חסכתם סכום של עד 100 אלף שקל ואתם רוצים לדעת מה אפשר לעשות איתו? אתם תהיו מופתעים מכל הפתרונות שיש לבורסה להציע לכם.

המומחים של אינסיידרס עונים על השאלה הנפוצה ביותר של משקיע בתחילת דרכו – מה אפשר לעשות עם 100 אלף שקל?

השוק רווי הזדמנויות השקעה לחיסכון של עד 100 אלף שקל

מאז שעולם הדיגיטל תפס תאוצה ונכנס לחיינו, אין אדם שלא מחובר לאינטרנט ולרשתות החברתיות על בסיס יומי באמצעות הסמארטפון שלו. כתוצאה מכך, קמו עשרות אלפי חברות המפרסמות לציבור הרחב פתרונות השקעה רבים ומגוונים;

קרקעות חקלאיות, נדל"ן מסחרי להשכרה, בתי נופש בתאילנד או יוון, ניהול תיקי השקעות, נכסים דיגיטליים ועוד ועוד. כולם מנסים לפתות את המשקיע המתחיל.

חלק מההזדמנויות באמת טובות, אבל חלק מההזדמנויות בעצם מנוצלות על ידי בעלי חברות קטנות, שגם הן בתחילת דרכן, שספק אם אי פעם הצליחו לייצר תשואה כלשהי. הכל בחסות חופש הפרסום.

מה שהרבה מכם לא יודעים, שיש לכם הזדמנות להשקיע בחברות גדולות ויציבות באמת, בקלות, באמצעות מסחר בבורסה.

מה לעשות עם 100 אלף שקל

ישנן מגוון אפשרויות השקעה לכל סכום פנוי

מסחר בבורסה – הדרך הטובה ביותר להשקיע 100 אלף שקל

עזבו אתכם מתכניות חיסכון או השקעה מפוקפקת בקרקע שבמקרה הטוב תתחיל להניב לכם תשואה של כמה אחוזים בעוד כמה עשורים. יש לכם אפשרות להיכנס לנעליים של הגדולים ולהשקיע יחד בחברות הגדולות במשק דרך הבורסה.

איך עושים את זה? פותחים חשבון מסחר עצמאי בבורסה ויכולים להשקיע במגוון אפיקים – באופן עצמאי ו/או פסיבי על ידי אנשי השקעות מנוסים.

אז לא משנה אם חשבתם להשקיע 20, 50 או 100 אלף שקל, הנה כל האפשרויות למה אפשר לעשות עם כסף בבורסה;

מה לעשות עם 100 אלף שקל? אפשר להשקיע בחברות איכותיות

רוצים להיות הבעלים של חברת אלקטרה, דלק או אולי אפילו טבע? (בתקווה שהיא תעשה קאמבק) – אין בעיה, תוכלו לעשות את זה במהירות.

ניתן להשקיע כל סכום עד 100 אלף שקל ואפילו יותר בחברה אחת או בכמה חברות שתרצו. וכתוצאה, תהפכו לבעלים של החברה ותהנו מעלייה בשווי החברה ומדיבידנדים במידה והחברה מחליטה לחלק אותם.

רצוי ואף מומלץ לחקור את החברות בהן משקיעים לעומק ולא לבחור בסתם חברה רק לפי השם או כתבה אחת שמופיע באתרים כלכליים כמו ביזפורטל, כלכליסט וכד'. בחירה שגויה במניה יכולה לגרום ל 100 אלף שקל שלכם להתכווץ ולא לגדול כמו שציפיתם.

מה לעשות עם 100 אלף שקל? אפשר להשקיע באפיקים מסוימים 

כמו שניתן לבחור בחברות ספציפיות, ניתן גם לבחור להשקיע באפיקים ספציפיים על ידי פתיחת חשבון מסחר עצמאי בבורסה. 

חושבים מחירי הנדל"ן בארץ ימשיכו לעלות? ניתן לקנות קרנות סל שעוקבות אחרי חברות הנדל"ן הגדולות בארץ. חושבים שעתיד הטכנולוגיה הוא להמשיך לצמוח ולהשתלט על חיינו? גם השקעה בסקטור הטכנולוגיה או האנרגיה אפשרית. 

השקעה בסקטור מסוים נחשבת לפחות מסוכנת מהשקעה בחברה ספציפית באותו הסקטור מסיבה פשוטה – פיזור ההשקעה. 

לדוגמה, אם תחליטו ללכת השקעה של 20 אלף שקל במניה של חברת אפל (apple) השייכת לסקטור הטכנולוגיה ומסיבות פנימיות של החברה (החלפת מנכ"ל, מוצרים שאיכותם הולכת ומתדרדרת, תחרות גוברת בתחום וכו') מחיר המניה ירד, ההשקעה שלכם תרד לטמיון. 

לעומת זאת, אם הייתי בוחרים לרכוש קרן סל העוקבת אחרי כל מניות הטכנולוגיה במדד s&p500, ההשקעה שלכם הייתה עוקבת אחרי מגוון רחב של חברות טכנולוגיה ולא הייתם חשופים לתנודה גדולה במניה אחת.

קחו בחשבון שככל שהסיכון יורד, כך גם הסיכוי!

אדם יושב מול מסך מחשב ומסתכל על גרפים

בחרו באפיק השקעה שמתאים לכם

מוכנים להרים את הכפפה?

אז במידה ויש לכם חלום להיות משקיעים / סוחרים עצמאים, תוכלו ללמוד איך לעשות את זה במסגרת לימודי שוק ההון. אם אתם עדיין לא בטוחים שאתם רוצים להפוך למשקיעים עצמאיים, תוכלו להוריד את מדריך למתחיל בשוק ההון שכתבנו במיוחד בשביל זה.

עדיין לא בטוחים מה לעשות עם 100 אלף שקל? ריכזנו עבורכם מידע קונקרטי להשקעה גם באופן פסיבי

יש אפשרות גם להשקעה פסיבית

אם אתם עדיין לא בטוחים מה לעשות עם הכסף שלכם ואפילו השקעה של 20 אלף שקל נראית לכם כמו משימה בלתי אפשרית – תוכלו להשקיע את הכסף שלכם באופן פסיבי לחלוטין, על ידי אנשי מקצוע.

פתיחת חשבון למסחר עצמאי בבורסה מאפשרת לכם גם לקנות גם נכסים פיננסיים שיאפשרו לכם להשקיע כל סכום, ולהיות בטוחים שההשקעה שלכם נמצאת בידיים הנכונות.

שתי הדרכים הכי נפוצות לעשות את זה הן; השקעה בקרן נאמנות או השקעה בקרן ריט.

קרן נאמנות

קרן נאמנות היא בעצם חברה שמטרתה להשקיע בניירות ערך, עבור כל מי שחפץ בשירותי הקרן – בתמורה לדמי ניהול. קרן נאמנות, מנוהלת על ידי מנהל קרן* ופועלת לפי מדיניות השקעה שמפורסמת באמצעות תשקיף.

ישנו מגוון רחב של קרנות נאמנות, אשר כל אחת מהן בוחרת להשקיע בניירות ערך ונכסים פיננסים אחרים. לדוגמה, ישנה קרן נאמנות שבוחרת להשקיע את כל הכסף שהושקע בה במניות בחו"ל וישנה קרן נאמנות המשקיעה אך ורק באג"חים.

תוכלו לבחור בקרן המתאימה לאופי ההשקעה שאתם חפצים בו. במידה ואתם מעוניינים בהשקעה אקטיבית עם סיכוי לתשואה גבוהה, כדאי לבחור בקרן מנייתית. במידה ואתם מעוניינים בהשקעה פחות מסוכנת, תוכלו לבחור בקרן נאמנות שמשקיעה גם במק"מ, אג"ח ומכשירים פיננסים נוספים וכתוצאה לפזר את ההשקעה. 

* מנהל קרן הנו גורם מוסמך, העומד בקריטריונים המקצועיים והמוסריים של הרשות לניירות ערך ומסוגל לנהל השקעה של קרן נאמנות. מנהל הקרן אינו אדם אחד, אלא קבוצה של אנשים.

קרן ריט

קרן ריט בעצם דומה מאוד לקרן נאמנות אך מטרתה שונה – השקעה בנדל"ן. כשרוכשים יחידות השתתפות בקרן ריט בעצם רוכשים אחוזים מבעלות בנדל"ן מניב, נדל"ן למגורים, בנייני משרדים, קניונים, מרכזים מסחריים ועוד (תלוי במדיניות ההשקעה של הקרן).

במידה ואתם עדיין מתלבטים מה אפשר לעשות עם 100 אלף שקל, הנציגים שלנו ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם – צרו איתנו קשר!

בהצלחה,
צוות אינסיידרס

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

 

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

יציאה מעבדות לחירות כלכלית: ככה עושים את זה

WhatsApp זמינים לכל שאלה