפספסו שיעורים חשובים וכל הכסף שהשקעתם בקורס – ילך לפח.

צרו איתנו קשר לאיתור קורס מומלץ לשוק ההון קרוב לאזור המגורים או העבודה שלכם.

לימודים מומלצים אונליין

אם אתם רוצים לחסוך זמן או לא מצאתם מכללה שהימים והשעות בהם מתקיימים קורסים מתאימים לכם – תמיד אפשר להתחיל ללמוד שוק ההון דרך האינטרנט.

מכללות מסוימות מציעות לימודים מקוונים, אשר ברוב המקרים יכולים להתאים לרבים מכם.

קורס שוק ההון אונליין יעניק לכם חופש וגמישות וכך יהיה לכם קל יותר להתקדם בלימודים במצבים בהם צריכים לתמרן בין עבודה ולימודים.

לימודי שוק ההון המלצות – איפה כדאי ללמוד

אחרי שהבנתם בדיוק איזה סוגי קורסים קיימים, הגיע הרגע החשוב בו תבינו איפה כדאי לכם ללמוד!

בארץ יש מכללות רבות ושונות המציעות קורסים בשוק ההון.

לכל קורס יש את המבנה שלו וגם המחירים משתנים בין מכללה אחת לאחרת.

הנה כמה המלצות לבחירת קורס שוק ההון שאתם צריכים לקחת בחשבון:

תוכן הקורס

ישנם קורסים שונים ללימודי שוק ההון, חלק פונים לחסרי הניסיון ומתחילים את הקורס מהיסודות ואחרים פונים לקהל המכיר את שוק ההון ונועדו להרחיב ולהעמיק את הידע.

היכן אתם עומדים? האם אתם כבר סוחרים / משקיעים בשוק ההון או שאתם צריכים להתחיל מאפס?

אם יש לכם כבר ניסיון, בחירת קורס מומלץ תהיה אך ורק לפי פרמטר אחד – הותק והמקצועיות של המרצה. למשל, התמחות במסחר לטווחים קצרים מאוד ("סקלפינג") תהיה רק אצל מומחה בתחום ומי שכבר עושה זאת שנים בעצמו.

אם אין לכם ידע, חשוב שתבחרו קורס שלא פוסח על אף מידע ראשוני ומתחיל ללמד אתכם מהבסיס.

מכללה אשר מבטיחה לכם "לימודים תכל'ס" או "נוסחת קסמים" לרווחים בשוק ההון – לא ראויה להתייחסות.

לא לוותר על הבסיס

ההמלצות שלנו לגבי קורס בשוק ההון הן להעדיף את הקורסים אשר מתחילים מהבסיס, גם אם זה נראה לכם מיותר ואתם חושבים שאת הידע הבסיסי כבר רכשתם.

כל אחד, גם אם הוא כבר מכיר, יכול להפיק תועלת מחזרה על הדברים הבסיסיים ביותר הנוגעים לשוק ההון.

לימוד מסודר של הנושא, גם אם אלו דברים אשר כבר מוכרים לכם מסייע להבנה יותר עמוקה, דבר שיהפוך אתכם בסופו של דבר למשקיעים מצליחים יותר.

מרצים

המלצות לקורס בשוק ההון הן לא רק לגבי מוסד הלימודים אלא גם לגבי המרצים עצמם.

מומלץ לבדוק מי הם המרצים והאם הם בעלי רקע וניסיון בשוק ההון, מכיוון שלא חסרות מכללות ו"מנטורים" עם ניסיון מועט בשוק ההון ובהוראה.

זכרו תמיד שהמטרה שלכם היא ללמוד להרוויח בשוק ההון או לפתח קריירה מוצלחת בתחום.

אם תרשמו לקורס שהמרצה בו לא מקצועי או שאפילו יש לו ידע רב אבל הוא לא יודע להעביר את החומר כמו שצריך – אתם תבזבזו זמן וכסף יקר.

בחרו במכללה המספקת ידע מקצועי רב, מעסיקה מרצים מקצועיים אשר סוחרים ומשקיעים בעצמם ונותנת דגש על איכות הלמידה גם כן.

תרגול

חשוב לבדוק האם הקורס מציע רק לימודים תיאורטיים או משלב תרגול. התרגול הוא דבר חשוב מאוד וישנן שיטות שונות לעשות זאת, כמו למשל בסימולטורים המבוססים על נתוני אמת מהבורסה (חשבון דמו).

בסימולטורים אלו אם מבצעים רכישה וירטואלית של מניות במחירי השוק האמתיים ויכולים לבחון בתנאי אמת את החלטות ההשקעה שלכם.

ההמלצה שלנו – לא לעשות קורס בלי מבחנים רציניים ותרגול מעשי.

קורס שוק ההון מומלץ

מחירים מומלצים לקורס בשוק ההון

ההיצע הגדול בתחום יוצר תחרות בין המכללות והמנטורים השונים בשוק ההון על כל אחד ואחת מכם.

מהסיבה הזו, יש הבדלי מחירים בין המכללות ויש פרסומים באינטרנט על קורסים בכמה מאות שקלים ואפילו בחינם.

חשוב מאוד להבין שהקורס שאתם מתכוונים לעשות הוא לא כדי "לסמן וי" ואין דבר כזה קורסים מומלצים בחינם.

לפעמים, חיסכון של כמה מאות או אפילו אלפי שקלים רק יפגע בכם ותפספסו חומר לימודי רב אשר תוכלו לקבל במכללה איכותית (על איכות משלמים) תוכלו לקרוא מידע על מחירי הקורסים פה.

ולסיכום

קורס שוק ההון המלצות הוא ביטוי חיפוש שכיח בקרב אלו המחפשים לימודים לקריירה בתחום או לימודים להשקעה באופן עצמאי ומסחר בבורסה.

ריבוי הקורסים והגופים המלמדים היום את התחום, מושך את המתעניינים בתחום לחפש את חוות דעת וההמלצות של בוגרי הקורסים השונים.

חשוב מאוד לערוך סקר שוק מסודר, לעשות השוואה בין הקורסים השונים ולהגיע לשעורי ניסיון במידה ואפשרי  כדי להתרשם מהמרצים ומהמכללה לפני שנרשמים.

בהצלחה!


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה