שוק ההון רווי (ולא במובן החיובי של המילה) בגופים המציעים ללמד אתכם את סודות המסחר בבורסה. לפני שאתם נגשים לבחור מכללה או "מנטור" שילמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי להתחיל, חשוב להיות מוכנים להכיר את כל סוגי הקורסים המוצעים.

גילוי נאות, המאמר הזה נכתב עבור אלו שכבר מכירים את שוק ההון ורוצים להתחיל ללמוד. במידה ואתם עדיין מתלבטים,  מדריך למתחיל בשוק ההון יכול לעזור לכם להחליט.

מכללה או "מנטור" ?

המודעות להשקעות בשוק ההון הולכת וגדלה. מכללות, מנטורים וגופים חדשים ללימודי שוק ההון בחיפה צצים כמו פטריות אחרי הגשם. מה ההבדל בין אחד למשנהו? להלן הסבר קצר:

מכללות:
הגופים הוותיקים ביותר ללימודי שוק ההון הן המכללות. לפני בערך כעשר שנים (אחרי המשבר הפיננסי הגדול ב 2008). מספר אנשים מעולם ההשקעות זיהו את הצורך של אנשים פרטיים ללמוד את השוק ההון והחליטו להקים מכללות שלמות לצורך העניין.

העסקים פרחו והרווחים התחילו לעלות יד ביד עם השווקים הפיננסים אחרי המשבר.

אם תחליטו ללמוד קורס שוק ההון בחיפה במכללה, סבירות גבוהה שתלמדו חומר מקצועי וממרצים ותיקים עם ניסיון בתחום. הלימודים נעשים בכיתה, לרוב פעם בשבוע ביחד עם עוד כ 40 – 20 תלמידים נוספים.

מנטורים:
מנטור לרוב הוא פליט של מכללה כזו או אחרת.

מרצה שמאס ללמד את כל סודותיו ושמישהו אחר ירוויח מכך או תלמיד מוצלח של אחת המכללות שהתחיל להרוויח כסף משוק ההון ורצה להגדיל את ההכנסות שלו בכך שהוא מלמד אחרים בשיעורים פרטיים או קבוצתיים.

מנטור אישי יגבה תשלום נמוך יותר בגין הקורס (לא צריך להחזיק משרדים ולשלם לעובדים)

פה כבר קיימת בעייתיות. אם תבחרו ללמוד אצל מנטור יהיה לכם מאוד קשה לדעת עד כמה הוא באמת מוצלח. חשוב להתחיל ללמוד אצל מישהו אחרי ששמעתם / קראתם מספר לא מבוטל של המלצות.

כיתה ריקה

אחרי שתפסתם כיוון ראשוני והחלטתם אם ללמוד במכללה או בחרתם בלווי צמוד של מנטור הגיע הזמן להכיר מעט את סוגי הקורסים השונים המועברים על-ידם.

בחלק הבא של המאמר אסביר על היתרונות והחסרונות של לימודים בכיתה, שעורים אישיים / קבוצתיים ולימודי אונליין.

לימודי שוק ההון בחיפה  לימודים בכיתה

לימודים בכיתה עם מספר לא קטן של סטודנטים מתאפשרים לאלו שבחרו ללמוד במכללה בלבד.

ללמוד עם מספר רב של סטודנטים עשוי להיות קצת מעיק אך ברגע שמדובר בכמות לא גדולה מדי (30 זה המקסימום עליה תהיו מוכנים להתפשרר) היתרונות עולים על החסרונות.

השיעורים עוברים בצורה אטית ונינוחה כדי להתאים את קצב הלימוד לכל התלמידים, עולות שאלות מתלמידים אחרים וניתן ללמוד מהתשובות של המרצה.

אך הדבר החשוב ביותר הוא שתוכלו לבדוק את קצב ההתקדמות שלכם אל מול סטודנטים אחרים. בנוסף, כיתות המכללה מאובזרות במחשבים ומערכות מסחר מתקדמות איתן ניתן לתרגל את החומר.

אישי או בקבוצה קטנה

ללמוד בשעורים פרטיים זו האופציה המומלצת ביותר על ידנו אך אם זאת לצערנו לא לכל אחד מתאפשר לשלם על קורס כזה. בקורסים מסוג הזה היחס של של זה המעביר את הקורס מוקדש כולו לאדם אחד או למספר אנשים קטן וזה מורגש בתוצאות.

בנוסף, תוכלו ללמוד בשעות הנוחות לכם וקצב הלימודים יהיה מהיר יותר. אם תבחרו באופציה הזו תוכלו להתקשר גם עם מכללה שתקצה עבורכם מרצה שישב אתכם באופן פרטני וגם עם מנטור שכאמור מלמד בעצמו ולא עובד של מכללה כזו או אחרת.

לימודי שוק ההון עם מנטור

המגוון הרחב של המכללות והמנטורים ללימודי שוק ההון בחיפה מאפשר לכל מי שרוצה להתחיל לרכוש ידע לעשות זאת אך חשוב להחליט נכונה על הקורס שמתאים לכם. לקבלת פרטים נוספים אודות הקורסים הקיימים תוכלו ליצור אתנו קשר ונשמח לסייע.

WhatsApp זמינים לכל שאלה