"אין חכם כבעל ניסיון", מי מאתנו לא שמע (ואמר) את המשפט הזה עשרות פעמים בחייו? ובכן, בשוק ההון המשפט הזה תקף על אחת כמה וכמה. וזו הסיבה שבזכותה כנראה התחלתם להתעניין בלימודי שוק ההון למתחילים.

עם השנים הלכתה וגדלה לה המודעות לנפלאות ששוק ההון יכול להציע לאדם הפרטי; הטכנולוגיה השתפרה ואיתה גם היכולת לעקוב אחרי הבורסה ולנהל את הכסף שלנו באופן עצמאי ולייצר עוד כסף (נגיע לזה עוד רגע).

לימודי שוק ההון למתחילים

לימודי שוק ההון למתחילים

לימודי שוק ההון למתחילים מתחלקים לשני סוגים;

הסוג ראשון מיועד לאנשים שרוצים סתם לדעת על מה כל המהומה ולהכיר קצת יותר את התחום. והסוג השני מיודע למי שקיבל החלטה ללמוד איך להרוויח בעצמו משוק ההון.

יש כמה אפשרויות להתחיל ללמוד אך קודם, קצת על סוגי מסחר עצמאי בבורסה.

איזה סוגי מסחר אפשר לעשות אחרי לימודי שוק ההון למתחילים

מסחר עצמאי בבורסה זה בעצם קניה ומכירה של מניות ונכסים פיננסיים נוספים (למשל קרנות נאמנות או אג"ח).

ישנם שני סוגים של סוחרים עצמאיים בבורסה, משקיע לטווח ארוך וסוחר לטווח קצר;

משקיע קונה מניות וניירות ערך נוספים ו"יושב" עליהם תקופה ארוכה במטרה להרוויח מההצלחה של החברה בה הוא בחר להשקיע. וסוחר פועל בבורסה בטווח של דקות עד ימים בודדים במטרה לייצר רווחים מהירים יותר מהתנודתיות התמידית במחירי המניות ובשווקים.

אז איך לומדים? הנה כל האפשרויות לפניכם

לימודי שוק ההון למתחילים באינטרנט

התקדמות טכנולוגית אמרנו? אין צורך היום לצאת מהבית כדי להכיר את שוק ההון טוב יותר ולהתחיל לסחור באופן עצמאי בבורסה.

מכללות מאפשרות היום ללמוד משיעורים מוקלטים, לצפות בשיעורים המועברים בכיתה אונליין ולעשות קורס אישי עם מרצה באמצעות "סקייפ" או תוכנה אחרת.

למעט מקרים חריגים, אנחנו לא ממליצים על שתי האפשרויות הראשונות. שיעורים מוקלטים הם נחלת העבר ושוק ההון משתנה באופן תמידי, לכן חשוב לעשות קורס עדכני.

צפייה בשיעורים אונליין היא אופציה טובה בהרבה משיעורים מוקלטים אך כאן, אם תהיה לכם שאלה כלשהי לא יהיה לכם את מי לשאול ולעתים ההתקדמות בחומר תהיה מהירה מדי לחלק מהתלמידים.

למי מכם שרוצה ללמוד באמצעות האינטרנט, שיעורים אישיים הם הפתרון הכי טוב. היחס האישי מאפשר ללמוד את אותו החומר הנלמד בכיתה בצורה טובה יותר ובטווח זמן הרבה יותר קצר.

לימודי שוק ההון למתחילים באינטרנט

לימודי שוק ההון למתחילים במכללה

המעטפת הרחבה שתלמידים למסחר בשוק ההון מקבלים במכללה לרוב משחקת תפקיד ראשי ולכן לימודי במכללה הם האלטרנטיבה השכיחה ביותר ללימודים למתחילים.

שיעורים בכיתה כוללים לימודים תאורטיים, תרגול (בניית תיק השקעות וירטואלי) והלכה למעשה כשחלק מהתלמידים (אלו שרוצים) יזכו להתחיל לנהל את ההשקעה שלהם עם השגחה צמודה של המרצה.

היום קיימות מספר רב של מכללות המציעות קורסים ללימודי שוק ההון למתחילים בפריסה ארצית ובטווח מחירים משתנה בהתאם להיקף הקורס ואיכות המותג.

מכללה חדשה בדרך כל תגבה פחות כסף עבור קורס כדי למשוך תלמידים אבל חשוב לבחור במכללה עם ניסיון ולקבל תמורה מלאה לכסף שלכם.

לימודים בחינם

בהחלט אפשרות סבירה אך עם זאת אורכת הרבה זמן ולא יעילה.

יש לכם דרך לעבור בלימודי שוק הון ואם לא תהיו ממוקדים תוכלו לאבד חודשים ארוכים בלימוד חומר שכלל לא רלוונטי למה שתרצו להשיג בסופו של דבר.

"הרב גוגל" יכול לחשוף בפניכם כמעט את כל המידע שקיים אבל מרוב עצים לא תראו יער.

קיימים ספרים ממוקדים שניתן לקנות ולקרוא אבל אז אנחנו חוזרים לבעיות הקיימות בקורסים מוקלטים, הספרים האלה לרוב מיושנים ואם יהיו לכם שאלות תצטרכו לפנות בחזרה לרב גוגל.

בהצלחה!


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה