...
מתנד RSI (מדד העוצמה היחסית)
מה זה RSI ואיך משתמשים בו במסחר?

מאת מערכת INSIDERS , מעודכן ל-14/12/2022 , 16:42

צוות אנשי שוק ההון מנוסים ומקצועיים, שמשתפים פעולה במטרה לספק לכם את המידע הכי איכותי ומדויק בעולם ההשקעות.

סוחרים בבורסה עושים שימוש במתנדים שונים כדי לייצר רווחים. יש מאות מתנדים אשר הומצאו במהלך השנים, חלקם ידועים ומוכרים, ואחרים פחות. RSI הוא אחד המתנדים המבוקשים ביותר בו מרבים להשתמש סוחרים מנוסים.

(RSI (Relative Strength Index, או בתרגום לעברית מדד עוצמה יחסית, הוא מתנד המשמש את הסוחרים היומיים העובדים לפי שיטת ניתוח טכני.

מטרתו של המתנד היא לזהות מומנטום של מכירת או קנייתיתר” בשוק ההון ולאותת על כך.

מה זה מתנד RSI ואיך אפשר לייצר בעזרתו רווחים?

מתנד RSI נע בטווח של 0-100, כאשר הערכים הנמוכים מייצגים מכירת יתר והערכים הגבוהים מייצגים קניית יתר.

כשהמתנד נמצא מעל 70 נחשב לקניית יתר ומתחת ל 30 נחשב למכירת יתר. המתנד פותח בשנת 1978 על ידי אדם בשם ולס ויילדר. המדד זוכה לפופולריות רבה בקרב המשקיעים משום שהוא קל להבנה. כמו מתנדי מומנטום אחרים מדד זה מראה לנו את עצמת השוק והוא מחושב על פי שערי הסגירה של הנכסים הפיננסיים.

על מנת להשתמש במתנד RSI יש לבצע ניתוח בעזרת תקופת זמן של 14 נרות. להזכירכם, כל נר מתייחס לתקופת זמן שנקבעה מראש; זה יכול להיות נר שעתי, נר יומי וכיוצא בזה. אם נביט בגרף ונראה את הנקודה בה קו המתנד עובר את ה 70 נסיק את המסקנה שהשוק נמצא בקניית יתר ועל פי עקרונות הניתוח הטכני יש להעריך כי עכשיו השוק יתקן את עצמו ויתחיל לרדת.

אם נראה שהמתנד ירד אל מתחת ל 30 נסיק את המסקנה שהשוק נמצא במכירת יתר וישנו סיכוי להיפוך מגמה, כלומר מכאן השוק יעלה. בהתאם למגמות השוק נוכל לבצע את ההשקעות שלנו. למשל, אם המתנד עבר את ה 70 נרצה למכור אותו מכיוון שעל פי תחזית המתנד הוא עומד לרדת.