"אין חכם כבעל ניסיון", מי מאתנו לא שמע (ואמר) את המשפט הזה עשרות פעמים בחייו? ובכן, בשוק ההון המשפט הזה תקף על אחת כמה וכמה. וזו הסיבה שבזכותה כנראה התחלתם להתעניין בלימודי שוק ההון למתחילים.

עם השנים הלכתה וגדלה לה המודעות לנפלאות ששוק ההון יכול להציע לאדם הפרטי; הטכנולוגיה השתפרה ואיתה גם היכולת לעקוב אחרי הבורסה ולנהל את הכסף שלנו באופן עצמאי ולייצר עוד כסף (נגיע לזה עוד רגע).

לימודי שוק ההון למתחילים

לימודי שוק ההון למתחילים

לימודי שוק ההון למתחילים מתחלקים לשני סוגים;

הסוג ראשון מיועד לאנשים שרוצים סתם לדעת על מה כל המהומה ולהכיר קצת יותר את התחום. והסוג השני מיודע למי שקיבל החלטה ללמוד איך להרוויח בעצמו משוק ההון.

יש כמה אפשרויות להתחיל ללמוד אך קודם, קצת על סוגי מסחר עצמאי בבורסה.

איזה סוגי מסחר אפשר לעשות אחרי לימודי שוק ההון למתחילים

מסחר עצמאי בבורסה זה בעצם קניה ומכירה של מניות ונכסים פיננסיים נוספים (למשל קרנות נאמנות או אג"ח).

ישנם שני סוגים של סוחרים עצמאיים בבורסה, משקיע לטווח ארוך וסוחר לטווח קצר;

משקיע קונה מניות וניירות ערך נוספים ו"יושב" עליהם תקופה ארוכה במטרה להרוויח מההצלחה של החברה בה הוא בחר להשקיע. וסוחר פועל בבורסה בטווח של דקות עד ימים בודדים במטרה לייצר רווחים מהירים יותר מהתנודתיות התמידית במחירי המניות ובשווקים.

אז איך לומדים? הנה כל האפשרויות לפניכם

לימודי שוק ההון למתחילים באינטרנט

התקדמות טכנולוגית אמרנו? אין צורך היום לצאת מהבית כדי להכיר את שוק ההון טוב יותר ולהתחיל לסחור באופן עצמאי בבורסה.

מכללות מאפשרות היום ללמוד משיעורים מוקלטים, לצפות בשיעורים המועברים בכיתה אונליין ולעשות קורס אישי עם מרצה באמצעות "סקייפ" או תוכנה אחרת.

למעט מקרים חריגים, אנחנו לא ממליצים על שתי האפשרויות הראשונות. שיעורים מוקלטים הם נחלת העבר ושוק ההון משתנה באופן תמידי, לכן חשוב לעשות קורס עדכני.

צפייה בשיעורים אונליין היא אופציה טובה בהרבה משיעורים מוקלטים אך כאן, אם תהיה לכם שאלה כלשהי לא יהיה לכם את מי לשאול ולעתים ההתקדמות בחומר תהיה מהירה מדי לחלק מהתלמידים.

למי מכם שרוצה ללמוד באמצעות האינטרנט, שיעורים אישיים הם הפתרון הכי טוב. היחס האישי מאפשר ללמוד את אותו החומר הנלמד בכיתה בצורה טובה יותר ובטווח זמן הרבה יותר קצר.

לימודי שוק ההון למתחילים באינטרנט

לימודי שוק ההון למתחילים במכללה

המעטפת הרחבה שתלמידים למסחר בשוק ההון מקבלים במכללה לרוב משחקת תפקיד ראשי ולכן לימודי במכללה הם האלטרנטיבה השכיחה ביותר ללימודים למתחילים.

שיעורים בכיתה כוללים לימודים תאורטיים, תרגול (בניית תיק השקעות וירטואלי) והלכה למעשה כשחלק מהתלמידים (אלו שרוצים) יזכו להתחיל לנהל את ההשקעה שלהם עם השגחה צמודה של המרצה.

היום קיימות מספר רב של מכללות המציעות קורסים ללימודי שוק ההון למתחילים בפריסה ארצית ובטווח מחירים משתנה בהתאם להיקף הקורס ואיכות המותג.

מכללה חדשה בדרך כל תגבה פחות כסף עבור קורס כדי למשוך תלמידים אבל חשוב לבחור במכללה עם ניסיון ולקבל תמורה מלאה לכסף שלכם.

לימודים בחינם

בהחלט אפשרות סבירה אך עם זאת אורכת הרבה זמן ולא יעילה.

יש לכם דרך לעבור בלימודי שוק ההון ואם לא תהיו ממוקדים תוכלו לאבד חודשים ארוכים בלימוד חומר שכלל לא רלוונטי למה שתרצו להשיג בסופו של דבר.

"הרב גוגל" יכול לחשוף בפניכם כמעט את כל המידע שקיים אבל מרוב עצים לא תראו יער.

קיימים ספרים ממוקדים שניתן לקנות ולקרוא אבל אז אנחנו חוזרים לבעיות הקיימות בקורסים מוקלטים, הספרים האלה לרוב מיושנים ואם יהיו לכם שאלות תצטרכו לפנות בחזרה לרב גוגל.

תשובות לשאלות נפוצות על לימודי שוק ההון למתחילים

שאלה: למי מתאימים לימודי שוק ההון?

תשובה: הלימודים מתאימים לכל מי שרוצה לרכוש ידע לגבי התנהלותו של שוק ההון לכל מטרה. החל ממי שרוצה להתחיל לבצע השקעות באופן עצמאי בבורסה, להבין יותר טוב מה יועץ ההשקעות שלהם אומר ועד מי שרוצה להשתלב במקומות עבודה הדורשים בקיאות בשוק ההון.


שאלה: מהם תנאי הקבלה?

תשובה: לימודי שוק ההון למתחילים מתאימים לכל אחד מעל גיל 18 ועל מנת להתקבל ללימודים אין צורך בידע מקדים ואין צורךאו במבחני קבלה כלשהם.


שאלה: מהן אפשרויות התעסוקה בסיום הקורס?

תשובה: תלוי באיזה מסלול תבחרו, אבל בגדול מי שסיים לימודי שוק ההון למתחילים יכול להשתלב במגוון משרות במשק והכלכלה הישראלית וגם עומדת בפניו האפשרות להיות סוחר עצמאי.

משרות הקשורות לשוק ההון ניתן למצוא בבנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח, הרשות לניירות ערך ועוד. מי שרצה להתפרנס באופן עצמאי יכול לנצל את הידע הנלמד בקורס ולהתחיל להשקיע ולגרוף רווחי הון.


שאלה: שמעתי שישנם קורסים באינטרנט וקורסים בכיתה, מה עדיף?

תשובה: השאלה מה עדיף תלויה בשיקולים האישיים של כל אחד. לכל אחד מסוגי הקורסים יש יתרונות וחסרנות.

לימודי שוק ההון באינטרנט גמישים יותר והאפשרות ללמוד מכל מקום ובכל זמן הם אחד השיקולים המרכזיים בבחירת קורס אינטרנטי.

בקורס פרונטלי יש את הפן החברתי שמשחק תפקיד, לווי פיזי של מרצה עם ניסיון ואפילו קבוצת השקעות שתפתחו עם חברים לכתה שתלך אתכם שנים קדימה.


שאלה: אני מעוניין להרחיב את הידע בנושא שוק ההון אך עדיין אינני יודע אם אני רוצה להתחיל קורס בשוק ההון, איפה ניתן למצוא מאמרים בנושא שוק ההון להשכלה כללית?

תשובה: אם אתם רוצים להרחיב את הידע ללא קורס תוכלו להשתמש במילון שוק ההון שלנו כדי ללמוד ולהכיר את כל מה שאתם צריכים על מסחר בשוק ההון.


שאלה: מה לומדים במהלך הקורס?

תשובה: לימודי שוק ההון למתחילים מקנים לכם את כל הידע הדרוש על מנת להתחיל לבצע השקעות. במהלך הקורס לומדים מושגים שונים הקשורים לשוק ההון; כיצד לנתח דוחות כספיים; ניתוח פונדמנטלי וניתוח טכני ועוד מגוון נושאים הקשורים לשוק ההון והבורסה בפרט.


שאלה: האם מלבד החומר התאורטי מתקיים תרגול?

תשובה: בוודאי! מלבד החומר התאורטי שמועבר בקורס מתקיים תרגול בעזרת מחשב. התרגול מתבסס על נתוני אמת של הבורסה ואתם יכולים לבצע פעולות רכישה ומכירה וירטואליות המתבססות על נתונים בזמן אמת. כלומר אינכם רוכשים באמת, אך אתם מבצעים רכישה ווירטואלית על סמך שערי המכירה האמתיים ברגע ביצוע העסקה. למעשה מטרת הקורס היא להכשיר אתכם מא' ועד ת' על מנת שתסיימו  את הקורס תוכלו מיד להשקיע בכוחות עצמכם.


שאלה: אני מתעניין בלימודי שוק ההון אך הייתי מעוניין לקבל ייעוץ אישי, האם זה אפשרי.

תשובה: כן. אצלנו תוכלו לקבל שירותי ייעוץ והכוונה על ידי יועץ לימודים מקצועי (ניתן למלא בתחתית הדף פרטים ליצירת קשר ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם)


שאלה: איך אני יכול להתחיל לסחור לאחר סיום הקורס?

תשובה: חלק מהנושאים שמדברים עליהם בלימודי שוק ההון למתחילים נוגעים לצד המעשי של המסחר. ברמת העיקרון עליכם לפתוח חשבון בחברה המציעה שירותי מסחר ממנה תקבלו מערכת מסחר שבאמצעותה תתחברו לבורסה ותבצעו את פעולות המסחר


שאלה: האם לימודי שוק ההון למתחילים מאפשרים לי לסחור גם בבורסות בחול?

תשובה: אמנם בחול ניתן למצוא מכשירים פיננסיים יותר מפותחים מהבורסה בתל אביב, אך ברמת העיקרון ההתנהלות היא זהה. לימודי שוק ההון מעניקים לכם גם את הכלים לסחור בחול ואפילו בשוק הגלובלי כמו סחורות מדדים ומטבעות.

בהצלחה!

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה