אז ככה למי שמכם שבמקרה פספס, מטבעות וירטואליים החלו להגיח לאוויר העולם לפני 10 שנים בערך. בהתחלה התחילו להפעיל אותם כניסוי אך לאט לאט המטבעות האלה תפסו מעמד של אמצעי תשלום לגיטימי והם מאיימים על הכסף שכרגע אתם מכירים. ועוד משהו, חלק מהמטבעות האלה מכפילים את השווי שלהם בפחות משבוע!

מה טוב בהם? קודם כל אפשר להעביר אותם מדינה למדינה בדקות ספורות וגם לשלם בהם על מגוון מוצרים ושירותים ברחבי העולם (והרשימה הולכת וגדלה). אך הדבר המעניין ביותר במטבעות דיגיטליים הם הטכנולוגיה שעומדת מאוחריהם, הבלוקצ'יין.
מניות בלוקצ'יין

מניות בלוקצ'יין

בלוקצ'יין היא הטכנולוגיה שבעצם רושמת את כל העסקאות שנעשו אי פעם במטבעות באמצעות קוד אינטרנטי מוצפן. היתרון של הטכנולוגיה הזו הוא בעצם שתם עידן הניירת וכל עסקת כספים נרשמת ומתועדת. בנקים וגופים פיננסיים מרחבי העולם החלו לגלות עניין רק בבלוקצ'יין מסיבות הקשורות לחסכון במשאבים וצמצום משמעותי במקרי הלבנת הון. אין יותר מזומנים וכל סכום שאי פעם קיבלת או העברת למישהו אחר ידוע לרשויות.

החגיגה החלה כאשר חברות זיהו את הפוטנציאל בתחום והתחילו בפיתוח טכנולוגיה משלהן. משאבי טבע ופנטזי נטוורק, שתי חברות שהחליטו לעשות הסבה מקצועית ומניותיהן נסקו בעשרות אחוזים בימים בודדים, מרכזות את רוב העניין.

הפוטנציאל העצום שקיים בתחום דחף את שווי החברות כלפי מעלה למרות שמשאבי טבע עוסקת בכלל בהשקעות במשאבי טבע ומכרות בצפון אפריקה ואילו פנטזי נטוורק עד לא מזמן עסקה בפיתוח והפצה של אפליקציות. אין באמת הצדקה לקפיצה בשווי המניות למעט הציפייה שיצליחו לפתח טכנולוגיה מספיק טובה ולהתברג בעולם המטבעות הדיגטליים.

בימים האחרונים, יו"ר הבורסה הזהיר את המשקיעים ואמר כי לא ייתן אפשרות "למניות המטבעות הדיגיטליים" להיכנס למדדים המובילים ובכך הרס את החגיגה וזרע פחד במשקיעים. בתגובה, מניית משאבי טבע צללה ביותר מ – 50% ביום אחד. יום אחרי, מנכ"ל החברה הרגיע ואמר שהם ימשיכו את ההתקדמות בתחום כרגיל והם לא מתרגשים מדבריו ומה קרה? המניה זינקה ב70%. רכבת הרים.

מעניין לעקוב אחרי החברות הנ"ל וחברות נוספות שיכנסו לתחום (צפי לכמה חברות נוספות בקרוב אם תשאלו אותי).

היכנסו לעמוד לימודי שוק ההון ומצאו מסלול לימודים שמתאים בדיוק עבורכם


הסקירה מבוססת על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע בסקירה אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה