מסחר יומי בשוק ההון

ראשית כל בואו נסביר מהו מסחר יומי בשוק ההון. כאשר אנו אומרים מסחר יומי אנו מתכוונים לעסקאות המתחילות ומסתיימות באותו יום מסחרכלומר פעולות הרכישה והמכירה בוצעו במהלך אותו יום מסחר. אין כאן החזקה של נכסים פיננסיים לזמן ארוך אלא רצון למקסם רווחים באותו יום המסחר. בסוף היום כל הפוזיציות סגורות והסוחר נשאר עם כסף מזומן ולא עם נכסים.

מסחר יומי הוא אינו דבר חדש אך בעבר היה נחלתם של גופים גדולים בלבד, בעיקר בשל מגבלות טכניות. היום אנשים פרטיים רבים עוסקים בתחום זה (ומתפרנסים ממנו). תחום המסחר היומי בבורסה הישראלית אינו מפותח מספיק ועיקר העניין בקרב הסוחרים היומיים הוא בבורסות האמריקאיות, כמו גם בורסות באירופה ובמזרח הרחוק

הקונספט שעומד מאחורי מסחר יומיישנם נכסים רבים בבורסות העולם אשר עוברים תנודות בשער לכל אורך יום המסחר. הסוחר היומי מנסה לנצל את התנודות הללו ולהפיק רווחים מהירים מהשינויים בשער. מדובר ברווחים קטנים מאוד לכל מניה שנרכשת, אך בכמות גדולה של מניות הסכומים יכולים להצטבר. ישנם גם מקרים בהם מחזיקים בנכסים ומוכרים ביום המסחר הבא, אך ברמת בעיקרון הכל מתחיל ומסתיים באותו יום מסחר. ניתן להרוויח מעליות שערים במניות, אך גם מירידות שערים במידה ומבצעים מכירה בחסר (שורט).

היתרונות של המסחר היומי

לעבוד מכל מקוםמסחר בשוק ההון דורש בסך הכל מחשב עם חיבור לאינטרנט ובעזרתו ניתן לסחור בניירות ערך בבורסות העולם. המשמעות של זה היא שניתן לעבוד מכל מקום. אתם יכולים לעשות זאת מהבית, מהמשרד, מבית הקפה, שדה התעופה או כל מקום אחר בו אתם נמצאים.

מסחר יומי שוק ההון

מסחר יומי בשוק ההון

מקור הכנסהמי שמבין ויודע מה הוא עושה יכול ליצור לעצמו מקור הכנסה יפה.

הון עצמי נמוךאין צורך בהשקעה גדולה של הון עצמי על מנת להתחיל לסחור במסחר יומי בשוק ההון.

כמו כן ניתן לציין שזהו תחום שמתאים לכל אחד. אם אינכם מכירים את התחום, קורס מסחר יומי יכול לתת לכם את כל הכלים הדרושים ותוכלו להתחיל לסחור. תוכלו ליהנות משעות עבודה גמישות שאתם קובעים לעצמכם. למידע נוסף כנסו לעמוד לימודי שוק ההון וקראו עוד על הקורסים הקיימים בתחום.

אסטרטגיית ההשקעה

על מנת להצליח במסחר יומי בשוק ההון יש לעבוד בצורה מחושבת. חשוב לקבוע את אסטרטגיית ההשקעה ולא לסטות ממנה. סטיות עלולות להביא להפסדים. אז מהי שיטת העבודה הנכונה?

  1. סכום ההשקעהיש להחליט מהו הסכום שאותו אתם מקדישים למסחר יומי.
  2. הסכום בכל פוזיציהיש להחליט מהו הסכום אותו תרצו לסכן בכל פוזיציה.
  3. שיעור המינוףמינוף גבוה עלול להביא למחיר גבוה בכל טעות.
  4. הנכס הפיננסי שבו רוצים להשקיע –  ניירות הערך המקובלים במסחר יומי הם מניות, מט"ח, חוזים עתידיים על מדדים, אופציות וחוזים על סחורות. מוטב להשקיע במספר מועט של נכסים ולהתמקצע בהם. אם אין לכם ניסיון העדיפו נכסים בעלי תנודתיות נמוכה.
  5. פרק הזמן שבו תחזיקו בכל נכס.
  6. יחס סיכון / סיכוי – בכל עסקה אותה תרצו לבצע דעו מראש מהי נקודת היציאה בהפסד שלכם ומהי נקודת היציאה ברווח. סוחרים יומיים מקפידים לסכן הרבה פחות ממה שהם מוכנים להרוויח. לדוגמה, לאחר ניתוח גרף של מניה מסוימת סוחר מחליט להיכנס לעסקה לסכן 2.5% מערך הפוזיציה (סך כל ההשקעה) אך מתכנן לצאת ברווח של 5% על העסקה.

סוחרים יומיים בדרך כלל נשענים על שיטת המסחר הטכני. שיטה המחליפה את הניתוח הפונדמנטלי הקלאסית בניתוח גרפים ומגמות. הגרפים והמתנדים השונים אמורים לסייע לזהות מגמות ודפוסים אשר חוזרים על עצמם ועל פי הם ניתן לבצע את ההשקעות. את נושא הניתוח הטכני ניתן ללמוד בקורסים המלמדים על שוק ההון.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה