לימוד מסחר בבורסה

מידי יום במהדורות החדשות והמוספים הכלכליים אנו שומעים על הבורסה, ירידות שערים, עליות שערים, רביות, מדדים, מטבעות וכו'. הבורסה היא מקום בו משקיעים פרטיים או מוסדיים סוחרים בניירות ערך בציפייה לגריפת רווחי הון. רבים מאיתנו חולמים על רכישת מניות ועשיית רווחי הון, אך בפועל לרובנו אין מושג אין בכלל הבורסה עובדת. אפילו פעולה פשוטה כמו רכישת מניה, לא כולם יודעים כיצד היא מתבצעת. לימוד מסחר בבורסה נועד לענות על צורך זה ועוד הרבה יותר.

בדיקת מציאות לפניך.

בדיקת מציאות לפניך.

התעשרות מהירה?

בוודאי נתקלתם בפרסומות ואתרי אינטרנט המדברים על בוגרים המרוויחים אלפי שקלים מידי חודש באמצעות השקעות שונות בשוק ההון. בהחלט ניתן להרוויח בשוק ההון, אך חשוב לדעת שישנם גם סיכונים וההצלחה לא באה כל כך בקלות. אמנם לא דבר שראיתם באינטרנט הוא מדויק, אך בהחלט ניתן להרוויח כסף בשוק ההון. התנאי הבסיסי ביותר הוא שתדעו מה אתם עושים ולכן אתם צריכים לשקול לימוד מסחר בבורסה בטרם תתחילו להשקיע.

לימוד מסחר בבורסה מעניק לכם את כל הכלים הדרושים על מנת לפתוח תיק השקעות ולהתחיל לסחור במניות. הקורס עוסק גם בצד הטכני של התנהלות המסחר בבורסה – מפתיחת החשבון ועד ביצוע הפעולות, אך גם בהכרת הבורסה, הכוחות הפועלים בה והמוצרים הפיננסיים השונים. אלו הם דברים בסיסיים שכל מי שרוצה להשקיע חייב לדעת.

מה לומדים בקורס

שוק ההון הישראלי – בשביל לימוד מסחר בבורסה יש להכיר את מבנה שוק ההון הישראלי והכוחות הפועלים בו. הקורס סוקר כיצד פועלת הבורסה, מי הם השחקנים השונים בשוק זה, מהם הגופים המפקחים, כיצד רוכשים ניירות ערך ואת כל הפרקטיקה של ביצוע עסקאות בבורסה.

השוק הבינלאומי – לימוד מסחר בבורסה אינו מגביל אתכם לבורסה בתל אביב. אנו חיים בעולם מחובר ומרושת וגם הבורסות בחו"ל נגישות בלחיצת כפתור. לכן לימוד מסחר בבורסה צריך לסקור גם את השווקים הבינלאומיים, הבורסות והמדדים המרכזיים ועוד. בשנים האחרונות החלה מגמה הולכת וגדלה של קורס המתמקדים בעיקר בהשקעות מעבר לים.

מוצרים פיננסיים – בשביל להשקיע בשוק ההון עליכם להכיר את המוצרים הפיננסיים השונים, מתעודות סל ועד מט"ח ישנו עולם שלם שצריך להכיר. במהלך לימוד מסחר בבורסה תכירו את המוצרים הפיננסים השונים ואת המאפיינים של כל אחד מהם.

אסטרטגיות השקעה – כיצד בוחרים מניה להשקעה, כיצד מפזרים את הסיכון וכיצד עורכים תכנון מוקדם של המסחר? לכל משקיע ישנה אסטרטגיה המתאימה עבורו. בקורס תלמדו כיצד להכיב לעצמכם את האסטרטגיה הנכונה.

לימוד מסחר בבורסה

לימוד מסחר בבורסה

אלו הם רק חלק מהנושאים של לימוד מסחר בבורסה, אך בקורסים לומדים עוד דברים נוספים שלא הוזכרו לעיל. כלים אלו מאפשרים לכם בסופו של דבר להתנהל בצורה עצמאית בשוק ההון, לאתר עבור עצמכם את הזדמנויות ההשקעה התואמת לרמת הסיכון האישית שלכם ולבנות תיק השקעות מנצח. נכון, יתכן שתעשו כמה טעויות בדרך, זהו חלק מתהליך הלמידה וצבירת הניסיון, אך לימודי מסחר בבורסה יסייעו לכם להימנע מהרבה מאוד טעויות אחרות ולהפוך למשקיעים מקצועיים.

ישנם עשרות רבות של קורסים למסחר בבורסה. בבדיקה קצרה בגוגל תחשפו ללא מעט מכללות המציעות קורסים כאלו. כדי שתוכלו למצוא קורס טוב באמת הקמנו שירות השוואה הבודק את כל המכללות והקורסים הקיימים ומאתר עבורכם בדיוק את מה שאתם צריכים. ניתן למלא את השאלון בחלק העליון של הדף ולמצוא את הקורסים הטובים ביותר או להיכנס לעמוד לימודי שוק ההון אשר מסביר יותר על הקורסים השונים, תכני לימוד, למי הקורסים מתאימים, עלויות ועוד.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה