הכי משתלם למסחר בוול סטריט
 • מינימום לפתיחת חשבון - 3,000$
 • תשלום חודשי - 3.6$ / 15.1$
 • מסחר בארה"ב -החל מ 0.5 סנט למניה / 1.5$ מינימום
 • אופציות - 2$ ללא מינימום
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / 0-40$ למשיכה
 • יתרונות: מערכת מסחר מתקדמת עם סורק מניות חכם, עמלות מסחר אטרקטיביות, מינופים, חדר עסקאות
השירות המוביל לטריידרים המקצועניים
 • מינימום לפתיחת חשבון - 30,000 ₪
 • תשלום חודשי - 15 ₪ (מתקזז)
 • מסחר בישראל - 0.09% משווקי העסקה / 2.35 ₪ מינימום
 • מסחר בארה"ב - 1 סנט למניה / 8$ מינימום
 • אופציות - 2.5 ₪
 • קרנות נאמנות - 0.08% / 5 ₪ מינימום
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / משיכה של שקלים
 • יתרונות: הטבות ללקוחות מעל 200,000 ₪, הנחות בקורסי מסחר ללקוחות חדשים, המרות מט"ח מרווח בלבד
הברוקר הגדול בעולם
 • מינימום לפתיחת חשבון - 12,000 ₪
 • תשלום חודשי - אין
 • מסחר בארה"ב - 1 סנט למניה / 2.5$ מינימום
 • אופציות - 2$ ללא מינימום
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / משיכה
 • יתרונות : מסחר בארה"ב ושאר העולם דרך מערכת מתקדמת, מינופים ואפליקציה נוחה לשימוש
500 ₪ החזר עמלות
 • מינימום לפתיחת חשבון - 20,000 ₪
 • תשלום חודשי - 19.65 ₪
 • מסחר בישראל - 0.09% משווי העסקה / 4.65 ₪ מינימום
 • מסחר בארה"ב - 1 סנט למניה / 5$ מינימום
 • אופציות - 2.5 ₪
 • קרנות נאמנות - אין עמלה
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / משיכה של שקלים
 • יתרונות: קורס מסחר במתנה, עד 500 ₪ החזר עמלות מסחר למצטרפים חדשים, לווי פיננסי לבעלי הון גבוה מ 200,000 ₪

מסחר במניות

מסחר במניות הוא ללא ספק התחום הלוהט ביותר בשנים האחרונות והפך למקצוע או למקור פרנסה נוסף ללא מעט אנשים. הטכנולוגיה מאפשרת לכל אחד מאתנו לקנות ולמכור מניות ("לסחור") בנוחות של הספה בסלון ולנסות להרוויח בזמן קצר יחסית, ומתי שנח לנו.

מסחר במניות

מסחר במניות

קצת על מסחר מניות

במקור, מסחר במניות נועד כדי לאפשר חברות לגייס הון. החברות מנפיקות מניות, מוכרות אותן לציבור הרחב ובכך מאפשרות לנו להיות מהבעלים של החברה, כך שאם נקנה לדוגמה את מניית אפל נהפוך רשמית להיות חלק מהבעלים שלה. אם אפל תצליח ותפתח למשל אייפון עם מסך שלא נשבר לעולם {הלוואי} היא תגדיל את הרווחים שלה, מחיר המניה יעלה ואנחנו נרוויח.

היום דברים קצת השתנו, הציבור לא מעוניין להיות חלק מהבעלים של חברת אפל או טבע ולהחזיק את המניה לשנים ארוכות. אלא רק להרוויח מהעליות או הירידות במחיר המניה. לאתר הזדמנות, לגרוף רווח מהיר ולצאת החוצה.

עוד על אסטרטגיות מסחר במניות

מחיר של מניה משתנה כל הזמן ומושפע מלא מעט דברים (דוחות שהחברה מפרסמת, מתחרים, מצב בטחוני ועוד ועוד). היום ישנן שתי שיטות מסחר מהותיות שמרכזות בתוכן כמעט את כל המשתנים – שיטת הניתוח הטכני שהולכת ותופסת תאוצה ושיטת הניתוח הפונדמנטלי עתיקת היומין.

ניתוח פונדמנטלי

הוא ניתוח כללי של מצב החברה והוא ממש לא פשוט לביצוע.
אם אתם רוצים לעשות אותו כמו שצריך תדרשו לדעת לקרוא את דוחות החברה (דוחות מורכבים שנכתבים ע"י רואי-חשבון) ולהקדיש שעות ארוכות למחקר על המתחרים של החברה, הסכמי שיתוף פעולה, בחינת הנהלת החברה ופוטנציאל הצמיחה שלה בעתיד. אם בחרתם בדרך הזו והחלטתם לבצע מחקר ולקנות מניה, סבירות גבוהה שיקח זמן עד שתראו רווח כלשהו מההשקעה.

ניתוח טכני

ניתוח זה מתייחס בעיקר למחיר של המניה בתוספת של כמה פרמטרים. על-ידי קריאת גרף המחיר, מחזורי המסחר במניה ובעזרתם של כמה אפשרויות נוספות במערכת המסחר נוכל להעריך את הכיוון של המחיר העתידי שלה. רוב הסוחרים פועלים בשיטה זו בגלל שהיא פשוטה ללימוד (כמעט כל אחד יכול ללמוד ניתוח טכני) והיא מאפשרת רווח מהיר מבלי לנבור בדוחות כספיים ולקרוא כתבות ומאמרים שעות ארוכות.

לחץ על לימודי שוק ההון וקבל הצעה לקורסים במסחר במניות וניתוח טכני

איך מתבצע מסחר במניות

מסחר במניות מתבצע באמצעות מערכות מסחר אינטרנטיות. הגישה למערכות האלו מתאפשרת באמצעות בנקים ובתי השקעות שונים ויש לא מעט כאלו. לאחר שלמדתם והחלטתם להתחיל לסחור, חשוב להכיר את מערכת המסחר שדרכה תסחרו ולבצע סקר שוק נרחב. סקר שוק יאפשר לכם לדעת אילו מהבנקים או בתי ההשקעות מאפשרים מסחר בתנאים הטובים ביותר.

ערוך בלחיצת כפתור השוואה בין בתי השקעות למסחר עצמאי בבורסה

עמלות מסחר במניות

כאשר קונים או מוכרים מניה יש עמלה שנגבית מאתנו על ידי הבנק או בית ההשקעות דרכו נחליט לבצע את העסקה. ישנם הבדלים יחסית גדולים בעמלות בין הגופים השונים שמאפשרים מסחר במניות ולכן חשוב לבדוק היטב דרך איזה גוף ניתן לקבל את עמלות המסחר הנמוכות ביותר.

העמלה אותה נשלם מחושבת לפי כמות המניות או אחוז מסוים משווי העסקה החלטנו לבצע. עמלה לפי כמות מניות היא לרוב עמלה למסחר בבורסות בארה"ב ועמלה לפי אחוזים משווי העסקה היא למסחר במניות בארץ הקודש. כל גוף גובה גם "עמלת מינימום לפעולה" שמתחתיה לא תשלמו לא משנה מה.

בבורסה האמריקאית העמלה ברוב הגופים תהיה  באזור 1 סנט למניה ומינימום עמלה לפעולה שנעה בין 1.5$ ל10$. כאשר אנחנו מבצעים קניה או מכירה של מניה אנחנו נשלם את הגבוהה מביניהם. לדוגמה, אם החלטתי לקנות 100 מניות, בחישוב של 1 סנט למניה העמלה אמורה להיות 1$ (100X0.01$) אבל מכיוון שיש עמלת מינימום ובהנחה שבתנאי המסחר שסגרתי עם בית ההשקעות קיבלתי 2.5$ עמלת מינימום אזי במצב כזה אשלם על הקנייה הזו 2.5$. ברגע שאעבור את עמלת המינימום עם כמות המניות שרכשתי אתחיל לשלם לפי 1 סנט למניה. לדוגמה, אם קניתי 300 מניות אשלם 3$.

במסחר במניות בבורסה הישראלית חישוב העמלות הוא באחוזים משווי העסקה. לדוגמה, 0.09% מהעסקה, 5₪ מינימום לעסקה. אם בדוגמה זו רכשתי מניות ב 2000 ש"ח, אשלם את עמלת המינימום. אם רכשתי מניות ב 10,000 ש"ח אזי אשלם 9 ש"ח וכן הלאה.

חשוב מאוד לזכור, כאשר אתם ניגשים לפתוח חשבון מסחר במניות (או גם אם במידה ויש לכם חשבון כזה) – תתמקחו על העמלות. רוב הגופים יוכלו לתת לכם תנאי מסחר טובים יותר ממה שהציעו לכם בהתחלה. לפעמים ההבדל בין חשבון השקעות רווחי לחשבון השקעות בהפסד הוא העלויות. זו אחת מהסיבות העיקריות שרוב המשקיעים בארץ בוחרים לבצע את ההשקעות שלהם דרך חברי בורסה וברוקרים למסחר ולא דרך חשבון הבנק.

איך סוחרים במניות

איך סוחרים במניות

סוגי חשבונות ולמי כל אחד מתאים

ישנן שלוש אפשרויות שונות לפתיחת חשבון מסחר :

מסחר במניות דרך הבנק

בנקים לרוב יתאימו למשקיעים שמעוניינים לקנות מניה ולהחזיק אותה במשך שנים. עלות הקניה והמכירה כ"כ גבוהות שלא משתלם לבצע פעילות תדירה בחשבון דרכם ולעתים העמלות אפילו ימנעו מכם להיכנס לעסקה מסוימת. מינוס נוסף בחשבון בבנק הוא שיש עלות החזקה של המניות שנקראת "דמי משמרת" או "דמי ניהול".

אם בכל זאת החלטתם לפעול דרך חשבון בנק על שמכם, יש פתרון שיכול להוזיל את העלויות בעשרות אחוזים. צרו אתנו קשר לקבלת הסבר נוסף.

מסחר במניות דרך בתי השקעות

בתי השקעות הם בעצם חברי בורסה בדיוק כמו הבנקים וגם הם מפוקחים ע"י הרשות לניירות ערך. חברי הבורסה האלו מאפשרים מסחר דרך מערכות מסחר מתקדמות ואפילו תוכלו לבצע דרכם שורטים (להרוויח מירידות מחירים, לא מתאפשר דרך הבנק). מבחינת העלויות מדובר בהוזלה של עשרות אחוזים מהעמלות אותן תשלמו לבנק ולכן הפעילות דרך גופים אלו מתאימה לכל סוגי המשקיעים. אלו שרוצים לסחור במניות לטווחים קצרים ואלו שרוצים להשקיע לטווח ארוך.

מסחר במניות דרך ברוקר

ברוקרים הם גופים שלמעשה מהווים צינור ישיר בין משתמש הקצה (אנחנו) לבורסות ברחבי העולם. דרך הברוקרים ניתן להשקיע בבורסה האמריקאית, בורסות אירופאיות ואפילו במזרח הרחוק בעלויות נמוכות מאוד. בנוסף, סל הנכסים הפיננסיים אותו ניתן לרכוש דרכם הוא הרחב ביותר וישנם מוצרים שלא תצליחו לרכוש דרך שום מקום אחר (למשל חוזים עתידיים ואופציות זרות).

ה"בעיה" היחידה היא שכרגע אין ברוקרים שמאפשרים לסחור בבורסה הישראלית, אז אם ברצונכם לקנות מניה בבורסה המקומית זה לא המקום בשבילכם. מבחינת תנאי המסחר, אכן מדובר בגופים עם העמלות הנמוכות ביותר אותן ניתן להציע עסקה ומערכות המסחר הן מתקדמות עם כלי ניתוח מקצועיים, סורקים ועוד.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה