מהו מסחר יומי במניות, מה צריך לדעת וגם כמה טיפים בנושא.

ובכן מסחר יומי במניות הוא מונח המתייחס לכל סוג של עסקה בנכסים פיננסיים או ניירות ערך, אך ההבדל הוא שמסחר יומי מתמקד בקנייה ומכירה המתבצעת במהלך אותו במהלך אותו יום מסחר ולא בהשקעה לטווח ארוך.

אם נסתכל על הבורסה, כל בורסה, נוכל בקלות להבחין שערך מנייה משתנה לכל אורך יום המסחר ללא הרף. מי שעוסק במסחר יומי במניות בעצם מחפש כל הזמן את ההזדמנות שטמונה בחובן של התנודות בערך המנייה, על מנת לבצע עסקאות מהירות המאפשרות לו לממש את המנייה באותו היום ולגרוף אחוזי רווח מעטים. במקרים רבים אלו שברירי אחוז. משקיעים רבים משקיעים סכומים גדולים על מנת להרוויח מתנודות קטנות, כמו כן מקובל מאוד בקרב הסוחרים במסחר יומי במניות למכור שורטים (מכירה בהשאלה), זהו נושא בפני עצמו.

על מנת להרוויח במסחר יומי במניות יש צורך במקצועיות ומעורבות גבוהה במהלך יום המסחר, וכמובן ישנו צורך בשיטת עבודה.

היתרונות של מסחר יומי במניות

מסחר יומי במניות הוא דבר אטרקטיבי עבור משקיעים רבים הבוחרים להקדיש לו את מרב זמנם. הוא מאפשר למשקיעים לעבוד מהבית או בכל מקום אחר עם גישה לאינטרנט. אם מתייחסים למסחר יומי כאל מקור תעסוקה, אז מבינים שזהו עסק הדורש הון עצמי מועט לצורך הקמתו וגם עלויות התפעול הן נמוכות. כל אחד יכול ללמוד את הנושא ולעסוק במסחר יומי וגם שעות העבודה הן גמישות.

5 טיפיט למסחר יומי

חמישה טיפים למסחר יומי במניות

הגדירו מטרותאחת הבעיות של משקיעים רבים היא הנטייה להיות מעורבים רגשית. חשוב להגדיר את הנקודה שבה נמכור את המניות ונגרוף את הרווח, כמו גם את הנקודה שבה נמכור בהפסד לפני שהערך ירד עוד. במסחר יומי במניות לא מקבלים החלטותעל הדרך“, אלא עובדים לפי תכנית ברורה.

נקודות חוסר איזוןאמנם דרוש כאן ידע וניסיון, אך אלו דברים שניתן ללמוד. יש צורך לזהות נקודות בהן יש חוסר איזון בין ההיצע לביקוש. אם למשל רואים עודף היצע ומעט ביקוש יש לצפות לירידת ערך.

לפזר השקעותכאשר אתם עסוקים במסחר יומי במניות וזיהיתם הזדמנות, אל תשקיעו את כל תיק ההשקעות באותה המנייה. פזרו את הסיכון בין מניות אחרות.

לא חייבים להשקיע כל יוםאמנם אתם רוצים לעסוק במסחר יומי במניות, אך אם לא מצאתם הזדמנויות השקעה פשוט תשקיעו ביום אחר. המשיכו לשבת מול המחשב, נתחו את השוק והמניות וחפשו אחר הזדמנויות השקעה לעתיד.

ללמוד מטעויותמי שעוסק במסחר יומי במניות יכול להרוויח, אך גם הפסדים הם חלק מהתהליך. אל תתייאשו מההפסדים, נצלו אותם ללמידה והפקת לקחים על מנת לשפר את כישורי ההשקעה שלכם.

מסחר יומי במניות

מסחר יומי במניות

כיצד מתבצע מסחר יומי במניות

ברמת העיקרון עליכם לנתח את הנכס שבו אתם רוצים להשקיע. שימו לב לעבר של הנכס, מה קרה בהיסטוריה שלו. חפשו אחר מגמות של תנודתיות. בנוסף לניתוח טכני יש לנתח גם את מצב החברה, מצב השוק בענף שבו היא פועלת, שינויי מקרו שיכולים להשפיע וכל מה שקשור באופן ישיר או עקיף.

בבואכם להשקיע, החליטו על הסכום שאתם מקצים למסחר יומי במניות. החליטו לאיזה שיעור מינוף אתם מכוונים, זכרו שככל שהמינוף גדול, כך גם גדל מחיר הטעויות. בחרו את הנכסים שבהם אתם משקיעים; מומלץ להשקיע בנכסים שונים אבל לא להגזים, מעט נכסים.
ובאיזו בורסה אתם רוצים להשקיע- מסחר בוול סטריט או מסחר בבורסה הישראלית(אפשר גם וגם דרך חברי בורסה ישראלים)

והדבר האחרון הוא לזכור תמיד שלא עובדים לפי רגש אלא לפי שיטה.

במידה ואתם מעוניינים להיות סוחרים יומיים צרו איתנו קשר ונעזור לכם בהכוונה- תכני לימודים ברוקרים להשקעה וכו'


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה