למה אנשים מתעקשים לסחור דווקא דרך בורסת הקריפטו Binance, איך פותחים שם חשבון, איזה מטבעות אפשר לקנות והאם העמלות שהם גובים באמת זולות יותר? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת וגם: הנחה מיוחדת בעמלות לגולשי Insiders

פתיחת חשבון בבינאנס (Binance)


בזמן שכל העולם מדבר על קריפטו, רבים פונים אלינו בשאלה דומה: איך בכלל סוחרים במטבעות האלו ומה הדרך הפופולרית לפתיחת חשבון?

בגדול, על מנת לסחור בבורסת קריפטו, תצטרכו לפתוח חשבון באחת הפלטפורמות, או אם תרצו – בורסת קריפטו. את הכסף שלכם אתם אמורים לשמור בארנק חם או בארנק קר ומשם לנהל את החשבון שלכם.

אבל איך בכלל פותחים חשבון כזה, האם עדיף להשתמש בארנק חם או בארנק קר ולמה בכלל אי אפשר לרכוש את המטבע בצורה פיזית? ואולי, לא פחות חשוב, כמה אתם משלמים על כל הסיפור הזה והאם בכלל משתלם לפתוח חשבון?

בדיוק בשביל זה, אנחנו כאן, כדי לדווח לכם על דרך פופולרית לפתיחת חשבון. אנשים רבים בישראל עושים זאת דרך בורסת בינאנס (Binance), בדרך קלה ופשוטה. אתם חייבים לקרוא את המאמר הזה עד הסוף. בסיומו, תוכלו להתחיל לסחור.

מה זה בינאנס? איזה מטבעות אפשר לקנות?

ובכן, בורסת Binance היא בורסת מטבעות קריפטוגרפית מובילה. היא נוסדה בשנת 2017 בהונג קונג. שנה מאוחר יותר, היא העבירה את מטה החברה שלה למלטה, שהיא חלק מהאיחוד האירופי. זה קרה בתגובה לתקנות המחמירות של סין על עסקאות קריפטו. גם לשם נגיע בהמשך.

מה שחשוב לדעת הוא שהבורסה מתמקדת במכירה ובקניה של קריפטו.

Binance מציעה מסחר מקריפטו-לקריפטו, דרך יותר מ-500 מטבעות. היא כוללת כמובן את המטבעות הפופולריים ביטקוין (BTC) ואתריום (ETH) וגם מטבעות מוכרים אחרים, כמו ריפל, דוג'קוין, לייטקוין ועוד. 

גם לבינאנס יש מטבע משלה. הוא נחשב לאחד המטבעות הפופולריים ברשימת המטבעות וכמובן שאפשר לסחור בו דרך הבורסה.

חשוב להדגיש: מכירה וקניה של מטבעות קריפטו אפשרית בשתי דרכים: הראשונה היא באמצעות כרטיס אשראי. מזינים את הכרטיס ורוכשים דרך הדולר את המטבע. הדרך השנייה היא לסחור באמצעות מטבע אחר. 

נניח שרציתם לרכוש מטבע שנתמך רק באמצעות רכישת ביטקוין, תצטרכו לרכוש ביטקוין (אפשר גם לקנות חלקי ממטבע, כמובן), תמורת רכישת מספר מטבעות אחרים. נכון, יש כאן עמלת המרה, אבל היא לא גבוהה כל כך בהשוואה למקומות אחרים. בהמשך נרחיב גם על כך.

החל משנת 2021, Binance מאפשרת הפקדות רק בדולר אמריקאי למשתמשי SWIFT. הדבר מאפשר לכם לרכוש ישירות מספר נבחר של מטבעות עם כרטיס אשראי או חיוב החשבון. באמצעי זה, תוכלו להשתמש ב-12 מטבעות שונים, כולל האירו.

הנה הקישור לרכישת מטבעות דרך בינאנס בכרטיס אשראי.

מה חשוב לדעת, לפני שמתחילים לסחור?

  1. ראשית, שבורסת Binance היא בורסה מקוונת, שבה אפשר לסחור במטבעות קריפטוגרפיים. היא תומכת במטבעות הקריפטו הנפוצים ביותר.

  2. עוד דבר חשוב: Binance מספקת ארנק קריפטו לסוחרים כדי לאחסן את הכספים האלקטרוניים שלהם (כן, שם אתם "מאחסנים" ושומרים על הכסף שלכם).

  3. לבורסה יש גם שירותי תמיכה למשתמשים רגילים וגם לכורי קריפטו (על כריית מטבעות, תוכלו לקרוא כאן), כדי לעזור להם לקבל החלטה השקעה.

  4. ל-Binance יש מטבע משלה, מבוסס בלוקצ'יין. בינאנס קוין זהו שמו. הסימול שלו: BNB.

  5. בורסת Binance פופולרית מאוד בשל עמלות העסקאות הנמוכות שלה בקריפטו. לא פחות חשוב, בבורסה הזאת יש נזילות גבוהה והיא מציעה הנחות למשתמשים שמשלמים באמצעות המטבע של בינאנס.

  6. השם "בינאנס" הוא שילוב של המילים "ביטקוין" ו"פיננס" (פיננסים). 

  7. אחד היתרונות שלה הבורסה הוא שהיא מבטיחה סטנדרטים גבוהים של אבטחה. לפי האתר שלה, יש לה יכולת לעבד כ-1.4 מיליון עסקאות בשנייה.

סוגי מסחר אפשריים

באמצעות בינאנס תוכלו לבצע מספר סוגי מסחר. אפשר לסחור דרך המרה רגילה (CONVERT), דרך נוחה להחלפת מטבעות. העמלה כאן גבוהה יותר.

הדרך השנייה היא הדרך הרגילה (CLASSIC), שם אפשר להשתמש גם בפקודות המסחר, עליהם תוכלו לקרוא בהמשך. יש גם מסחר מתקדם (ADVANCED) שמזכיר את המסחר הקלאסי, אבל כולל גם אופציות מסחר טובות יותר.

בנוסף, יש גם אופציות מינוף (MARGIN), שדרכה אפשר לקבל הלוואה כדי למנף את ההשקעה. גם מסחר P2P אפשרי – דרכה אנשים יכולים לסחור, סוחר מול סוחר, בתוך מערכת בינאנס.

מהן עמלות המסחר בבינאנס?

עמלות המסחר בבינאנס נמוכות יחסית (0.1% לעסקה רגילה, 0.075% אם אתם קונים את מטבע הבינאנס BNB). העמלות הן: 0.5 אחוז תמורת רכישה בכסף מזומן. בנוסף, ישנה עמלת סליקה של שני אחוז למי שרוכש בדולר דרך האשראי.

חשוב לציין כי העמלות הנמוכות הן לא הסיבה היחידה לפופולריות של בינאנס. נפח המסחר הגבוה ורמת האבטחה חשובים לא פחות ויעילים עבורכם. כל זה, בנוסף לחוויית משתמש טובה, הפכו אותה לכזאת. 

חשוב לציין שבינאנס מבוטחת בסכום גבוה מאוד, דרך קרן הביטוח שלה. זכרו – ישנן גם עמלות משיכה לארנק.

איך פותחים חשבון בבינאנס?

טוב, אז לפני שנתחיל, חשוב להדגיש שבינאנס מציעה לכם את כל השירותים שאתם צריכים בנושא. 

חובבי מטבעות קריפטו שמוכנים להשיק אסימונים משלהם יכולים להשתמש ב-Binance לגיוס כספים. בינאנס משמשת מספר רב של סוחרים להחלפה והשקעה במטבעות הללו.

כדי להתחיל לסחור, אתם צריכים להשלים את דרישות האבטחה הדרושות. לאחר יצירת חשבון מסחר ומספר שאלות זיהוי שתתבקשו לענות עליהם, כולל דרישה לצילום פנים או צילום רישיון נהיגה או תעודת זהות, תוכלו להתחיל לסחור.

כמובן, תחילת המסחר אפשרית רק אם סיימתם את תהליך הזיהוי. התהליך חשוב. לא הייתם רוצים שמישהו יפתח חשבון בשמכם או יתחזה אליכם. מרגע שאושרתם במערכת, אפשר להתחיל לסחור.

תוכלו להוסיף מטבעות קריפטו לכתובת הארנק הציבורי שלכם, זאת שסופקה על ידי Binance.

אבל איך בדיוק עושים את זה ומה הקישורים הרלוונטיים? חכו, עוד רגע נגיע גם לזה.

ועכשיו – איך מתחילים לסחור?

הצעד הראשון הוא כניסה לאזור פתיחת חשבון המסחר בבינאנס. כאן תמלאו פרטים אישיים ותוכלו לבחור בהזנת אפשרות לאימות. האימות השלבי מומלץ מאוד, כדי שאף אחד לא יוכל להיכנס לחשבון שלכם. זוהי שכבת אבטחה הכרחית.

לאחר מכן תינתן לכם האופציה כיצד לסחור. תוכלו לראות את המטבעות השונים ולקנות אותם באחת הדרכים הבאות: ביטקוין, את'ריום, מטבע בינאנס או באמצעות מטבע הצמוד לדולר (USDT).

כעת, הפקידו כסף בזירת המסחר. לאחר מכן, כנסו ל-FUNDS ומבין 4 האפשרויות בחרו ב-Deposits (הפקדות). כעת נפתחה טבלה. אם אתם רוצים להפקיד ביטקוין, לחצו שוב על Deposit בשורה של ביטקוין.

מיד תקבלו כתובת ארנק ציבורי של הביטקוין. העתיקו אותה למקום בטוח. למקום הזה בדיוק תצטרכו להעביר את הביטקוין. העבירו כסף מהארנק שלכם לארנק של הבורסה. 

לאחר אישור, שיגיע תוך כמה דקות, תוכלו לראות מה היתרה שלכם. כנסו ל-Funds אבל הפעם בחרו בלחצן Balances ואחר כך Total Balance.

כעת אתם יכולים להתחיל לסחור.

חשוב לציין: כאשר אתם מתחילים לסחור, קיימים שני סוגי חשבונות: חשבון מאומת, במסגרתו תוכלו להפקיד או למשוך 50$ ביממה. תידרשו לספק תעודת זהות או רישיון רכב וכן לבצע זיהוי פנים. האפשרות השניה היא חשבון מאומת פלוס, במסגרתו תוכלו לבצע הפקדה או משיכה של 200$ ביממה אך להוכיח, בנוסף לכל הדרישות שציינו קודם, גם כתובת מגורים. 

איזה פקודות קיימות במסחר בבינאנס?

איך עושים זאת? ובכן, בורסת Binance תומכת בשלושה סוגים של פקודות מסחר

  1. פקודות לימיט – פקודה שבה נזין את המחיר, את סכום המטבעות ונקנה אותם. הפקודה תהיה רשומה בספר ואם השער מגיע לשער הקניה – יש עסקה.
  2. פקודת מרקט (שוק) – אפשר לרכוש מטבעות ללא תזמון. כלומר, הזנת סכום המטבעות שנרצה לרכוש.
  3. stop limit – פקודת לימיט, אבל עם פקודת סטופ שנוספה לה. לרוב, מדובר בפקודה שנועדה לעצירת הפסד. כלומר, אם המטבע יגיע למחיר מינימום מסוים, הוא יימכר אוטומטית. 

דוגמא: שער המטבע עומד על 3150 דולר. החלטתם נניח שאתם מוכנים לספוג ירידה עד מחיר של 3000 דולר (את הסכום הזה אתם מזינים בשורת הסטופ) – ברגע שהוא יגיע למחיר נמוך יותר 2999 דולר (אותו אתם מזינים בלימיט), הפקודה תירשם בספר הפקודות.

בינאנס

קל יותר, פשוט יותר, זול יותר. בינאנס | צילום: מתוך אתר בורסת BINANCE

האם אפשר לפתוח חיסכון במטבעות קריפטו?

בוודאי שכן. קיים חסכון גמיש (Flexible Savings) או חיסכון קבוע (Fixed Savings). ישנה אפשרות להפקיד יותר מ-60 מטבעות ולצבור את הריבית השנתית. הכסף משולם על בסיס יומי ואפשר למשוך או להפקיד כל הזמן. במסלול הזה, הגמיש, הריבית משתנה.

בחיסכון קבוע מציעים תשואות גבוהות יותר. יחד עם זאת, החיסכון אינו נזיל. אתם צריכים לסגור את הכסף לטווח של 7-90 יום. כדאי לכם להפקיד את הכסף רק אם אתם יודעים בודאות שאתם לא צריכים אותו לזמן הקרוב.

כמו בבנק, ככל שתבחרו בתקופת הפקדה ארוכה יותר, כך הריבית גבוהה יותר. במסלול הזה, הריבית לא משתנה. כלומר, מה שנקבע בתחילת העסקה ילווה אתכם לאורכה. 

מצד שני, אם בחיסכון הגמיש קיבלתם ריבית מדי יום – כאן תקבלו אותה רק בסוף התקופה.

בריכת הכרייה של בינאנס (Binance Pool)

בריכת הכרייה של בינאנס מאגדת בתוכה כורי מטבעות דיגיטליים תחת אותה פלטפורמה. כורים מרחבי העולם מתאגדים, האחד עם השני, על מנת לכרות יחד.

הכורים מפצלים את הרווחים בין המשתתפים בבריכת הכרייה. הסיבה לכך טמונה בקושי לכרות מטבעות דיגיטליים לבד. כלכלית, נכון יותר לחלוק רווחים ואת אפשרויות חישוב הנוסחה עם אחרים.

בריכת הכרייה של בינאנס הושקה באמצע 2020 ותומכת בכרייה של מטבעות רבים. כורי ביטקוין ואתריום יכולים להתחבר לבריכת הכרייה של בינאנס.

הבריכות של בינאנס מציעות עמלות נמוכות, תמיכה במגוון רחב של מטבעות ושירותים פיננסים נלווים.

המטבעות הנתמכים הם: ביטקוין, ביקאש, BSV, ואתריום.

אגב, הרשויות בסין נאבקות בכריה. הן הגבירו לאחרונה את המאבק בסחר בקריפטו. הבנק המרכזי בסין הכריז על איסור גורף לכרות מטבעות, מה שגרם לירידה במחירים של המטבעות המובילים.

סין מפעילה לחץ גם בנוגע לרכישת מניות הקשורות לתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו.

לא תאמינו: בינאנס השיקה כרטיס אשראי ומחלקת הלוואות

אם רציתם לקחת הלוואה חוץ בנקאית, יש עוד מסלול שבוודאי לא הכרתם. Crypto Loans הוא מסלול שבאמצעותו תוכלו לקחת הלוואה דרך סטייבל קוינס, שזה מעין הכלאה של ביטקוין וכסף פיאט. יש עוד מטבעות שבאמצעותם אפשר לקחת הלוואה.

בדיוק כמו בבנק, גם כאן אפשר לקחת הלוואה. הביטחונות יהיו ההחזקות שלכם בקריפטו. תוכלו להעמיד את האתריום שלכם כערבות, למשל. תוכלו לקחת הלוואה קצרת מועד או ארוכה יותר. בין שבוע לחצי שנה.

בנוסף, החברה השיקה ויזה שבה אתם מפקידים קריפטו ומשלמים באמצעותו. כן, אפשר להעביר את כרטיס האשראי בחנות בלונדון ולשלם על הארוחה שלכם בביטקוין או באתריום. נשמע מוזר? אולי. אם אתם גרים בישראל, השירות הזה עדיין אינו פעיל כאן.

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה