ניהול תיק השקעות

אם יש לכם סכום כסף פנוי שסתם שוכב לו בבנק כבר תקופה, בוודאי יודעים שניתן להשקיע אותו בכדי לייצר רווחים או הכנסה נוספת. הבעיה היא שאינכם יודעים איך או שאין לכם זמן להתעסק בזה. האפשרות הבסיסית ביותר הוא להפקידו בתכנית חיסכון בבנק, אך כולנו יודעים שעם הריביות שהבנקים מציעים היום לא תרוויחו הרבה. בשוק ההון ישנו פוטנציאל לרווחים גבוהים יותר, אך לא כולם יודעים כיצד להשקיע.

נכון שאפשר ללכת ללמוד לימודי שוק ההון כדי להתחיל להשקיע באופן עצמאי אך לא כולם מעוניינים בזה. לכן האפשרויות שעומדות בפניכם הן בעיקר קרנות נאמנות וניהול תיקי השקעות בהן כספכם מנוהל על ידי אנשי מקצוע. ההבדל בין קרנות נאמנות לבין ניהול תיק השקעות הוא פשוט. בניהול תיקים אתם מקבלים פורטפוליו (מבנה) השקעות המותאם עבורכם באופן אישי. ואילו קרן נאמנות משקיעה את כספי הלקוחות באופן רוחבי ולא מתייחסת לכל לקוח באופן אינדיבידואלי. למנהל תיק ההשקעות שלכם ישנן הרשאות לבצע פעולות על פי ההחלטות שהוא מקבל אך את המתווה אתם בניתם יחד איתו.

ניהול תיקי השקעות מיועד לא רק ללקוחות פרטיים, גם לקוחות מוסדיים וחברות משתמשים בשירותיהם של מומחים עבור ניהול תיקי השקעות.

האם ניהול תיק השקעות מתאים עבורי?

מי שמתעניין בשירות של ניהול תיק השקעות צריך לשאול את עצמו קודם כל מהו הסכום שיש לו פנוי להשקעה. בתי ההשקעות מציבים רף מינימום להשקעה, דבר אשר יכול להשתנות מבית השקעות אחד לאחר. הסכומים ההתחלתיים הנדרשים הם בדרך כלל 200-700 אלף שקל.

השאלה השנייה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא לגבי תקופת ההשקעה. האם מדובר בהשקעה לטווח ארוך או האם אתם זקוקים לנזילות גבוהה (בשורה התחתונה השאלה היא מתי תזדקקו לכסף). לרוב כסף שתצטרכו בשנה שנתיים הקרובות לא יהיה רלוונטי עבור תיק השקעות מנוהל ו/או קרן נאמנות מכיוון שבשני המקרים בחירת הנכסים הפיננסיים להשקעה הם בהסתכלות ארוכת טווח. 

השאלה האחרונה היא לגבי הסיבולת שלכם לסיכון. עליכם לזכור – ככל שהסיכון גבוה יותר כך ישנו פוטנציאל לרווח גדול יותר, אך לא כל אחד יכול לקחת את הסיכון, יש מי שזקוק לסכום הכסף ויעדיף סיכון נמוך עם סיכוי לתשואה נמוכה.

ניהול תיק השקעות

ניהול תיק השקעות

היתרונות של ניהול תיק השקעות

  • ניהול מקצועיהתיק מנוהל על ידי צוות של מומחים לשוק ההון. אנשים אשר מקדישים את כל זמנם לניתוח השוק, המניות השונות והכוחות הפועלים בשוק ההון. כמובן שאף אחד לא יכול להבטיח לכם שתרוויחו אך כאשר מדובר באנשי מקצוע הסיכונים הם מחושבים והסיכויים לרווחי הון הם גבוהים יותר.
  • פחות התעסקותאם אתם משקיעים באופן עצמאי עליכם להקדיש זמן רב ללימוד הנושא, לקריאת המוספים הכלכליים, הדוחות הכספיים וכל מה שקורה בשוק ההון. זה גוזל לא מעט זמן. ניהול תיק השקעות מאפשר לכם ליהנות מזמנכם הפנוי והוא אינו דרוש מכם להשקיע זמן כל כך רב. יש מי שעושה את העבודה בשבילכם.
  • תיק השקעות בהתאמה אישיתלכל אחד ישנה פילוסופית השקעה שבה הוא מאמין ויותר מכל לכל אחד יש ציפיות אחרות מתיק ההשקעות וסיבולת שונה לסיכון. תיק השקעות מנוהל מאפשר לבנות תמהיל השקעה המתאים לרמות הסיכון שכל אחד מוכן לקחת.
  • מעקב אישיניהול תיקי השקעות מאפשר לכם לעקוב אחר המתרחש בהשקעות שלכם. בתי ההשקעות המציעים שירותים של ניהול תיקי השקעות מפיקים דוחות רבעונים ואפילו חודשיים. אך רבים גם מאפשרים לכם באמצעות אתר האינטרנט להתעדכן במצב ההשקעות שלכם באופן שוטף, מלבד זה יהיה לכם כמובן קשר ישיר עם מנהל התיק לכל שאלה.
  • אלטרנטיבה טובה – ניהול תיקי השקעות נותן מענה טוב לריביות הנמוכות של הבנקים. זוהי אלטרנטיבת השקעה טובה.

המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה