עמלות המסחר בבנקים מופרכות, ויש אלטרנטיבה.

עוד בימים שהיינו קמים בבוקר, שותים כוס קפה ומתעדכנים באמצעות העיתון היומי בשערי המניות בתיק ההשקעות שלנו, הבנקים לא ידעו נפשם מרוב אושר. ציבור המשקיעים ולקוחות הבנקים שרצו להשקיע בניירות ערך או לבצע מסחר עצמאי בבורסה עשו זאת באמצעות אותן פנים מוכרות בבנק, זו הייתה הדרך היחידה.

למען האמת כולנו יודעים שהעמלות שאנו משלמים לבנק גבוהות מאוד. כמה גבוהות? מספיק רפרוף קצר באינטרנט כדי להבין שהבנק מנפח את עמלות המסחר שלנו, כלומר מנפח את הרווח שלו עד פי 100(!) ממה שהוא משלם בפועל לבורסה על אותה פעולה. אז כשאתם מחליטים להשקיע ולקנות איזו מניה או קרן, דעו לכם שהבנק משלשל לכיסו לפחות 95% מהעמלה שהוא גובה מכם, וזה לא מספיק לו.

עמלות מסחר בבנקים – לא חייבים להיות פראיירים

בעובר ושב שלכם, מסתתרת לה שורה שכיחה בשם דמי משמרת, דמי ניהול או אולי דמי חסות, לא משנה כיצד תקראו לה. עמלה זו היא שריד לתקופה שבה היינו רוכשים ניירות ערך והבנק היה צריך "לשמור" עליהם מכל משמר שכן נייר ערך היה נייר פיזי. מדוע אנחנו משלמים אותה? הבנקים החליטו שנח להם להשאיר אותה. היום נייר הערך רשום באופן דיגיטלי על שמנו בבורסה, אז על איזו משמורת מדובר?

הבנקים עדיין שומרים על ניירות הערך שלכם

הבנקים עדיין שומרים על ניירות הערך שלכם

מה האלטרנטיבה?

היום המצב קצת שונה, וטוב שכך. נכנסו שחקנים חדשים לתמונה, בתי השקעות גדולים שכולנו מכירים. גם הם רצו גם פרוסה מהעוגה אך למען "ההגינות" ביקשו אחת לא גדולה, והם קיבלו.

לשם כך הקימו בתי ההשקעות חברי בורסה שאינם בנקאים, שזה בדיוק אותו הדבר רק מבלי להכניס לנו את היד עמוק מדי לכיס.

לפי אתר האינטרנט של הבורסה, תפקידם של חברי הבורסה (בנקים וחברים שאינם בנקים) הוא להעביר פקודות קנייה ומכירה למחשב הבורסה עבור לקוחותיהם.

בנוגע לביטחון חברי הבורסה, בנוסף לנושאים הקשורים לתקינות ולהוגנות המסחר הנוגעים גם לבנקים, הפיקוח מתרכז גם ביציבותם, הדרישות להון עצמי וביטוח ללקוחות, ככה שאפשר לישון בשקט.

רוצים להוזיל עלויות מסחר? מלאו בחלקו העליון של העמוד שאלון קצר והמערכת תמצא עבורכם את ההצעה הטובה ביותר.

היום אין צורך לנהל תיק השקעות או חשבון מסחר עצמאי דרך הבנק. יותר ויותר משקיעים עוברים לנהל את חשבון ההשקעות העצמאי או המנוהל שלהם דרך אותם בתי השקעות. ניתן לפתוח חשבון בבית השקעות וליהנות מבטחון על ההשקעה, שירות טוב ועמלות מסחר נמוכות יותר מהעמלות בבנקים, הרבה יותר נמוכות.

צור אתנו קשר כדי להוזיל את עלויות המסחר שלך.
למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה