סקירה שבועית על שוק ההון
סקירה כלכלית על שווקי עולם.

ישראל.

בתום שבוע מסחר מהקשים שעברו על שוק ההון העולמי מזה תקופה, מדדי המניות המרכזיים בבורסה הישראליים פתחו את שבוע המסחר הנוכחי לאחר ירידות שערים חזקות.

ת"א 35 (3.31%-) , ת"א 90 (4.19%-) , ת"א 125 (3.49%-)

מניות בולטות:

טבע – החברה הזהירה את המשקיעים מפני איבוד הטבות המס הניתנות לה על ידי מדינת ישראל בעקבות גל הפיטורים הקרוב. איבוד הטבות המס עשוי לגרום לחברה לאבד עוד יותר מרווחיה. שכר המנכ"ל החדש בשנת 2017 הסתכם ב – 17 מיליון במזומן ובמניות.

פתאל – לאחר שחברת רשת המלונות חתכה את שווי החברה לקראת ההנפקה ב 1.2 מיליארד שקל, מניות החברה הונפקו וזכו לביקושים גבוהים מהצפוי בשווי 900 מיליון ש"ח.

דלק – מניית קבוצת דלק השלימה ירידה של קרוב ל 20% בחודש שברקע החברה השלימה גיוס מוצלח נוסף לסדרה חדשה של אג"ח בשלב המוסדי.

מט"ח:

השקל נחלש מול המטבעות המובילים בעולם.

שער דולר – 3.516 , שער האירו – 4.3 , שער הפאונד – 4.86   (נכון לסוף שבוע המסחר הקודם – 9/2/18)לקבלת מידע נוסף על מסחר עצמאי בבורסה


ארה"ב.

הירידות החדות שהחלו בוול סטריט והתפשטו לבורסות ברחבי כל העולם קטעו את רצף העליות מאז בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות והמדדים המובילים רשמו את שבוע המסחר עם הירידות החדות ביותר מזה עשרות שנים.

(S&P (-5.28%) , NASDAQ (-5.70%) , DOW (-5.26%

התשואות על האג"ח מטפסות ומלחיצות את המשקיעים ברחבי העולם. החשש העיקרי בארה"ב הוא שממשלת ארה"ב לא תצליח לעמוד בהתחייבויות שלה עקב העליה בשערי הריבית על האג"חים שהנפיקה.

מניות בולטות:

AMZN – ענקית הקמעונאות מטפסת בקצב מסחרר לאחר שהחברה הודיעה על פתיחה של רשת סופרמרקטים חדשנית ושהיא צופה להיכנס לעסקי הבנקאות והתרופות. מחירה של מניית אמזון כבר הגיע למעל 1400$ החודש לאחר שבתקופה המקבילה אשתקד המניה נסחרה בשווי של 800$ "בלבד".

FB – ענקית הרשת החברתית החלה לאבד גובה לאחד שהתגלה כי היא הרוויחה מההתערבות של רוסיה בבחירות בארה"ב. מניית החברה כבר נשקה למחיר 170$ לאחר שבתחילת החודש חצתה את רף ה 190$.

סוחר בבורסה האמריקאית? לחץ מסחר בוול סטריט לקבלת תנאים טובים יותר

סחורות.

נפט – מחיר הנפט נסחר באיזור ה 60$ לאחר שבחודש האחרון איבד יותר מ 7% מערכו.

זהב – מחיר אונקיית זהב 1315$ (נכון לסוף שבוע המסחר הקודם – 9/2/18)

הסקירה מבוססת על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע בסקירה אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

סקירה שבועית

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

סקירה שבועית על שוק ההון - 3/4/18

סקירה שבועית על שוק ההון - 19/3/18

סקירה שבועית על שוק ההון - 6/3/18

סקירה שבועית על שוק ההון - 3/12/17

סקירה שבועית על שוק ההון - 3/12/17

WhatsApp זמינים לכל שאלה