מסחר במניות למתחילים

שוק ההון תמיד היה (ויהיה) המקום הזמין והמהיר ביותר לייצר הכנסה נוספת. מסחר בשוק ההון מאפשר לכולם הזדמנות שווה ליצר הכנסה,מה זה מסחר במניות למתחילים?ולמה היא אבן הדרך הראשונה שלכם בדרככם להשקעה בשוק ההון.

רצפת בורסה
רצפת בורסה

צעדים ראשונים בבורסה

לפני שתתחילו לבצע עסקאות, לסחור במניות והשקעה בניירות ערך, חשוב שתכירו קצת יותר את הגוף שדרכו תוכלו לקנות ולמכור מניות – הבורסה.

בורסה היא בעצם שוק מוסדר למי שמבקש לקנות ניירות ערך ולמי שרוצה למכור אותם. כל עסקה שתעשו, בין אם תחליטו לקנות מניות של חברת "אפל" ענקית הטכנולוגיה ובין אם תבקשו למכור מניות של חברת טבע אשר נאבקת על חייה, תתועד ותירשם במחשבי הבורסה.

קיימות מאות בורסות שונות אשר פרוסות ברחבי העולם, רק בארה"ב למשל יש 12 בורסות-העיקריות ביניהן: AMEX ,NYSE וNasdaq ובישראל יש לנו את TASE- הבורסה לניירות ערך בתל אביב.
לכולנו יש את האפשרות לקנות איזה מניות בבורסה שנרצה, דרך המחשב הביתי ואפילו דרך אפליקציה בטלפון הנייד אפשר לסחור במניות. אז מה שאתם צריכים בעצם כדי להתחיל לעשות צעדים ראשונים בבורסה זה רק חיבור זמין לאינטרנט, ואתם יכולים להתחיל לסחור.

הלכה למעשה- מסחר במניות למתחילים

אז חיבור לאינטרנט בטוח יש לכם ועכשיו אפשר לגשת לעיקר; מסחר במניות למתחילים – איך עושים את זה?

מסחר במניות מתחלק לשני זרמים עיקריים – הזרם הראשון הוא זרם של אנשים אשר מחפשים השקעה במניות לטווח ארוך או כמו שאומרים שגר ושכח והזרם השני, המודרני והמתקדם יותר מחפשים לסחור במניות לטווח קצר, לא לסמוך על יד הגורל ולעבוד לפי אחת או יותר מהטכניקות הקיימות שפיתחו במשך שנים אנליסטים מתמטיקאים ופיזקאים שונים.
הנה קצת יותר על שתי האפשרויות העומדות בפניכם:

השקעה במניות לטווח ארוך

השקעה לטווח ארוך מתאימה למי מכם שמעוניין להשקיע פחות זמן ולרוב רק להתעדכן בחדשות כלכליות ולקרוא מאמרים כלכליים וסקירות שוק. אך כדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם וכדי ליצר רווח בעוד כמה חודשים / שנים ממניה שקניתם תצטרכו ללמוד להכיר אותה – לאורך ולרוחב.

ניקח למשל לדוגמה את חברת "אפל" שכבר הזכרנו אותה בתחילת המאמר. "אפל" היא חברה מדהימה, ללא ספק. אבל איך יודעים אם המחיר של המניה שלה ימשיך לעלות בעתיד? המניה בחודשים האחרונים שברה שיאים של כל הזמנים (בכל הבורסות בעולם) כשמחיר כל מניה עבר את ה 230$ ושווי החברה הרקיע שחקים לגובה טריליון (!) דולר.

מה מבטיח לנו שמחיר המניה ימשיך לעלות? כדי לנסות ולהבין את עתיד המניה נצטרך לחקור על מוצרים ושווקים חדשים שהחברה רוצה להיכנס אליהם, ללמוד על המתחרים של החברה ולחשב עד כמה הם מהווים תחרות לחברה שאנחנו רוצים לקנות את המניה שלה, לקרוא דוחות ומאזנים כספיים וכו' וכו'. מהר מאוד תבינו שמסחר במניות לטווח ארוך גוזל לא פחות זמן ממסחר קצר טווח, כי אם רוצים לעשות זאת כמו שצריך אז צריך ללמוד לחקור ולהתעדכן. אם אתם שואלים אותנו, מסחר במניות למתחילים זה מסחר לטווח קצר, למה?

מסחר במניות לטווח קצר

פשוט, קל ונוח. לא תצטרכו לשבת שעות מול המחשב ולקרוא עוד כתבות מאמרים ודוחות. מסחר לטווח קצר מאפשר לכל אחד לגרוף רווחים מהירים מבלי אפילו לייחס חשיבות לשם המניה. איך עושים את זה? לומדים לקרוא את הגרף (היסטוריית המחירים של המניה) ולהעריך על סמך נתוני העבר והמגמה של שוק ההון לאן פניה של המניה מועדות.

קחו לדוגמה את הגרף הזה. אם הייתם רוכשים את המניה הזו הייתם יכולים להרוויח יותר מ 2$ על כל מניה שקניתם. כך שאם החלטתם לקנות כמות קטנה של 50 מניות, הייתם מרוויחים על העסקה הזו 100$. ומן הסתם, ככל שהייתם בוחרים לקנות יותר מניות בבורסה כך הרווח שלכם היה גדל.

דבר נוסף (וממש חיוני) שמתאפשר לסוחרים לטווח קצר הוא להגן על ההשקעה שלהם. בתחילת דרככם תלמדו כיצד להעביר לבורסה "הוראות הגנה" שיאפשרו לכם להגן ככל הניתן על הכסף שהשקעתם. כך תדאגו שפוטנציאל הרווח שלכם גבוה משמעותית מהסיכון.

למידע נוסף על מסלולי לימוד ומכללות בשוק ההון עברו לעמוד לימודי שוק ההון

טיפים להשקעה בבורסה

כולם צריכים טיפים בתחילת הדרך, בין אם זה במקום עבודה חדש ובין אם זה במסחר במניות בבורסה.

ריכזנו לכם טיפים להשקעה בבורסה – חמשת הדיברות של עולם המסחר במניות למתחילים;

  1. השמיים הם הגבול, אבל גם ללמוד להטיס מטוס לוקח זמן – למדו כמו שצריך איך לסחור לפני שאתם מתחילים להשקיע מכספכם. הפוטנציאל הוא עצום אבל אם תתחילו לסחור במניות בלי ידע או אפילו עם ידע מועט – יכאב לכם. השקיעו כמה שעות בשבוע ללמידה.

  2. התאמנו כמו שצריך – לימודים טובים של מסחר במניות למתחילים כוללים תרגול בכסף "וירטואלי". אחרי שלמדתם את כל הטכניקות, בדקו את הידע שרכשתם עם כסף מדומה ואל תהיו להוטים יתר על המידה להתחיל להשקיע. תרגול נכון יחסוך לכם הרבה כסף!

  3. פרה פרה – אחרי שהתחלתם סוף סוף לסחור במניות שימו מגבלה לכמות המניות שאתם קונים ושווי העסקה שלכם. כל פעם שיש לכם שבוע או חודש מוצלח תעלו את הרף. כמו בסעיף הקודם, ככל שיהיה לכם יותר ניסיון ככה סיכויי ההצלחה שלכם גדלים.

  4. יום אסל יום באסל – במסחר במניות, כמו בחיים יש ימים טובים יותר ויש ימים טובים פחות. אם יום אחד היה שחור, הפסדתם ולא הצלחתם להרוויח – אל תקחו ללב, מחר יום חדש. כמעט כל סוחר ומשקיע בשוק ההון מפסיד מדי פעם, מה שיהפוך אתכם לסוחרים מוצלחים זה שהרווחים שלכם יהיו גבוהים מההפסדים.

  5. היו צנועים ועזרו לאחרים – אל תתרברבו בהצלחות שלכם ועזרו לאחרים גם להרוויח. זה יחזור אליכם בגדול!

לסיכום

מסחר במניות למתחילים היא דרך נהדרת לייצר הכנסה נוספת (ואפילו עיקרית) למי שמוכן להשקיע. בפרק זמן יחסית קצר תוכלו להכיר וללמוד את תורת המסחר ולתרגל טכניקות שלמדם.

זכרו שבשביל להרוויח ממסחר במניות – צריך ללמוד כמו שצריך. בשום מקצוע לא קוראים כמה מאמרים באינטרנט ונהיים מקצועיים ביום אחד. השקיעו בקורס של כמה שעות בשבוע תרכשו את הבסיס שכל אחד צריך כדי להתחיל את דרכו בשוק ההון. הצוות שלנו כאן כדי לעזור לכם למצוא את הקורס הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר.

בהצלחה.

לימודי שוק ההון

למידע נוסף על קורסים מכללות ומסלולי לימוד

צרו איתנו קשר ב-Whatsapp

WhatsApp זמינים לכל שאלה