מסחר בשוק ההון

קורסים, רווחים ומה שבניהם.

אם הייתה לכם האפשרות לתפוס את המשקיע האגדי וורן באפט לשיחה קצרה על שוק ההון, מה הייתם שואלים אותו? אני מוכן להתערב, "איך לעזאזל עושים מזה כסף?" ובצדק, הרי זו הסיבה שלשמה השקעות בשוק ההון נועדו. אבל עד שקוצרים את הפירות יש דרך לעבור וגם באפט לא נהיה מיליארדר ביום אחד.

וורן באפט

וורן באפט

אז ארוחה עם וורן באפט תעלה לכם 3.5 מיליון דולר (בכל שנה מתקיימת מכירה פומבית על ארוחה כזו וזה המחיר בגבוה ביותר שהוצע) וכנראה שאנשים בודדים יזכו לדבר אתו. אבל בכל זאת, איך ניתן להרוויח? כל הדרך שתצטרכו לעבור במאמר הזה.

מסחר בשוק ההון – מה זה בכלל

מסחר בשוק ההון זה בעצם קניה ומכירה של ניירות ערך (מניות, אג"ח ועוד) באמצעות הבורסה.
בנקים ובתי השקעות מאפשרים ללקוחות להעביר לבורסה הוראות דרך החשבון שלה (בתשלום כמובן) ולנסות להרוויח מהשינויים במחיר המניה.

יש שני סוגים עיקריים של משקיעים בבורסה. הראשון הוא משקיע ערך (משקיע לטווח ארוך) הקונה ני"ע כשהמטרה היא שבטווח הארוך מחירו יעלה. הסוג השני הוא "סוחר" שמשקיע בניירות ערך רק כדי לנצל את התנודתיות במחיר וגורף רווח על סמך המומנטום הנוכחי ויכול לדוגמא לקנות ולמכור את אותה מניה באותו היום.

משקיע לטווח ארוך או סוחר? תלוי באופי שלכם.
משקיעים צריכים להתאזר בסבלנות ולפעמים עד שהם מתחילים להרוויח עוברת שנה. סוחרים פועלים בבורסה כדי לייצר רווחים בטווח קצר (דקות עד ימים). כדי להיות משקיע לטווח ארוך רווחי צריך להשקיע זמן רב במחקר לפי שמבצעים פעולה וכדי להיות סוחר צריכים רק כמה דקות ליד מחשב.

מסחר בשוק ההון – לימודים והשקעה בפועל

אם אתם בתחילת דרכם או שכבר התחלתם להשקיע ולא הולך לכם טוב כמו שחשבתם כדאי לכם לפנות לגורם מוסמך וללמוד. בגלל שטעויות במסחר בשוק ההון עולות כסף (עד כדי אובדן חלק ניכר מההשקעה), רצוי להתחיל להשקיע לאחר שיש לכם ידע בסיסי. מכללות לימודי שוק ההון מציעות מגוון רחב של מסלולי לימוד המתאימים לכולם ולרוב מספקות את הסחורה במחיר הוגן.

לאחר שכבר רכשתם את הידע הנדרש והחלטתם להתחיל להשקיע רצוי לעשות סקר שוק ולבדוק איזה בנק / בית השקעות מציע את העמלות הנמוכות ביותר. השוק של היום תחרותי מאוד וישנם עשרות גופים שונים המציעים לפתוח חשבון השקעות וקל אחד מציע תנאים שונים.

קורסים בשוק ההון

קורסים בשוק ההון

חשוב לדעת

שלא יבטיחו לכם הרים וגבעות. תזהרו מגופים המציעים ללמד אתכם את "נוסחת הקסם" בתוך כמה ימים ובתי השקעות שמציעים לכם "חשבון ללא עמלות". אף אחד לא עובד בחינם ואם נוסחת הקסם הייתה כזו מוצלחת לא היו מלמדים אותה. ובטח שלא בכמה ימים.

מסחר בשוק ההון הוא תחום מרתק עם פוטנציאל לרווחים גבוהים. במידה והחלטתם שאתם רוצים להתקדם בתחום קחו את העניין ברצינות ותבדקו הכל כמו שצריך.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה