לימוד שוק ההון למתחילים

"אין חכם כבעל ניסיון", מי מאתנו לא שמע (ואמר) את המשפט הזה עשרות פעמים בחייו? ובכן, בשוק ההון המשפט הזה תקף על אחת כמה וכמה. וזו הסיבה שבזכותה התחלתם להתעניין ב לימוד שוק ההון למתחילים.

עם השנים הלכתה וגדלה לה המודעות לנפלאות ששוק ההון יכול להציע לאדם הפרטי; הטכנולוגיה השתפרה ואיתה גם היכולת לעקוב אחרי הבורסה ולנהל את הכסף שלנו באופן עצמאי (נגיע לזה עוד רגע)  ולייצר עוד כסף.

לימוד שוק ההון למתחילים

לימוד שוק ההון למתחילים

לימוד שוק ההון למתחילים מתחלק לשני סוגים של אנשים. הסוג ראשון הם אנשים שרוצים סתם לדעת על מה כל המהומה ולהכיר קצת יותר את התחום. הסוג השני קיבל החלטה ללמוד איך להרוויח בעצמו משוק ההון. יש כמה אפשרויות להתחיל ללמוד אך קודם, קצת על ניהול עצמאי של כספים ומסחר בבורסה.

ניהול תיק השקעות עצמאי זה בעצם קניה ומכירה של מניות ונכסים פיננסיים נוספים (למשל קרנות נאמנות או אג"ח) באמצעות הבורסה. ישנם שני סוגים של משקיעים עצמאיים בבורסה, משקיע לטווח ארוך וסוחר לטווח קצר. משקיע קונה מניות וניירות ערך נוספים ו"יושב" עליהם תקופה ארוכה במטרה להרוויח מההצלחה של החברה בה הוא בחר להשקיע. סוחר פועל בבורסה בטווח של דקות עד ימים בודדים במטרה לייצר רווחים מהירים יותר מהתנודתיות התמידית במחירי המניות ובשווקים.

אז איך לומדים? כל האפשרויות לפניכם

לימוד שוק ההון למתחילים באינטרנט

התקדמות טכנולוגית אמרנו? אין צורך היום לצאת מהבית כדי להכיר את שוק ההון טוב יותר ולהתחיל לסחור באופן עצמאי בבורסה. מכללות מאפשרות היום ללמוד משיעורים מוקלטים, לצפות בשיעורים המועברים בכיתה אונליין ולעשות קורס אישי עם מרצה באמצעות "סקייפ" או תוכנה אחרת.

למעט מקרים חריגים, אנחנו לא ממליצים על שתי האפשרויות הראשונות. שיעורים מוקלטים הם נחלת העבר ושוק ההון משתנה באופן תמידי, לכן חשוב לעשות קורס עדכני. צפייה בשיעורים אונליין היא אופציה טובה בהרבה משיעורים מוקלטים אך כאן, אם תהיה לכם שאלה כלשהי לא יהיה לכם את מי לשאול ולעתים ההתקדמות בחומר תהיה מהירה מדי לחלק מהתלמידים.

למי מכם שרוצה ללמוד באמצעות האינטרנט, שיעורים אישיים הם הפתרון הכי טוב. היחס האישי מאפשר ללמוד את אותו החומר הנלמד בכיתה בצורה טובה יותר ובטווח זמן הרבה יותר קצר.

לימוד שוק ההון למתחילים אונליין

לימוד שוק ההון למתחילים במכללה

האלטרנטיבה השכיחה ביותר ללימודים למתחילים. המעטפת הרחבה שתלמידים למסחר בשוק ההון מקבלים במכללה לרוב משחקת תפקיד ראשי בהמשך הדרך. שיעורים בכיתה כוללים לימודים תאורטיים, תרגול (בניית תיק השקעות וירטואלי) והלכה למעשה כשחלק מהתלמידים (אלו שרוצים) יזכו להתחיל לנהל את ההשקעה שלהם עם השגחה צמודה של המרצה.

היום קיימות מספר רב של מכללות המציעות קורסים ללימוד שוק ההון למתחילים בפריסה ארצית ובטווח מחירים משתנה בהתאם להיקף הקורס ואיכות המותג. מכללה חדשה בדרך כל תגבה פחות כסף כדי למשוך תלמידים אבל חשוב לבחור במכללה עם ניסיון ולקבל תמורה מלאה לכסף שלכם

מצא את הקורס המתאים לך לימודי שוק ההון.

לימוד שוק ההון למתחילים בחינם

בהחלט אפשרות סבירה אך עם זאת אורכת הרבה זמן ולא יעילה. יש הרבה ללמוד ואם לא תהיו ממוקדים תוכלו לאבד חודשים ארוכים בלימוד חומר שכלל לא רלוונטי למה שתרצו להשיג בסופו של דבר. "הרב גוגל" יכול לחשוף בפניכם כמעט את כל המידע שקיים אבל מרוב עצים לא תראו יער.

קיימים ספרים ממוקדים שניתן לקנות ולקרוא אבל אז אנחנו חוזרים לבעיות הקיימות בקורסים מוקלטים, הספרים האלה לרוב מיושנים ואם יהיו לכם שאלות תצטרכו לפנות בחזרה לרב גוגל.

בהצלחה!

המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

קרן נאמנות: כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול

יחסי נזילות

טרום מסחר ומסחר מאוחר

אג"ח: מה זה בדיוק והאם כדאי להשקיע בזה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה