מערכות מסחר בוול סטריט

מערכת המסחר הייתה תמיד נקודת התורפה שלי.

כסוחר יומי, ניסיתי לסחור בכמה סוגים של מערכות מסחר בוול סטריט עד שמצאתי את זו שהתאימה לי ומשרתת אותי עד היום.

תנאי המסחר והעמלות שבתי ההשקעות והברוקרים מציעים כמעט זהים, ולכן מה שעשוי בסופו של דבר לגרום לכם להחליט דרך איפה לסחור היא מערכת המסחר דרכה תסחרו ותבלו מולה כמות שעות שבועיות לא מבוטלת. לכן, ריכזנו עבורכם נתונים על מערכות המסחר שהכי נפוצות במסכים של הסוחרים בוול-סטריט.

בשביל הסדר הטוב, אתחיל לפרט תחילה על המערכות של הברוקרים החזקים בארץ הקודש היום; TWS של אינטראקטיב ברוקרס ואורביס פרו (Orbis Pro) של קולמקס. בהמשך תוכלו למצוא פירוט על מערכות המסחר אשר משמשות את בתי ההשקעות המקומיים; ספארק (Spark) וטרייד וואן (TradeOne).
אם ברצונכם לבצע סקר שוק קל ולמצוא את תנאי המסחר הטובים ביותר ניתן למלא שאלון קצר בחלק העליון של העמוד.

מערכות מסחר בוול סטריט של ברוקרים

מסחר דרך ברוקר היא האלטרנטיבה הראשונה של הסוחרים בוול סטריט בזכות העמלות הזולות שלהם.

למען הסר ספק, כל המערכות מאפשרות לראות נתונים בזמן אמת (כולל Level 2) ומספקות את כל הכלים הנחוצים לניתוח טכני.

TWS – פלטפורמת מסחר מבית אינטראקטיב ברוקרס

ה – (TWS (Trading Work Station היא ללא ספק המערכת המעוטרת ביותר מבין אלו הנמצאות כאן. הפלטפורמה של אינטראקטיב זכתה בלא מעט פרסים עולמיים וגם קטפה עבור הברוקר הגדול בעולם כמה וכמה תארים.
ניתן לפעול באמצעות המערכת הזו בכל הנכסים האפשריים – מניות, תעודות סל, מט"ח חוזים עתידיים (והרשימה עוד ארוכה) וכמעט בכל הבורסות בעולם.
Interactive Brokers TWS

Interactive Brokers TWS


יתרונות בולטים:
 • כל האפשרויות פתוחות בפניכם: בא לכם לקנות מניה שנסחרת בבורסה ביפן? שתי לחיצות והיא שלכם (אחת בשביל לקנות את  המטבע היפני והשנייה לקנות את המניה).
 • פקודות מסחר מתקדמות: לאלו מכם שרוצים "לשגר ולשכוח", פלטפורמת מסחר של אינטראקטיב המאפשרת לכם להכניס הוראת קניה משולבת עם פקודות הגנה ורווח עתידיות. זאת אומרת שאחרי שבחרנו באילו מניות אנחנו רוצים לסחור, נוכל להכניס את המחירים הרלוונטיים ולהמשיך בעיסוקים שלנו. בנוסף, ניתן לסחור ישירות מהגרף.
 • תתאמנו בלי הפסקה: מערכת מסחר מאפשרת לכם לנהל במקביל לחשבון האמיתי שלכם חשבון דמו (ללא הגבלת זמן). אם אתם רוצים לנסות אסטרטגיה חדשה, תוכלו לעשות זאת מבלי לשרוף סתם כסף.
 • ניתן לסחור מהסמארטפון דרך אפליקציה תואמת ונוחה.

לבדיקת העלויות של אינטראקטיב ברוקרס ו\או שאר הברוקרים הכנסו לעמוד- מסחר בוול סטריט , במידה ואהבתם את ההצעה תוכלו ללחוץ על "קבל הצעה מנציג" ונציגי חברת המסחר יצרו אתכם קשר.

Orbis PRO – פלטפורמת מסחר אורביס פרו

אורביס היא פלטפורמת מסחר ותיקה מבית היוצר של Viewtrade האמריקאית.
הגישה למערכת המסחר הזו ניתנת היום דרך מספר גופים בישראל.
ORBIS

ORBIS

יתרונות בולטים:

 • גמישות ושליטה מרבית: הפלטפורמה מאפשרת התאמה אישית של המסך לסגנון המסחר שלכם. תוכלו למחוק ולהוסיף חלונות בקלות, לקשר בניהם ולבנות את המבנה האידאלי עבורכם.
 • כמה פשוט, ככה נח: מערכת מסחר זו לא מכילה תוספים מיותרים, קיימים בה רק הכלים הנחוצים למסחר.
 • סורק TOP20: הסורק באורביס מוצא עבורכם בזמן אמת את עשרים המניות עם מחזורי המסחר הגבוהים ביותר נכון לאותו הרגע,המניות שביצעו את מהלך העליות הגדול ביותר וגם את היורדות.

לאורביס אין אפליקציה או אפשרות להיכנס לחשבון דרך הדפדפן. רק מי שסוחר דרך מחשב בלבד יכול להרשות לעצמו לפעול דרכה. וכמובן, ניתן לסחור רק בבורסה האמריקאית.

לקבלת מידע נוסף ואת ההצעה הטובה ביותר למסחר לחץ על מסחר בבורסה האמריקאית

מערכת מסחר בוול סטריט של בתי השקעות

מסחר בוול סטריט דרך בית השקעות יקר יותר ממסחר דרך ברוקר. בדרך כלל, מי שמשקיע או סוחר גם בבורסה הישראלית ורוצה לרכז את ההשקעה שלו במקום אחד, בוחר במסחר דרך גוף מקומי.

TradeOne – פלטפורמת מסחר טרייד וואן

טרייד וואן (TradeOne) הוקמה כמיזם של חברה פרטית במטרה לספק חווית מסחר ייחודית לסוחרים בבורסה הישראלית ובמשך הזמן נפתחה גם למסחר בבוול סטריט.

כדי לסחור דרך המערכת הזו תצטרכו לפתוח חשבון בנק על שמכם בבנקים הספציפיים איתם לחברה שהשיקה את התוכנה יש שיתוף פעולה ותוכלו לנהל את כספכם כשהכסף נמצא בחשבון הבנק כמובן כשיש בנק בדרף אז עלויות המסחר גבוהות יותר, יחד עם זאת הן זולות משמעותית משאר הבנקים.

מערכת מסחר טרייד וואן (TradeOne)

מערכת מסחר טרייד וואן (TradeOne)

יתרונות בולטים:

 • התאמה אישית לסוחר: ריבוי פונקציות במערכת מסחר מבלבלות אתכם? (אותי ספציפית כן) המערכת מאפשרת לכם לסדר את החלונות בה איך שתרצו. מתחשק לכם רק לראות גרף ולתת פקודות קניה ומכירה? אין בעיה. רוצים לראות במקביל את כל העסקאות שמתבצעות במניה ואיך המדד מתנהג? אפשרי, הבחירה בידכם.
 • מגוון פקודות מסחר מתקדמות לסוחרים: סטופ-לוס (Stop loss), סטופ-לוס נגרר (Trailing), עסקה בלחיצת כפתור (One click) ועוד
 • התראות על מניות במעקב: רוצים לדעת מתי אפל שוברת את ההתנגדות של מחיר 200$ ? אין בעיה, המערכת תתריע לכם כשזה קורה.
 • חדשות ומדע מרחבי העולם: לא כל מערכת מסחר מאפשרת לכם להתעדכן בחדשות על המניה שאתם עוקבים אחריה. טרייד וואן תאפשר לכם לראות מגוון ידיעות שיאפשרו לכם לקבל החלטה טובה יותר.
 • Level 2 (לבל 2): שלא כמו בהרבה מערכות ישראליות אחרות, טרייד וואן כן מאפשרת לצפות בעומק השוק ולדעת איזה הוראות קניה ומכירה של סוחרים אחרים מוזרמות לבורסה בכל רגע.
 • אפליקציה ידידותית: עוד יתרון עצום לסוחר. יצאתם רגע לקניות? תוכלו לשלוט בעסקאות שלכם דרך הסמארטפון בקלות.

ViewTrade – מערכת מסחר למשקיעים בבורסה האמריקאית

ה"ויו טרייד" (View trade) היא הפלטפורמה החלוצה למשקיעים בוול סטריט ומאפשר לסוחרים ישראלים לקנות דרך מניות שנסחרות בארה"ב ואפילו בקנדה כבר שנים ארוכות.

מכיוון שהיא כ"כ נוחה, רוב בתי ההשקעות עדיין מאפשרים ללקוחות שלהם להשתמש בה אבל היא לא תמיד מספקת סוחרים יומיים. אם אתם אוהבים פשטות ונוחות מקסימלית, המערכת הזו בדיוק בשבילכם.

מערכת מסחר view trade למסחר בוול סטריט

מערכת מסחר view trade למסחר בוול סטריט

יתרונות בולטים:

 • פשטות ונוחות: אם אתם לא חובבי גרפים תוך יומיים ומספיק לכם צפייה פשוטה בגרף כדי לבצע הוראות מסחר, אין טובה מהערכת הזו. במסחר אחד תוכלו לצפות בכל הנתונים הרלוונטיים לחהלטה ותוכלו גם לבצע פעולות.
 • כלי מחקר מגוונים: רוצים לדעת איזה מניות נסחרות בוול סטריט בסקטור הבנקאות? לחיצה על כפתור "סקטורים" ובחירה בסקטור המבוקש תגלה בפניכם את כל האופציות העומדות בפניכם להשקעה. מחפשים תעודת או קרן סל כדי להשקיע במטבעות וירטואליים? אין בעיה, יש את ה "ETF center". בנוסף תוכלו למצוא בקלות את המניות הדואליות (המניות הישראליות שנסחרות בוול סטריט).
 • המלצות של בתי השקעות על מניות: אם אתם מתלבטים בנוגע למניה תוכלו לראות מהן ההמלצות של פירמות מוכרות מרחבי העולם על הנייר.

ל ViewTrade אין אפליקציה, הכניסה אליה היא דרך כל דפדפן רגיל. לכן אם תצטרכו לבצע הוראות ולא תהיו מול מחשב תוכלו לעשות זאת, יתרון גדול על שאר מערכות המסחר בנושא הנוחות.

רוצים לדעת להשתמש יותר טוב במערכות מסחר? במסגרת לימודי שוק ההון מתרגלים שימוש במערכת, פקודות קניה ומכירה וניהול עסקאות על חשבון דמו (כסף מדומה).

נשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה נוספת.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

טרום מסחר ומסחר מאוחר

אג"ח: מה זה בדיוק והאם כדאי להשקיע בזה?

משוואה חשבונאית

דיבידנד - כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול

WhatsApp זמינים לכל שאלה