מסחר בבורסה

מסחר עצמאי בבורסה צבר מומנטום חיובי בשנים האחרונות. עולם הדיגיטל והאינטרנט חשף אותנו לאפשרויות שהיו שמורות בעשור הקודם לכמות לא גדולה של אנשים. אם בעבר הייתה רק את האפשרות להתקשר ליועצת השקעות בבנק לשאול אותה איזו מניה מומלצת ולקנות, היום אנחנו חשופים לכמות עצומה של מידע – נתונים בזמן אמת, חדשות מכל רחבי העולם, המלצות, סקירות וכל פיסת אינפורמציה שנרצה לקבל אפשרית במרחק נגיעה.

אז מה הפלא שהאפשרויות המוזכרות לעיל דחפו לא מעט אנשים לייצר כסף ממסחר בבורסה? הרי זה די פשוט, מתפרסמת הודעה על מינוי של מנכ"ל חדש בחברה שנמצאת בצרות, המניה טסה למעלה ואנחנו מצטרפים לחגיגה בלחיצת כפתור (ראו לדוגמה את הקפיצה של מניית טבע בספטמבר 2017). עוד על איך משקיעים בבורסה.

מה זה מסחר בבורסה וכיצד הוא מתבצע ?

כיום המסחר מתבצע דרך המחשב שלך בבית או דרך הטלפון הנייד. בתי השקעות וברוקרים מרחבי העולם שילמו למיטב המוחות בתחום פיתוח התוכנה כדי ליצור עבורנו מערכת מסחר מתקדמת ופשוטה לשימוש (כמובן שהמטרה של אותם בתי השקעות היא לגרום לנו ללחוץ על הכפתור ולשלם להם עמלה). פתיחת חשבון מסחר הוא תהליך קצר שאפשרי לביצוע דרך מספר לא מבוטל של גופים שונים. כל אחד מן הגופים מציע מערכות מסחר שונות, מסלולי עמלות שונים וכו'. לאחר מכן תוכלו לקנות מניות, אג"ח ומכשירים פיננסיים נוספים דרך הסלון בבית ולנסות להרוויח.
מסחר בבורסה

מסחר בבורסה

לחץ והשווה בין גופים למסחר בשוק ההון

איך לומדים מסחר בבורסה ?

כמה דרכים אפשריות. תוכלו ללמוד מהבית באמצעות ספרים, מדריכים חינמיים, סרטונים ביו-טיוב ועוד. תוכלו לחזור לבית ספר וללמוד בכיתה ביחד עם עוד 20-30 תלמדים, ותוכלו גם לשכור את שירותיו של מורה פרטי לשיעור של אחד על אחד על מה זה מסחר בבורסה ואיך עושים את זה כמו שצריך.

עוד על אפשרויות הלימוד בעמוד- קורס שוק ההון 

עזוב אותך שטויות, כמה אנשים מרוויחים באמת ממסחר בבורסה ?

האמת, לא כולם. אפילו יותר מזה, הסטטיסטיקה מראה שהרוב נכשלים בתחילת דרכם. למה? כי מסחר בבורסה הוא לא טיול בפארק, זה עסק לכל דבר. אם תפתחו מסעדה, תביאו אחלה שף ומלצרים טובים זה לא יספיק לכם כדי לבנות עסק מצליח ויציב לאורך זמן. מסחר בבורסה דורש השקעה ומשמעת עצמית, כמו בכל דבר בחיים שרוצים להצליח בו. אז אם תהיו רציניים, תצליחו להתברג ולהיות חלק מהאנשים שנמצאים באחוז הנמוך והמוצלח יותר של הסטטיסטיקה.

צאו לדרך

אם עד עכשיו חיכיתם ולא הייתם בטוחים, אפשר תמיד לשים רגל אחת במים ולראות כיצד וכמה מהר אנחנו מתרגלים לטמפרטורה שלהם. ניתן לתרגל היום את המסחר בכסף וירטואלי. רוב המכללות מציעות כחלק מהקורס שלהן חשבון "דמו" לאורך כל תקופת הלימודים ותרגול בזמן אמת עם המרצה. אם החלטתם להתחיל לסחור, תוכלו לפתוח חשבון התחלתי בכמה אלפי שקלים ולאט לאט לצבור בטחון ולהגדיל את סכום ההשקעה.

נשמח לעמוד לשירותכם ולענות על כל שאלה נוספת. לא בטוחים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם ונענה על כל שאלה או בקשה.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

טרום מסחר ומסחר מאוחר

אג"ח: מה זה בדיוק והאם כדאי להשקיע בזה?

משוואה חשבונאית

דיבידנד - כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול

WhatsApp זמינים לכל שאלה