עולם הקריפטו משתולל ורבים מכם פונים אלינו בשאלה: היכן כדאי לפתוח חשבון מסחר בקריפטו? בדקנו עבורכם את אחת מ-10 הבורסות הוותיקות בעולם, בגרסה העברית – bit2c. אלה התוצאות

גרף קריפטו מתוך מערכת המסחר של bit2c

ממשק יעיל ונוח, אבל איך הוא בהשוואה לבינאנס? | צילום מסך: מתוך פלטפורמת המסחר של BIT2C


אם אתם קוראים את המאמר הזה, סימן שאתם, כמו אנשים רבים ברחבי העולם, התעניינתם לאחרונה במסחר במטבעות קריפטו. הרצון לפתוח חשבון מסחר בקריפטו הופך לעניין פופולרי גם בישראל.

כשמאות אלפי ישראלים מתעניינים בתחום ואלפים מתעניינים בפתיחת חשבון מדי יום, אין פלא שעולם הקריפטו הפך להיות אחד הנושאים החמים של השנה האחרונה.

מי זאת בכלל Bit2C?

ביטוסי היא אחת מעשר הבורסות הראשונות בעולם למסחר בביטקוין. בשנים האחרונות עלה שמה לכותרות כאחת מבורסות הקריפטו הפופולריות גם בישראל. היא מאפשרת לקנות ולמכור מטבעות קריפטו ומעניקה שמירה על המטבעות שלכם.

Bit2C פועלת מאז מרץ 2013. מאז, היא הולכת ומתפתחת. זה קורה גם בתחום האבטחה. החברה מגדירה את עצמה כמי שיוצרת מעבר נוח מהעולם הפיננסי לכלכלה דיגיטלית חדשה.

בימים אלה היא נמצאת בתוך תהליך, כדי לקבל רישיון למתן שירותים בנכס פיננסי. רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון היא זאת שאמונה על כך. את החברה ממנכ"ל כיום אלי בז'רנו, בעל ניסיון רב בתחום הבלוקצ'יין ודירקטור באיגוד הביטקוין הישראלי.

האם זו גם הבורסה המשתלמת ביותר? בדקנו, והנה המסקנות.

מערכת המסחר של ביטוסי

פלטפורמת המסחר של Bit2C מאפשרת כמובן קניה או מכירה של קריפטו. היא מאפשרת לסחור במטבעות המובילים כמו ביטקוין ואתריום אל מול השקל. כמו כן, היא מעניקה שירות של שמירת המטבעות הדיגיטליים שלכם ואפשרות לממש עסקאות בהיקף רחב.

לרשות המשקיעים עומד מחשבון מסחר של החברה. הוא יאפשר לכם לבצע פעולות שונות, כמו קניה ומכירה, אבל גם לבצע 3 פקודות מסחר מוכרות מאוד מעולם המניות: מרקט, לימיט וסטופ לימיט.

בדקנו עד כמה תהליך פתיחת החשבון וכניסה למערכת הוא ארוך. ובכן, כל מה שתידרשו להציג תחילה (אחרי הורדת האפליקציה, כמובן) הוא תעודת זהות, רישיון או דרכון. אם הוא בתוקף – עקרונית, תדרשו למלא כמה פרטים ואפשר להתחיל לסחור.

כמובן, תצטרכו לקבוע שם משתמש, סיסמה חזקה ולתת כתובת מייל להמשך התהליך. לאחר אישור כתובת המייל תקבלו קוד לסלולרי. למעשה, מדובר באימות דו שלבי שמטרתו היא לאבטח אתכם. אחרי שיכירו אתכם (שאלון קצר עם פרטים אישיים), תגדירו את חשבון הבנק שלכם ותחתמו על הצהרה, בעיקר לצורך הבהרת תנאי ההתקשרות עם Bit2C אבל גם לצרכי מס.

בשלבים הבאים, תצטרכו להעלות תעודת זהות ומסמכים אישיים לאתר. תוכלו לאבטח את החשבון ולהיכנס אליו דרך גוגל.

ביטקוין קריפטו

כמה באמת נשאר לכם ממכירת כל מטבע? תלוי בעמלות | צילום: Bermix Studio

איך סוחרים בפועל?

תוכלו להפקיד כספים לחשבון הנאמנות של Bit2C, בהעברה רגילה או בהעברת זה"ב. באתר תקבלו הוראות גם כדי להפקיד שקלים בחשבון.

פעולת המכירה והקניה די דומה לפלטפורמות מסחר אחרות. המסחר פעיל בכל שעות היממה ופועל במתכונת של מסחר בין עמית לעמית (P2P).

המחירים נקבעים, כמובן, על פי ביקוש והיצע. המטבעות נסחרים אחרי עד שמונה סדרי גודל אחרי הנקודה, או בשקלים בשני סדרי גודל לאחר הנקודה (כלומר, תמורת אגורות שלמות).

מסך הכניסה יפנה אתכם לחשבון שלכם באמצעות שם משתמש וסיסמה ומשם תעברו לחדר המסחר. דרך יישומון המסחר שנמצא בחלק העליון של המסך תוכלו ליצור פקודות מכירה וקניה מול השקל.

במידה ויש התאמה בין הפקודות, העסקה תושלם. אחרת, היא תיכנס לספר הפקודות. כל עוד העסקה לא הושלמה, תוכלו לבטל אותה באמצעות טבלת הפקודות למטה.

העמלות ב-bit2c

עמלת הקניה והמכירה היא קבועה. זו עמלה בגובה של 1% מכל עסקה של מטבעות קריפטו. עמלות ההפקדה הן חינמיות. כלומר, לא תצטרכו לשלם עמלה בגין הפקדת הכסף שלכם. 

מנגד, המכירה עולה כסף. עבור משיכה של שקלים תשלמו 80 שקל, משיכת ביטקוין תעלה לכם 0.01 ביטקוין, משיכת אתריום תעלה לכם 0.02 אתריום ולייטקוין – 0.02 לייטקוין.

שימו לב, לא ניתן למשוך פחות מ-180 שקל וסכום המקסימום לכל משיכה הוא 300 אלף שקל. עמלת המשיכה, כמו שהבנתם, היא 80 שקל, כולל מע"מ.

העמלות הבסיסיות | צילום: מתוך אתר החברה

ויש עוד עמלות. כך למשל, יחייבו אתכם פעם ברבעון (3 חודשים) בגין אי פעילות. הסכום: 7 שקלים בסך הכל. במידה ואין בחשבון שקלים, לא יחול החיוב הזה. כמו כן, לא יחייבו אתכם גם אם נותרו לכם מטבעות דיגיטליים.

בחברה מסבירים שניתן לחסוך את החיוב באמצעות פעולה או בזמן משיכת יתרה שקלית.

מודל עמלות חדש בביטקוין

החברה יצאה במבצע עבור סוחרים מתחילים: עמלה של 0.6% על כל קניה ומכירה. היא מצהירה כי מסחר בלייטקוין הוא ללא עמלה, אבל שינתה את כללי המסחר בנוגע לביטקוין.

מדרגות העמלות: 

כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 2 BTC הסוחר משלם 0.55%.
כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 5 BTC הסוחר משלם 0.53%.
כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 10 BTC הסוחר משלם 0.50%.
כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 25 BTC הסוחר משלם 0.46%.
כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 50 BTC הסוחר משלם 0.43%.
כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 100 BTC הסוחר משלם 0.40%.
כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 200 BTC הסוחר משלם 0.30%.
כאשר נפח המסחר הכולל עובר את ה- 500 BTC הסוחר משלם 0.25%.

בחברה מבהירים כי פעילות ההנחה בעמלה מבוססת על נפח המסחר ב-30 ימי המסחר האחרונים.

ביקורות וחוות דעת מרחבי הרשת

אז ראשית, אם לא הזכרנו את זה עדיין, ברור שרכישה דרך פלטפורמת מסחר איכותית ואמינה של קריפטו עדיפה על מסחר דרך חלפן. השיטה הזו בטוחה יותר ומצמצמת את האפשרות להונאה.

ביטוסי, בשמה העברי, זוכה ליתרון בשל העובדה שהייתה החלוצה שאפשרה מסחר רציף בין שקלים לקריפטו, כמו אתריום, ביטקוין, לייטקוין, ביטקוין קאש ועוד. זה מה שהוביל אותה להישאר במשחק גם כאשר שאר הבורסות הגדולות, בינאנס וביטס אוף גולד, התרחבו.

מחיר העמלה הוא עדיין 1% (יותר זולה מביטס אוף גולד, למשל) נכון לכתיבה שורות אלה. עמלת המשיכה חלה בכל מצב של משיכת שקלים לחשבון הבנק או קריפטו לארנק.

האם זה מספיק כדי לגרום לכם לסחור דרכה ולא דרך בינאנס? האם הפלטפורמה נוחה יותר? תלוי במשתמש. בינתיים, תוכלו להמשיך ולהשוות את העמלות ואת השירות שאתם מקבלים מהבורסות השונות באמצעות האתר שלנו.

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה