הפיתוי ללקוחות, העמלות המופחתות והדרך למעלה: כך הפכה מיטב דש טרייד לאחת האופציות הפופולריות לניהול חשבון המסחר שלכם. איך עושים את זה והאם היא באמת הזולה ביותר?

גרף

עד כמה מערכת המסחר של מיטב דש מהווה יתרון? | צילום: austin distel


בשנים האחרונות נחשבת מיטב דש טרייד לחברת הבורסה החוץ בנקאית הגדולה בישראל. כל זה גורם ליותר ויותר אנשים לעזוב את הבנקים ולפתוח חשבון מסחר בבורסה בעמלות מופחתות.

במיטב דש עלו על השיטה: הם כבר לא מציעים עוד חשבון מסחר רגיל, אלא מנסים לפתות את הלקוחות שלהם.

הם מעניקים להם מאות שקלים כהחזר עמלות וקורס מסחר במתנה, למי שרק יעז להיכנס לסניף הבנק שלו ולומר בצורה גלויה: מצאתי משהו טוב יותר, אני עוזב.

כדי להגיע לפירוט העמלות המלא, אפשר ללחוץ כאן. אם אתם רוצים לקרוא קודם מידע נוסף על החברה, הנה הוא;

מי זאת מיטב דש טרייד?

מיטב דש טרייד, חלק מקבוצת מיטב דש, מספקת שירותי מסחר והשקעת בבורסה. השירות ניתן עבור מסחר בבורסה הישראלית או בחו"ל, בין אם אתם משקיעים לטווח ארוך או סוחרי יום, שרוצים להשקיע בשוק ההון.

דרך מיטב דש טרייד תוכלו להשקיע בצורה עצמאית או דרך משווקי ההשקעות.

שאלנו עד כמה הכסף הזה מוגן. ובכן, מיטב דש מפוקחת על ידי הבורסה והרשות לני"ע וחלות עליה מגבלות שונות המתחייבות בחוק כמו הון עצמי, ביטוח, הצהרה לגבי הפקדת כספים ועוד. 

הכסף מופקד, כך מצהירים בחברה, בחשבון נאמנות בבנק. הם מתגאים בהון עצמי גבוה וניהול של 45 אלף לקוחות שסוחרים באופן עצמאי.

מיטב דש, למי שלא מכיר, הוא אחד מבתי ההשקעות הכי גדולים בישראל. הם מנהלים יותר מ-100 מיליארד שקל בקרנות, קופות גמל, קרנות סל (תכלית) וגם בתיקים מנוהלים.

את הקבוצה ממנכ"ל אילן רביב, בין היתר שימש כמנהל "יו בנק" לשעבר והיה בכיר בצוות הרזרבות במט"ח בבנק ישראל. על מיטב דש טרייד עצמה אמון המנכ"ל אושר טובול.

איזה מערכת מסחר תקבלו?

מערכות המסחר של החברה כוללת לא רק מידע בזמן אמת, אלא גם גרפים לניתוח טכני, מערכת פרו משוכללת יותר לסוחרים ואפליקציה ייעודית, ללא תשלום נוסף. הגרפים מדויקים מאוד ומכילים מידע רב, כך שתוכלו להסתמך עליהם לפני שתבצעו פעולה.

במסגרת חבילת השירות, תקבלו מלבד האפליקציה גם חדר מסחר זמין ואפשרות להשתתף בכנסים מקצועיים – לא מעט עבור מי ששוקל להירשם לקורס ייעודי ויכול, על חשבון הכסף שהוא מעביר לתיק שלו, לקבל את הידע הראשוני בחינם.

את מערכת המסחר תוכלו לפתוח באמצעות 3 שלבים פשוטים: מילוי פרטים אישיים, מילוי פרטי החשבון שלכם וחתימה על הסכם מסחר. אחרי העברת הכספים אליו, תוכלו להתחיל לסחור.

לשאלה הבאה שלכם: מי שסוחר דרך הפלטפורמה שלהם, מקבל תמיכה וליווי. המומחים מספקים מידע שוטף, כלים לניתוח וחדר מסחר בזמינות מלאה, תוך ליווי של שורת מומחים. 

כמו כן, במיטב החליטו להעניק בחינם קורס לבניית תיק ני"ע. הסוחרים הוותיקים יקבלו גם מערכת מסחר מתקדמת יותר, כולל ליווי מקצועי.

עולים על אחרים?

תמיכה בחדר מסחר במשך כל היממה תקבלו גם במקומות אחרים. בחברה טוענים כי לרשותם מאמרים מקצועיים ותוכן איכותי, שחלקו מתקבל באמצעות מפגשים מקצועיים עם המומחים שלהם. כמו כן, עלויות ה"סטרימינג" נמוכות בהשוואה לבנק.

מערכת המסחר בהחלט מרשימה, העמלות נמוכות, ואם היינו מסכמים את זה בשורה אחת – נראה כי התחרות עם אקסלנס טרייד הופכת לשיחת היום בקרב המשקיעים. הוויכוח התמידי איזו אופציה טובה יותר מחלחל גם לשוק.

ביקורות וחוות דעת מרחבי הרשת

בראיון לדה מרקר, סיפר טובול שהקבוצה חזתה בתופעה חדשה: זינוק של פי חמישה מצטרפים חדשים בתקופת הקורונה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. "הצעירים נוהרים לבורסה", הסביר אחרי 20 שנה בתפקיד.

אחד הדברים המרכזיים שצוינו הוא הסטרימינג המלא שהחברה מספקת ללקוחות, בחינם, בצורה ישירה מוול סטריט. מה זה נותן? בעיקר "דיליי" מיותר בעדכון שהם מקבלים מחדר המסחר. כל שניה, שווה הרבה כסף.

באחת הביקורות שנכתבו על מיטב דש, עמדו על ההבדל בין מסחר בבנק לבית השקעות. "בבית השקעות משלמים דמי טיפול חודשיים קבועים, בבנק דמי משמרת שנגזרים באחוזים", נכתב. "ככל שתיק ההשקעות גדול יותר, ישתלם להיות בבית השקעות. עמלת המינימום בבנק יכולה להגיע ל-25 דולר, בבית השקעות לשליש ופחות".

בנוגע לאפליקציה, מצאנו לא מעט טענות על איטיות בהעלאת האפליקציה, ביקורת שבוודאי בחברה יצטרכו לשים אליה לב. אולי אפילו לבצע אופטימיזציה יעילה בשירותי הגלישה שלהם.

בחברה מנסים לגייס את המשקיעים של הבנקים ויצאו בקמפיין "מזל טוב, אתה פראיירשטיין", כדי להבהיר היטב מה הפער בעמלות. טובות הסביר ש"אנו מציעים עמלות אטרקטיביות, מערכת מסחר מתקדמת, ממשק ידידותי וזמינות מלאה. אצלנו לא מתעסקים בפנקסי צ'קים – אנחנו נטו בהשקעות ומסחר". כמה לקוחות חדשים זה יביא בשנה הקרובה? התשובות ממש בקרוב.

העמלות במיטב דש טרייד

מי שישווה את העמלות לבנקים, עלול לשאול את עצמו מה הוא עשה שם קודם. 4 עמלות מרכזיות גובה הבנק מכם: עמלת קניה, עמלה עבור מכירה, עמלת די משמרת ועמלת אי ביצוע. 

בחברה החליטו להעניק פטור מדמי משמרת ואי ביצוע וכן מעמלה בגין עדכון או ביטול הוראה. 

עמלות הקניה והמכירה בבורסת תל אביב וכן בחו"ל נמוכות גם בהשוואה לבתי השקעות אחרים. הם גובים עמלת מינימום נמוכה יחסית, מעניקים פטור מעמלה עבור המרה של מטבע חוץ. זה עשוי לשנות באופן משמעותי את התשואה בתיק שלכם, במונחי נטו.

עכשיו בואו נדבר על מספרים.

לגבי מסחר בניירות ערך – קניה ומכירה של ני"ע בתל אביב – 0.09% או 4.65 שקלים מינימום. בגין ביטול הוראה לא תשלמו עמלה. קניה של מק"מ תגבה מכם 0.1% עם עמלת מינימום זהה.

לגבי אופציות – תשלמו 2.5 שקלים לאופציה.

עבור מסחר בבורסה בארה"ב, תשלמו סנט אחד למניה עם מינימום של 8 דולר לעסקה. בגין אופציות תשלמו 4 דולר לאופציה ויש מינימום של 12 דולר לעסקה. עבור מסחר בחוזים עתידיים, תשלמו מינימום 5 דולר לחוזה.

טבלת עמלות מסחר במיטב דש טרייד

סוג העמלהכמה זה יעלה לך?
תשלום חודשי19.65 ₪ בחודש (15 ₪ בחודש למי שפותח חשבון דרכנו)
מסחר במניותבורסה ישראלית - 0.09% משווי העסקה / מינימום 4.65 ₪ לעסקה

בורסה ארה"ב - 1 סנט למניה / החל ממינימום 5$ לעסקה
מסחר באג"ח0.08% משווי העסקה / מינימום 4.65 ₪ לעסקה
מסחר באופציותבורסה ישראלית - 2.5 ₪ לאופציה בישראל

בורסה ארה"ב - 3$ לאופציה בארה"ב
קרנות נאמנותללא עמלה כלל
הפקדות ומשיכות כספיםאין עמלה על הפקדות או משיכות
המרת מטבעהמרה ללא עמלה - לפי מרווח של שתי אגורות משער רציף
WhatsApp זמינים לכל שאלה