רבים עסוקים בשאלה כיצד להתחיל מסחר בשוק ההון וללמוד את העולם הזה.

לא מעט מלקוחותינו פונים אלינו לאחר שהפכו את האינטרנט לכל כיוון ונתקלו בלא מעט מודעות המציעות "נוסחת קסם" שתיקח אותם לאן שירצו.

עולם שוק ההון יכול מאוד לבלבל, בייחוד את אלו שבתחילת דרכם ומעולם לא נתקלו במושג מניה או ניתוח טכני. בגלל העובדה הזו, החלטנו לכתוב מדריך שירכז עבורכם את כל מה שאת צריכים לדעת לפני שאתם מחליטים להיכנס לעולם הזה.

תמצאו כאן את כל מה שאתם צריכים לדעת על מסחר בשוק ההון למתחילים.

מסחר בשוק ההון למתחילים

מסחר בשוק ההון למתחילים

מתחילים את הדרך

קיימות לא מעט אפשרויות ללמוד על שוק ההון. האינטרנט מוצף במאמרים, ביו-טיוב יש עשרות אלפי סרטונים חינמיים שעוסקים בנושא ומכללות רבות מציעות ללמוד דרכן בכיתה, בשיעורים פרטיים או אפילו דרך שיעורים אינטרנטיים אונליין.

אבל כיצד נבחר את הדרך שמתאימה לנו?

מניסיוננו, רבים מן המתחילים בשוק ההון נרשמים לקורס במכללה עוד לפני שהבינו במה מדובר. לכן, חשוב ללמוד ולהכיר את הנושא טרם ההחלטה להירשם למכללה.

בתור התחלה, תוכלו להיעזר באחד המדריכים שלנו, הורידו כאן את מדריך שוק ההון למתחילים. לאחר שקראתם, תבינו הרבה יותר את הכיוון בו תרצו ללכת ותוכלו להחליט מה הצעד הבא שלכם בדרך הרבה יותר נבונה.

אפשרויות לימוד

ללמוד בחינם

כולנו יודעים שאין דבר כזה באמת חינם. גופים המפרסמים לימודים חינם ומבטיחים לכם את הדרך להצלחה לרוב מנסים לקדם קורס רחב יותר דרך אותם סרטונים או מדריכים. החומר המועבר דרך אותם קורסים חינמיים הוא חסר ולרוב לא ניתן ללמוד ממנו את כל מה שצריך.

אם אתם רוצים ללמוד והתקציב לא גבוה, ישנם לא מעט ספרים שנכתבו במיוחד בנושא שוק ההון למתחילים. אם תבחרו בדרך זו, תצטרכו משמעת עצמית גבוהה ולהתמודד עם העובדה שרק הכתוב בספר יענה על השאלות שלכם.

לימוד שוק ההון למתחילים במכללה

כשתפנו למכללה כזו או אחרת רובן יהללו את עצמן ויכפישו את המכללות המתחרות. כשלומדים את נושא שוק ההון למתחילים, הקורס שלומדים הוא בסיסי והתכנים ("הסילבוס") שכל המכללות מלמדות אמור להיות זהה. ישנן מכללות שמחליטות להעמיק מעט בנושא אחד ולהשמיט נושא אחר וישנן מכללות שמרחיבות את התוכן הלימודי הבסיסי ונותנות יותר שעות לימוד.

הדרך הטובה ביותר להחליט היא להכיר היטב מהם התכנים הנלמדים בקורס, מי המרצים במכללה (ניסיון בשוק ההון ויכולת הוראה, לא כל סוחר ממולח ידע להעביר את הידע שלו לכיתה שלמה בדרך נעימה). לאחר מכן צריך להוסיף למשוואה את מיקום המכללה ועלות הקורס (נע בין 3,000 עד 12,000 ש"ח)

לימודי שוק ההון למתחילים באינטרנט

איזו סוג בנאדם אתם? שעורי אונליין דורשים משמעת ויכולת לימוד עצמית, שכן אין אפשרות לשאול שאלות שמתעוררות במהלך הדרך מכיוון שמדובר בשיעורים מוקלטים. לרוב, השיעורים המוקלטים כבר מיושנים ולא מתאימים למצב הנוכחי בגלל ההתקדמות המהירה של שוק ההון. שיטת הלימוד הזו מעט יותר זולה אך לא בטוח שהיא אפקטיבית לכולם בטווח הארוך, חלקכם יעדיף לשלם מעט יותר ולקבל יחס יותר אישי.

אחד על אחד – קורס אישי

אין תחליף ללימוד אישי. כמה מאתנו למדו בשיעורים פרטיים אחרי הבית ספר או שילמו לילדים שלהם על שיעור כזה? הסיבה פשוטה, מנטור אישי ידע לזהות את החולשות והחוזקות שלך וללמד אותך בהתאם. קורס אישי מתומחר לרוב לפי שעה או שיעור (יכול להגיע ל – 600 ש"ח למפגש) ולרוב סיום ההכשרה בפועל מתבצע הרבה יותר מהר משיעורים בכיתה.

המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים.  המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה