במציאות בה הריביות על חיסכון בבנקים הן נמוכות אנשים מחפשים אחר אלטרנטיבות ומוצאים את התשובות במסחר בבורסה.
המסחר בבורסה שונה מתכניות חיסכון בבנק, אך מצד שני ניתן להפיק בו רווחים גדולים יותר (הרבה יותר).

המסחר בבורסה באופן עצמאי שונה מהשקעות בתכניות החיסכון המסורתיות (הפק"מ וחבריו), הוא דורש מכם להבין ולנתח את השוק ולבחור באילו ניירות ערך תשקיעו. אפשרות אחרת היא להשקיע בבורסה באופן פסיבי באמצעות ניהול תיקי השקעות מקצועי או קרנות נאמנות.

מסחר בבורסה היום – חלק מהיתרונות.

אחד היתרונות של מסחר בבורסה נודע לאופן ההשקעה. בשביל להשקיע בבורסה אין צורך לצאת מהבית, ניתן לעשות הכל באמצעות המחשב או הסמארטפון.

ניתן בקלות לחתום על הסכם עם חברה המציעה שירותי ברוקראז' ולהתחיל לסחור במניות של הבורסה בתל אביב. אך האמת שלא רק הבורסה בתל אביב פתוחה בפני המשקיעים הישראלים.

באותו האופן בדיוק ניתן להשקיע בבורסות זרות בעולם, כאשר עיקר תשומת הלב מופנית כלפי הבורסה האמריקאית. אך קיימים הבדלים בין הבורסה הישראלית לבין הבורסה האמריקאית.

מי שלמד ומבין את שוק ההון ורוצה לסחור גם בבורסה האמריקאית צריך להכיר את ההבדלים לפני שהוא מתחיל לסחור.

הבורסה בתל אביב

בבורסה הישראלית תוכלו למצוא סוגים שונים של ניירות ערך והיקפי המסחר היומי הם בסביבות ה 300 מיליון שקל.

החברות הישראליות הנסחרות בבורסה בתל אביב הן בדרך כלל חברות המוכרות לכל המשקיעים הישראלים והם נחשפים למידע הנוגע לאותן החברות והשוק בכלל מהתקשורת המקומית ומהאי"ה (מערכת אינטרנטית להודעות של הבורסה).

כל מי שבקיא בשוק ההון יכול לבצע השקעות באופן עצמאי על סמך הניתוחים שלו, סיבולת הסיכון ואסטרטגיית ההשקעה. כל זה נעשה בקלות וביעילות רק בעזרת חיבור לאינטרנט.

החיסרון הגדול של הבורסה בתל אביב נוגע לעסקאות שורט (מכירה בחסר, יצירת רווחים מירידות במחירי המניות), עסקאות אלו הן פופולריות מאוד בעולם ויש בהן פוטנציאל לרווחים נאים, אך בבורסה הישראלית הנושא אינו מפותח ויכולתכם לבצע עסקאות שורט כפי שמכירים אותן בעולם היא מוגבלת.

האפשרויות שעומדות בפני המשקיעים המעוניינים לבצע עסקאות שורט הן: השאלת מניות בתיווך הבורסה עצמה, רכישת תעודה בחסר (תעודה העוקבת אחר מדד באופן הופכי, עולה כאשר המדד יורד ולהפך) או באמצעות מסחר באופציות.

שעות המסחר בבורסה בתל אביב הן 10:00 עד 17:30 (למעט יום א' בו המסחר מסתיים מוקדם יותר)

הבורסה האמריקאית

מבחינת הפרשי השעות סוחרים יכולים לעסוק בבוקר במסחר בבורסה בתל אביב ובשעות אחר הצהריים (בוקר בארה"ב) להשקיע בבורסה האמריקאית. היום, בשונה ממה שהיה בעבר המסחר בבורסות אלו הוא נגיש וקל עבור המשקיע הפרטי.

באופן דומה בו משקיעים בבורסה בתל אביב, ניתן להתקין את תכנת המחשב או האפליקציה הדרושה על מנת לסחור בבורסה האמריקאית, גם אין צורך בשליטה מלאה בשפה האנגלית.

היקפי המסחר בבורסה האמריקאית הם גדולים בעשרות מונים מהיקפי המסחר בבורסה הישראלית ועומדים על כ 150 מיליארד דולר ביום. גם היצע המניות הוא עצום.

בורסת ניו יורק - המקום בו מסחר בבורסה התחיל

 בורסת ניו יורק – המקום בו מסחר בבורסה התחיל

הבורסה האמריקאית משוכללת יותר מבחינת פקודות המסחר ונושא השורטים הוא הרבה יותר מפותח ושכיח. עסקאות שורט רבות מתקיימות במהלך יום המסחר, רבות מהן לזמן קצר בלבד.

בבורסה זו ישנו גם מנגנון המאפשר להגן על נכסיו של המשקיע – באופן מתקדם משמעותית מזה שמציעה הבורסה המקומית. עלויות המסחר היומי נמוכות יותר בהשוואה לעלויות המסחר לטווח ארוך, דבר המאפשר להגדיל את הרווחיות של הסוחרים היומיים ונחשב לאטרקטיבי מאוד עבור הישראלים המבצעים מסחר בבורסה האמריקאית.

שעות הפעילות בבורסה האמריקאית הן 16:30 עד 23:00 (שעון ישראל)


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

יציאה מעבדות לחירות כלכלית: ככה עושים את זה

WhatsApp זמינים לכל שאלה