נתחיל מהסבר קצר מסחר יומי בשוק ההון;

להבדיל ממה ששמעתם אולי עד עכשיו על השקעות – לא מדובר על אחזקה של מניות לתקופה ארוכה אלא רצון למקסם רווחים בתקופה הקצרה ביותר. 

בעצם, כשאומרים מסחר יומי מתכוונים לעסקאות המתחילות ומסתיימות באותו יום מסחר – כלומר פעולות הקנייה והמכירה בוצעו במהלך אותו יום. בסוף כל יום, כל הפוזיציות סגורות והסוחר נשאר עם "כסף מזומן ביד". 

מסחר יומי הוא אינו דבר חדש אך בעבר היה נחלתם של גופים גדולים בלבד, בעיקר בשל מגבלות טכניות. היום אנשים פרטיים רבים עוסקים בתחום זה (ומתפרנסים ממנו).

ישנם מגוון רחב של מניות לסחור בהן בעקבות שינויים במחיר שלהם לכל אורך היום, שישה ימים בשבוע. הסוחר היומי מנסה לנצל את השינויים האלו ולהפיק רווחים מהירים מהשינויים בשער. מדובר על רווחים קטנים מאוד לכל מניה שנרכשת, אך בכמות גדולה של מניות הסכומים יכולים להצטבר.

ניתן להרוויח מעליות שערים במניות, אך גם מירידות שערים במידה ומבצעים מכירה בחסר (שורט).

היתרונות של מסחר יומי

לעבוד מכל מקוםמסחר יומי בשוק ההון דורש בסך הכל מחשב או סמארטפון וחיבור לאינטרנט. המשמעות של זה היא שניתן לעבוד מכל מקום. אתם יכולים לעשות זאת מהבית, מהמשרד, מבית הקפה, שדה התעופה או כל מקום אחר בו אתם נמצאים.

טאבלט המציג נתונים למסחר יומי בשוק ההון

מסחר יומי באמצעות טאבלט

מקור הכנסהמי שמבין ויודע מה הוא עושה יכול ליצור לעצמו מקור הכנסה נוסף אחרי שעות העבודה או ללכת "אול-אין" ולייצר מקור הכנסה עיקרי יפה.

הון עצמי נמוך – אין צורך בהשקעה גדולה  על מנת להתחיל במסחר יומי בשוק ההון, כמה אלפי דולרים בחשבון השקעות ואתם יכולים לצאת לדרך

תחום שמתאים כמעט לכל אחדרק חשוב ללמוד אותו טוב לפני כן. אמנם לא תהפכו ל"סוחרי על" שמרוויחים מיליוני דולרים תוך תקופה קצרה אבל אין ספק שקורס מסחר יומי קצר יחסית  יכול לתת לכם את כל הכלים הדרושים כדי להתחיל לסחור ולהרוויח.

איך מתבצע המסחר?

מסחר יומי מתבסס על ניתוח טכני, שיטה בה לומדים לקרוא גרפים, לזהות מגמות, להשתמש במתנדים וכלים שונים נוספים לזיהוי דפוסים שחוזרים על עצמם ועל פי הם נכנסים לעסקה מהירה עם מינימום סיכון.

ישנן פלטפורמות למסחר דרכן עוקבים אחרי מחירי המניות (בעיקר בבורסות בארה"ב שם רוב המניות "המעניינות" נסחרות), מבצעים את הניתוח, מעבירים הוראות ועוקבים אחרי התוצאות. 

חשוב לזכור, תמיד סוחרים לפי שיטה מסודרת ולא מומלץ להתחיל לסחור לפי אינטואיציה – זה מתכון בטוח להפסדים בטווח הארוך.

על קצה המזלג – שיטות למסחר יומי במניות

כפי שכבר הבנתם, חייבים ללמוד ולעבוד בצורה מחושבת על מנת להצליח במסחר יומי בשוק ההון.

מהי שיטת העבודה הנכונה? בלתי אפשרי ללמד אתכם את כל תורת המסחר במאמר אחד אבל הנה חלק מהדברים שיגרמו לכם להבין איך להיות סוחר מקצועי.

הסכום איתו סוחרים – יש להחליט מהו הסכום שאותו אתם מקדישים למסחר ולא לחרוג ממנו. הסכום איתו תפתחו את חשבון המסחר צריך להיות "חסר חשיבות לחלוטין" – כזה שאם מחר בבוקר תקומו ותגלו שנעלם לכם לא ישפיע על אורח החיים שלכם.

הסיבה לכך היא שאתם חייבים לקבל החלטות רק על סך ניתוח שעשיתם וכסף שאתם חייבים אותו בשבוע הבא כדי לעשות קניות הוא כסף מלא "רגש" שיגרום לכם לעשות שגיאות קריטיות במסחר.

יחס סיכון / סיכוי – סוחר יומי מנהל סיכונים ויודע מהי נקודת היציאה בהפסד שלו ומהי נקודת היציאה ברווח בכל עסקה. המטרה היא לסכן הרבה פחות ממה שמתכוונים להרוויח.

לדוגמה, לאחר ניתוח גרף של מניה מסוימת סוחר מחליט להיכנס לעסקה לסכן 2.5% מערך הפוזיציה (סך כל ההשקעה) אך מתכנן לצאת ברווח של 5% על העסקה.

הנכס הפיננסי למסחר –  ניירות הערך המקובלים במסחר יומי הם מניות, מט"ח, חוזים עתידיים על מדדים, אופציות וחוזים על סחורות. סוחר טוב מתמקצע במסחר במספר נמוך של נכסים (שניים מקסימום שלושה) וסוחר בהם. הנייר ערך ה"אידאלי" והנפוץ ביותר למסחר הוא מניות".

מסחר יומי במניות דרך סמארטפון

 

חמישה טיפים למסחר יומי בשוק ההון

הגדירו מטרותאחת הבעיות של משקיעים רבים היא הנטייה להיות מעורבים רגשית. חשוב להגדיר את הנקודה שבה נמכור את המניות ונגרוף את הרווח, כמו גם את הנקודה שבה נמכור בהפסד לפני שהערך ירד עוד. במסחר יומי במניות לא מקבלים החלטותעל הדרך“, אלא עובדים לפי תכנית ברורה.

נקודות חוסר איזוןאמנם דרוש כאן ידע וניסיון, אך אלו דברים שניתן ללמוד. יש צורך לזהות נקודות בהן יש חוסר איזון בין ההיצע לביקוש. אם למשל רואים עודף היצע ומעט ביקוש יש לצפות לירידת ערך.

לפזר השקעותכאשר אתם עסוקים במסחר יומי במניות וזיהיתם הזדמנות, אל תשקיעו את כל תיק ההשקעות באותה המנייה. פזרו את הסיכון בין מניות אחרות.

לא חייבים להשקיע כל יוםאמנם אתם רוצים לעסוק במסחר יומי במניות, אך אם לא מצאתם הזדמנויות השקעה פשוט תשקיעו ביום אחר. המשיכו לשבת מול המחשב, נתחו את השוק והמניות וחפשו אחר הזדמנויות השקעה לעתיד.

ללמוד מטעויותמי שעוסק במסחר יומי במניות יכול להרוויח, אך גם הפסדים הם חלק מהתהליך. אל תתייאשו מההפסדים, נצלו אותם ללמידה והפקת לקחים על מנת לשפר את כישורי ההשקעה שלכם.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים.  המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

יציאה מעבדות לחירות כלכלית: ככה עושים את זה

WhatsApp זמינים לכל שאלה