מה זה מסחר סווינג ואיך הוא הפך לכלי פופולרי למסחר בעולם? מה ההבדל בין סווינג למסחר יומי? ואיך גם אתם יכולים להפוך לסוחרי סווינג ממולחים? הצעד הראשון שלכם בדרך לשם נמצא ממש כאן

 


אחת השאלות הראשונות שאתם צריכים לענות עליהן כסוחרים היא באיזה שיטה אתם מתכוונים לסחור.

משקיעים בתחילת דרכם נוטים לעשות הבחנה בין מסחר תוך יומי לבין מסחר סווינג לטווח בינוני.

אבל, מה שלא כולם יודעים בתחילת הדרך, הוא שהאפשרות להפוך לסוחר סווינג, שיטה מקובלת ופופולרית מאוד בעולם, מתאימה לאנשים רבים.

אז נכון, במהלך המסחר התוך יומי אפשר למצות את פוטנציאל הרווח שלכם בטווח קצר. מצד שני, לא כל סוחר יכול לשבת ולעקוב אחר המניות ולפנות לעצמו מספר שעות ביום כדי לסחור.

בדיוק בגלל זה, השיטה הבאה כנראה מתאימה גם לכם.

הכל על מסחר סווינג

מה זה מסחר סווינג?

סוחרי הסווינג סוחרים לטווח הבינוני, ולא לטווח קצר.

על בסיס ניתוח טכני הם לומדים לזהות מגמות ונקודת כניסות אידיאליות בגרף ועל פיהן למצות את הרווח הגלום במניה של חברה מסוימת. 

"סווינגרים" מייצר לעצמו קריטריונים לכניסה לעסקאות והוא משקיע מספר שעות בשבוע כדי למצוא את המניות האידיאליות;

אלה יכולות להיות, למשל, מניות של חברה שנמצאת תחת חקירה ומאפשרת "רכיבה" על מגמת ירידה (שורט). המניות שלה יכולים לרדת בצורה משמעותית במספר ימים וסוחר הסווינג ינסה לנצל זאת לטובתו.

ולהפך, כניסה לפוזיציה (עסקה) בלונג ורכיבה על מגמת עלייה לאחר המתנה לריוורסל (נק' מפנה בגרף המסמלת היפוך מגמה) אחרי ירידה משמעותית.

את סוחר הסווינג לא תמצאו שקוע בתוך יום המסחר. הוא יכול לבצע קניה ומכירה תוך יומיים, שבוע או חודש.

המטרה שלו היא למקסם את המגמה, אם תרצו – ייצור הכנסה נוספת מבלי להיות צמוד למסך במהלך היום.

ההבדל בין מסחר בסווינג למסחר יומי

אז כפי שהבנתם, סוחרי הסווינג עורכים עסקאות בעלי טווח ארוך יותר מאשר מסחר תוך יומי. בעוד שהאחרונים מכוונים לסיום המסחר עוד באותו היום, סוחרי הסווינג ימתינו מספר ימים, שבועות, או לכל היותר חודשים – לפני שיסיימו את העסקה. אפשר לומר כי הם מכוונים לטווח הבינוני, תלוי בהדרגת מושגי הזמן.

בניגוד לסוחר היומי, סוחר סווינג יעקוב אחר המתרחש בשלט רחוק. הוא לא יהיה עם האצבע על הדופק בנוגע להודעות החברה, אבל יעקוב אחריהן כדי לקבל זווית נוספת בנוגע למגמה.

בדומה למסחר יומי, בסווינג "רוכבים על מגמה". כלומר, הסוחר מזהה מגמה מסוימת במחיר מניה או בשוק ו"רוכב עליה".

אם במסחר התוך יומי הסוחר מסתכל בעיקר על תנודת המחיר בתוך היום ויתבסס על קריאת גרף של נרות בתוך יום המסחר, סוחר סווינג יסתכל על הגרף בזווית רחבה יותר וייבחן את המגמה בתקופה של ימים – שבועות.

כעת, ניתן דוגמא טובה מעולם המניות; נניח שסוחר מסוים החליט לרכוש את מניית יצרנית הרכבים NIO. אם הוא היה סוחר תוך יומי, הוא ינסה למצות את הרווח בעסקה לטווח קצר מאוד, של מספר שעות לכל היותר. סוחר הסווינג, לעומתו, ינסה למצוא את הפוטנציאל הטמון במניה ובעליה שתתרחש בעוד זמן מסוים.

דוגמא נוספת יכולה להגיע עם פרסום הדוחות. סוחרי סווינג רבים ממתינים שמניה מסוימת תעלה (או תרד) בעקבות פרסום הדוחות, מחכים לנקודת כניסה אופטימלית ונכנסים לעסקה בהתאם להלך הרוחות בשוק. 

כמובן, שמסחר סווינג מצריך ידע מוקדם. כמו תמיד, אם אתם בתחילת הדרך  – ההמלצה היא לרכוש ידע באמצעות קורס מקוון או פרונטלי כדי להבין את המושגים הבסיסיים ולהבין איך עולם המסחר בסווינג עובד.

מסחר סווינג וניתוח טכני

סוחרי סווינג לא ינסו לבצע ניתוח מעמיק של המניה, אבל כן חייבים להבין את השוק והמגמה.

לכן, המסחר הזה מתבסס בעיקר על ניתוח טכני. והניסיון העיקרי בניתוח הזה הוא לזהות את המגמה בנייר הערך לתקופה הקרובה.

סוחר סווינג עושה בדרך כלל שימוש רחב בניתוח הטכני, אם כי חשיפה קלה לניתוח פונדמנטלי, בה בוחנים את המצב הפיננסי של החברה המייצגת את המניה שרכש יכולה לעזור. צריך לומר את הדברים בזהירות, משום שלא מדובר בניתוח מעמיק של החברה, אלא בניסיון לקבל פרטים כלליים על חוזקה הפיננסי.

סוחר סווינג יסתמך בעיקר על הניתוח הטכני בשל יכולתו לזהות מגמות בשוק המניות, הסחורות או המט"ח. הוא ינתח באמצעות גרפים את מחירי הנכסים כדי לקרוא את המגמה, ינתח את היסטוריית המחירים וינסה לקלוע לערכו העתידי של הנכס שרכש. לפי גישת הניתוח הטכני, ציפיות הסוחרים גורמות למגמות אלה.

לימוד מסחר סווינג

כדי להיות סוחר סווינג תצטרך ללמוד לקרוא גרפים, אבל גם הרבה מעבר לכך.

לימודי שוק ההון יכולים לסייע לך להיכנס לתוך עולם המסחר ולהבין איך סוחר סווינג עושה זאת באמת.

אז איפה כדאי לעשות קורס ואיפה ניתן למצוא קורס מסחר סווינג איכותי? ישנן כמה מכללות שעורכות קורסים שיוכלו ללמד אותך איך לנצל מהלכים בשוק ההון.

ריכזנו לך כאן את האופציות הטובות ביותר לקורסים שיאפשרו לך ללמוד איך להיות "סווינגר" ולעשות צעד ראשון בדרך להצלחה בשוק ההון.

 

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.
WhatsApp זמינים לכל שאלה