לימוד מסחר בבורסה האמריקאית

הבורסה האמריקאית (או בכינוי הידוע שלה וול סטריט) תמיד הייתה "מוקד עליה לרגל" עבור משקיעים בשוק ההון. ככלל, סוחרים ומשקיעים יודעים שכשמדברים על מסחר בבורסה, לרוב מדברים על וול סטריט.

הסיבה להשפעה של הבורסה האמריקאית על שוק ההון העולמי היא פשוטה, יש שם את המבחר הגדול והאיכותי ביותר של מניות. רוצים לקנות את מניית אפל? תמצאו אותה נסחרת בבורסת הנאסדק בארה"ב. רוצים לקנות פייסבוק? וול סטריט (אני מניח שכבר הבנתם לאן אני חותר). בנוסף למגוון הרחב של המניות, וול סטריט הכי מפותחת מבחינה טכנולוגית. ההתקדמות הזו מתבטאת במערכות מסחר איכותיות ונוחות ללימוד שדרכן ניתן לקנות ולמכור מניות ועמלות נמוכות המושכות משקיעים וסוחרים גם כן.

אז אם כבר החלטתם להתחיל לימוד מסחר בבורסה האמריקאית, הגיע הזמן שתשנסו מותניים ותתחילו לעבוד. אמנם כל אחד יכול להתחיל ללמוד לסחור, אבל לא כל אחד מכם יתחיל להרוויח. לא בלי רצון בלתי מתפשר להצליח.

לימוד מסחר בבורסה האמריקאית

לימוד מסחר בבורסה האמריקאית

אז מה הוא אותו "מסחר" בעצם?

כשתפנו לאחת המכללות לברר על קורס רוב הסיכויים שיתקשו להסביר לכם בכמה מילים במה מדובר והשיחה תימשך מספר דקות ארוכות. לכן חשוב שתבינו קצת יותר לפני הבירור הראשוני.

לימוד מסחר בבורסה האמריקאית מתמקד בשיטת ניתוח טכני. שיטה זו מאפשרת לאלו הלומדים אותה לקרוא גרפים ולהעריך את כיוון המניה על סמך ההתנהגות שלה בעבר. סוחרים נעזרים גם בכלים נוספים כגון "הלך הרוח בשוק" (מומנטום חיובי או שלילי) ומתנדים שהם כלים שפותחו עם השנים ועוזרים לסוחרים לנתח את מצב המניה ולהחליט אם להיכנס לעסקה או לא.

כסוחרים בבורסה בוול סטריט תוכלו לבחור בין שתי אפשרויות (או לשלב בניהן). תוכלו להיות סוחרים יומיים, כאלו שכל יום פתוחים את המחשב ומנסים להתפרנס מהמסחר על ידי ביצוע עסקאות יומיות (קניה של מניה ומכירתה תוך דקות עד שעות). בנוסף, תוכלו להיות סוחרי "סווינג" הקונים מניות למספר ימים עד שבועות, מתעסקים פחות במחשב ומקדישים למסחר פחות זמן.

הבחירה היא אינדיווידואלית בין אחד לאחר. אלו שיש להם יותר זמן פנוי עשויים לבחור במסחר יומי בכדי לנסות למקסם את הזמן הפנוי  ולהרוויח כמה שיותר מניהול מספר עסקאות רבות יותר. אלו המחפשים לנהל כספים פנויים אך עסוקים בקריירה כנראה יבחרו באופציה השנייה כדי לא לגזול מעצמם זמן יקר.

מסחר בבורסה מהבית

מסחר בבורסה מהבית

תוך כמה זמן מתחילים להרוויח?

גם כאן אין לצערי קסמים והתוצאות משתנות בין סוחר אחד לאחר. ככל שתתמידו ותלמדו יותר, הסיכויים שלכם להרוויח יעלו. קורס בסיסי של לימוד מסחר בבורסה האמריקאית נע בין חודשיים לארבעה חודשים. במהלך התקופה הזו נתקלתי בלא מעט סטודנטים שהחלו לסחור ולהרוויח תוך כדי הלימודים ונתקלתי גם בכאלו שהתקשו והיו צריכים לסיים את הקורס במלואו בכדי להתחיל לסחור.

איפה לומדים?

כל מכללה עם ותק וניסיון בתחום יכולה ללמד אתכם את מה שאתם צריכים בכדי להתחיל לסחור בבורסה. הבעיה הקיימת בתחום היא שהרבה סוחרים מחפשים להרוויח עוד כסף ומחשיבים את עצמם "מנטורים" או פותחים מכללה קטנה ומוכרים לאנשים חלומות בהקיץ. לא כל סוחר יכול ללמד מסחר (כולנו נתקלנו וסבלנו בעבר ממורה גרוע) והכלים הקיימים למכללות להעביר לימודי שוק ההון איכותיים, רבים יותר מאלו שיש לאדם בודד (למשל חשבונות דמו לתרגול). דרכנו תוכלו למצוא את המכללות הטובות ביותר וליהנות ממחירים מיוחדים. אחד מהקורסים הנוספים שיכולים לעזור לכם הוא קורס מסחר יומי

בהצלחה!


לקבלת מידע נוסף על מסחר בוול סטריט


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה