כשהשתחררתי מהצבא התחלתי לחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי ולמצוא את הכיוון שלי. ידעתי שאני רוצה להיות עצמאי, בלתי תלוי, אחד שמתעורר בבוקר בשעה נוחה ויוצא לעיסוקים שלו. לא אחד שמתלבש יפה, תקוע בפקק שעה ובסוף מגיע לעבודה בחברה של מישהו שכנראה רק עכשיו התחיל לשתות את הקפה שלו.

לא ידעתי מה לעשות. לא היה לי הרבה כסף שחסכתי או גב כלכלי שאפשר לי לפתוח איזו מסעדה או בית קפה (חלום ילדות שלי אגב) אבל הייתי חייב לעשות משהו. החיפושים נמשכו, חשבתי על פיתוח של כל מיני אפליקציות ופטנטים שיעשו אותי עשיר בן רגע אבל זה לא צלח.

הישועה הגיעה שנחשפתי לעולם של מסחר יומי בבורסה כשהלכתי פעם אחת להסתפר. הבחור המשוגע הזה עם המספריים אמר לי שאפשר לקנות ולמכור מניות דרך המחשב בבית ולהרוויח כמה מאות דולרים (ביום!). מעניין. ידעתי מה זה מניות אבל אף פעם לא התעמקתי. חשבתי שרק אם יש לך הרבה כסף ניתן להשקיע אותו בבורסה ובאמת להרוויח. אבל חוץ מזה, מה לי ולמניות? בקושי בגרות במתמטיקה עשיתי.

מסחר יומי בבורסה – מה זה בעצם

במסחר יומי פותחים את המחשב, קונים מניות או ניירות ערך אחרים ומוכרים אותם אחרי תקופת זמן קצרה (דקות עד שעות) עוד לפני שהבורסה נסגרת. המטרה של סוחר היא לנצל את התנודתיות של השווקים כדי לגרוף רווחים מהירים באמצעות כל מיני שיטות ואסטרטגיות שכל אחד יכול ללמוד ואפילו די בקלות. המסחר מתבצע דרך מערכות מסחר שמסופקות על ידי רוב הבנקים ובתי ההשקעות ובתוך יום או יומיים ניתן לקבל גישה לאחת.

מסחר יומי

בקרוב אצלכם בבית (אין באמת צורך בכל כך הרבה מסכים)

סוללים את הדרך

התחלתי לחפש קצת באינטרנט והחלטתי לקנות ספר של איזה גורו למסחר יומי בבורסה. הייתי מרותק. גמעתי קצת יותר מ 300 עמודים ביומיים והייתי בטוח שעכשיו שום דבר לא יכול לעצור אותי. פתחתי חשבון קטן למסחר בשוק ההון והתחלתי בדרך.

כגודל הציפייה, גודל האכזבה. לקח לי כמה ימים ספורים להבין שאני עושה משהו לא בסדר. החשבון הקטן שפתחתי הלך ונהיה קטן יותר ויותר (איפה הדולרים שהספר דיבר עליהם?!). סגרתי את החשבון אבל הייתי רחוק מלהתייאש. אמנם הפסדתי ברוב העסקאות שעשיתי אבל היו גם כמה רגעים שצרחתי מרוב אושר, רגעים בהם נשענתי אחורה בהנאה על הכסא וראיתי את הסכום שנכנסתי אתו לעסקה מטפס במהירות מטורפת (אין באמת דרך לתאר את ההרגשה שעוברת בך באותו הרגע).

מתחילים לנסוע

הייתי נחוש להצליח וקיבלתי החלטה שבדיעבד שינתה את החיים שלי.

החלטתי שאני רוצה לדעת איך להיות סוחר מקצועי שאני רוצה לעשוק בזה ביום-יום ולא אכפת לי להקריב קצת יותר מיומיים של קריאה בספר אז נרשמתי לאחת המכללות שמלמדות מסחר יומי בצורה מקצועית.

כמה החודשים שעברתי שם שינו לי את קו המחשבה והתחלתי ללמוד לעומק את הבסיס של המסחר ומה באמת נמצא מאחורי הקלעים. למה קונים, למה מוכרים, מתי כדאי להיכנס לעסקה ומתי צריך כבר לברוח, איך מגנים על הכסף כדי שאוכל להפסיד קצת ולהרוויח יותר (ניהול סיכונים בשפה המקצועית). והדבר החשוב ביותר – הייתה לי האפשרות לתרגל את כל הדברים שלמדתי בחשבון וירטואלי עם איזה מרצה תותח שתוך כדי שהוא מסביר לי מה אני עושה לא בסדר כל המסך של הלפטופ שלו היה צבוע בירוק ($) מהעסקאות שעשה.

עליות וירידות

כמו בכל דרך, אין רק מישור. אחרי הקורס פתחתי מחדש את החשבון שלי ויצאתי שוב לדרך. הפעם הזו הייתה הרבה יותר מוצלחת אבל היו בה גם לא מעט רגעים קשים.
במהלך הקורס שתעברו ידברו אתכם הרבה (אני מקווה) על הפן המנטלי של מסחר יומי בבורסה – החלק החשוב ביותר. יש ימים בהם תפתחו את המחשב, תעשו הכל כמו שצריך אבל הבורסה תלך נגדכם ותפסידו. הימים האלה גמרו אותי מנטלית והיה לי קשה מאוד להתאושש מהם אבל שום דבר שעסקה אחת טובה לא יכולה לתקן.
מסחר יומי בבורסה

מסחר יומי בבורסה

לסיכום, יתרונות של מסחר יומי :

  • כל אחד יכול ללמוד ולסחור
  • השקעה כספית נמוכה ושילוב עם עבודה נוספת
  • עבודה מהבית או מכל מקום אחר עם חיבור ראוי לאינטרנט
  • שעות גמישות – כמעט בכל שעה ביום יש מדינה בעולם שהבורסה פתוחה בה,
    אז אם בא לכם עסקה קצרה בשתיים בלילה, אפשרי.
חשוב לזכור שלא הכל ורוד אבל באמת יש אנשים שמרווחים (והרבה) מהבורסה.
אם אתם רוצים להיות אחד מהם תצטרכו להשקיע מזמנכם כדי ללמוד כמו שצריך.
בהצלחה!

המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

יציאה מעבדות לחירות כלכלית: ככה עושים את זה

WhatsApp זמינים לכל שאלה