שוק ההון הוא שוק מורכב מאוד ומי שרוצה להכיר אותו היטב ולשלוט בו חייב ללמוד את הנושא בצורה מסודרת.

בשוק ההון ישנם מכשירים פיננסיים שונים, ממניות וקרנות סל ועד אופציות ומט"ח; יש בו גם שחקנים רבים, החל ממשקיעים פרטיים ועד משקיעים מוסדיים ובנקים.

גם הכוחות הפועלים בשוק ההון הם מורכבים, ישנן השפעות מקרו מקומיות וגלובליות, פסיכולוגית משקיעים ועוד גורמים המשפיעים על שוק ההון והתנהלותו.

לימודי ייעוץ השקעות יסייעו לכם להכיר את שוק ההון והכוחות הפועלים בו. אך למה בעצם נרצה לבחור בלימודי ייעוץ השקעות?

למה כדאי ללמוד ייעוץ השקעות

שוק ההון הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על הכלכלה.

גם מי שממש מרגיש רחוק מהנושא יופתע לגלות שגם הוא מושקע ומושפע משוק ההון בצורה זו או אחרת – יש לכם חסכונות פנסיוניים או קרן השתלמות? אתם מושקעים בשוק ההון.

כל תנודה בשוק משפיעה על הקרנות או החסכונות אפילו אם מעולם לא רכשתם ניירות ערך ולא התעניינתם בשוק ההון.

הכשרה של ייעוץ השקעות תקנה לכם יכולת לייעץ לאחרים בהשקעות שלהם וכמובן תאפשר לכם לנהל את הכספים שלכם בדרך הרבה יותר טובה. 

שלושה יועצי השקעות - לימודי ייעוץ השקעות

לימודי ייעוץ השקעות

שוק ההון טומן בחובו הזדמנויות רבות, בתור משקיעים פרטיים הרוצים להשקיע את ההון העומד לרשותם, אך גם לצורך השתלבות בשוק העבודה.  לימודי ייעוץ השקעות מקנים לכם את הידע ואת הכלים להשתלבות בשוק ההון.

תוכלו לנצל את הידע לבצע השקעות בעצמכם וגם להשתלב בתחומים שונים של שוק ההון, מהמערכת הבנקאית ועד לחברות ייעוץ והשקעה – זוהי יכולה להיות תחילתה של קריירה מוצלחת.

לימודי ייעוץ השקעות נמשכים פחות או יותר שנה, תלוי במוסד הלימודים ובאינטנסיביות של הקורס.

הסמכה לייעוץ השקעות

לימודי ייעוץ השקעות הם השלב הראשון בדרך להפוך להיות יועץ השקעות.

הלימודים מעניקים לכם את הידע והכלים ההכרחיים בשביל להבין את שוק ההון ולעבוד בתחום ייעוץ ההשקעות אך זה לא מספיק. הדרישות הן גבוהות ולצורך קבלת ההסמכה יש לעבור 5 בחינות מטעם הרשות לניירות ערך, ולאחר מכן תקופת התמחות של 6 חודשים.

הבחינות שעליכם לעבור הן בתחום הכלכלה, סטטיסטיקה ומימון (יחדיו), חשבונאות, אתיקה ודיני ניירות ערך ועוד בחינה הנקראת "מקצועית א", הנחשבת למורכבת והיא משלבת חומר רב הקשור לשוק ההון וניירות ערך. לימודי ייעוץ השקעות מכינים אתכם לבחינות אלו.

קורס לניהול תיקי השקעות

ישנם שני סוגים של רישיונות: רישיון לייעוץ השקעות ורישיון לניהול תיקי השקעות.

מה ההבדל בניהם, אתם שואלים? ובכן, המקור להבדל המרכזי נעוץ בשמם – יועץ השקעות מורשה להעניק שירות ייעוץ עבור תיק ההשקעות. בניגוד אליו, מנהל תיקי השקעות מקבל הרשאה לביצוע פעולות עבור הלקוח. כלומר, לנהל בפועל את התיק שלו.

ניהול תיקי השקעות הוא עניין גמיש. לעומת יועץ, למנהל תיקי השקעות יש יותר סמכויות בנוגע לתיק ההשקעות. הוא לא חייב לקבל את אישור הלקוח עבור הפעולות שהוא עושה, אלא אם מדובר בפעולה חריגה.

למרות הדברים הללו, תפקידו של יועץ לא מצריך פחות ידע. ההבדל בניהם הוא רק ברמת הסמכות.

הבדלים נוספים נעוצים במסלול ההכשרה ובבחינות. מנהל תיקי השקעות צריך לעבור בנוסף לכל הבחינות שעובר יועץ גם את הבחינה הפתוחה "מקצועית ב'". החומר דומה מאוד למה שנלמד ב"מקצועית א'", אך במסגרת הבחינה הזו הנבחן נדרש לגלות בקיאות בכל הנוגע לניתוח תיקי השקעות ונושאים אחרים.

כאמור, גם תקופת ההתמחות שונה. בשני המקרים יש לעשות התמחות לאחר הבחינות, אולם יועץ נדרש להתמחות של חצי שנה, לעומת מנהל שתידרש להתמחות של תשעה חודשים.

תקופת ההתמחות

את תקופת ההתמחות ניתן להתחיל עוד בטרם סיימתם את כל הבחינות. ניתן לעשות את ההתמחות בכל גוף פיננסי המציע ייעוץ השקעות, כמו לדוגמה הבנקים.

לצורך כך עליכם לפנות למחלקת כוח האדם של גופים אלו, להציג קורות חיים ממש כמו כל חיפוש עבודה, רק חשוב לציין את מצבכם בכל הנוגע למעבר הבחינות.

בדרך כלל במוסדות העוסקים בלימודי ייעוץ השקעות ניתן לקבל עזרה והכוונה לצורך השגת התמחות.
אם גם אתם מגלים עניין בשוק ההון וסקרנים לגבי הפעילות שמתרחשת בו, יתכן שכדאי לכם ללמוד את שוק ההון .

למידע נוסף מלאו את השאלון בראש הדף או צרו איתנו קשר.

 


המידע המופיע בטקסט אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה