קורס שוק ההון אונליין יכול לפתוח בפניכם אפשרויות רבות. מי שילמד בקורס איכותי ויכיר היטב את שוק ההון, יוכל להתחיל לנהל תיק השקעות באופן עצמאי, לעסוק במסחר יומי בשוק ההון לצורך הכנסה נוספת (או אפילו בתור מקור פרנסה עיקרי) או להשתלב במבחר תפקידים בבנקים, בתי ההשקעות, ברוקרים ואפילו בבורסה עצמה.

כדי ללמוד את שוק ההון, אפשר לעשות קורס פרונטלי במבחר המכללות שיש בארץ, לקחת שיעורים פרטיים או ללמוד דרך האינטרנט.

כאן, החלטנו לפרט דווקא על קורס שוק ההון אונליין שתופס תאוצה משמעותית בשנים האחרונות, על היתרונות והחסרונות שלו לעומת הקורסים האחרים וגם – להסביר לכם איך למצוא קורס משתלם.

מתחילים;

איפה ללמוד קורס שוק ההון

ישנן אפשרויות רבות עבור מי שרוצה ללמוד. ניתן למצוא מגוון מכללות ו"מנטורים" המציעים לימודי שוק ההון כאשר ההבדלים העיקריים בין הקורסים הם:

היקף הקורס

ישנם קורסים קצרים וקורסים ארוכים.

קורסים ארוכים הם קורסים מקיפים המתחילים מהיסודות הבסיסיים ביותר ומסבירים הכל, שלב אחרי שלב עד לאופן ביצוע ההשקעה עצמה. קורסים אלו מתאימים לאנשים חסרי ניסיון הרוצים להשתלב בשוק ההון לאחת המטרות שהוזכרו לעיל.

קורסים קצרים הם קורסים המיועדים למי שמכיר את שוק ההון ורק רוצה להעמיק את הידע שלו ולרוב עוסקים בנישה ספציפית. למשל, אסטרטגיות מתקדמות למסחר יומי.

קורס מקיף ואיכותי יהיה באורך של כ 30 שעות ואילו קורסים קצרים ו"נישתיים" יכולים להיות באורך של 4-12 שעות.

שימו לב לא לבחור בגוף אשר מציע קורס קצר ומבטיח לכם הרים וגבהות. אם אין לכם ידע וזה נשמע טוב מדי כדי להיות אמיתי – זה לא אמיתי

מתכונת הקורס

ישנם קורסים פרונטליים בהם על התלמידים להגיע לשיעורים במכללה. ויש קורס שוק ההון אונליין, המתקיים באינטרנט בלבד וניתן להשתתף בו גם ללא נוכחות פיזית בשיעור.

קורס פרונטלי מתקיים במספר ערים מרכזיות ברחבי הארץ ועלותו גבוהה באופן יחסי (בהרשמה לקורס אתם בעצם ממנים את עלותו של המרצה שצריך להגיע פיזית ל 12 מפגשים לפחות, את העלות של המשרדים המפוארים וכיתת המחשבים ואפילו את הקפה והעוגיות שמחלקים בהפסקה).

קורס אונליין לעומת זאת, יכול להתקיים בפרטיות המחשב שלכם בבית, בזמן שנח לכם וככל הנראה יהיה הרבה יותר זול ומשתלם.

כאשר אתם ניגשים לבחור קורס עליכם לבדוק האם הקורס מתאים לידע שיש לכם (או שאין לכם), את מתכנות הלימודים (האם מדובר על קורס פרונטלי או קורס שוק ההון אונליין).

שימו לב, חשוב לשים דגש על רכישה של קורס עדכני עם לווי. קורס שהוקלט לפני זמן רב ולא עדכני למתרחש כרגע עשוי להיות בזבוז ממשי של כסף. בנוסף, חשוב שיהיה לכם את מי לשאול שאלות במידה ויתעוררו כאלו (ויהיו שאלות, סמכו עלינו).

קורס שוק ההון אונליין

קורס שוק ההון אונליין

היתרונות של קורס שוק ההון אונליין

מהם היתרונות של לימודים באמצעות האינטרנט ומדוע קורס שוק ההון באינטרנט הוא כל כך אטרקטיבי?

אין צורך להגיע לכיתה

סטודנטים המתמרנים בין עבודה לבין לימודים מתקשים למצוא זמן פנוי. זה לא קל גם לעבוד וגם ללמוד אבל רבים נאלצים לעשות זאת. הלימודים נועדו לפתח את הקריירה אבל בינתיים צריך להתפרנס.

לימודים בכיתה גוררים אחריהם עוד זמן בדרכים על מנת להגיע פיזית למכללה. בעזרת קורס שוק ההון אונליין אין צורך לצאת מהבית ולבזבז זמן בפקקים וחיפושי חניה. כך תוכלו לפנות לעצמכם יותר זמן ללימודים עצמם ולא למה שמסביב. וכמובן, לא תפסידו שיעורים כמו שקל לעשות בקורס פרונטלי.

ניתן ללמוד מכל מקום

גם אם אתם צריכים לצאת לחו“ל אין סיבה שתפסידו את השיעורים. קורס דרך האינטרנט מאפשר לכם ללמוד מכל מקום בו יש מחשב וחיבור לאינטרנט, כך תוכלו להתמיד בלימודים ללא הפרעה.

מענה על שאלות

קורס שוק ההון אונליין מאפשר לכם להשתתף בדיונים, לשאול שאלות ולקבל תשובות. חלק מהלימודים מתקיימים במתכונת של "וידאו קונפרנס" (שיחת ועידה עם המרצים והסטודנטים האחרים).

עלויות נמוכות יותר

לימודים מקוונים מאפשרים למכללות ולמנטורים האישיים לקצץ בעלויות של כיתות הלימוד. מכיוון שהעלות עבור המכללה היא נמוכה יותר כך המכללה יכולה להציע קורס שוק ההון אונליין במחירים אטרקטיביים עבור הסטודנטים.

שימוש במולטימדיה

יכולות המחשוב מאפשרות להעביר את החומר הנלמד בצורה ברורה וקלה להבנה תוך כדי שימוש במצגות ואמצעים דיגיטליים המסייעים לתרגל את החומר ולהמחיש באופן ברור את הנלמד.

עשו את השיקולים שלכם ובחרו בין לימודי שוק ההון פרונטליים לבין קורס שוק ההון אונליין. לשני סוגי הקורסים יש יתרונות, הראשון מתאים יותר למי מכם שקשה לו לשמור על הריכוז בבית. והשני, מתאים לאלו שכן יכולים לשמור על ריכוז ורוצים גם לשלם פחות.

קורס שוק ההון אישי אונליין

כאשר הקורס מתקיים במתכונת מכוונת ניתן להתאים את התכנים ואת התרגול באופן אישי לצרכים שלכם.

המרצה / מנטור שמעביר את הקורס יכול בקלות לזהות את הנקודות החלשות (והחזקות) אצל התלמיד ולהעביר לו חומר ותרגול המותאם לו באופן אישי, דבר אשר בקורס פרונטלי בו יש 30 תלמידים ולפעמים יותר קשה עד בלתי אפשרי לעשות.

מסכים המציגים את שוק ההון

מה המחיר של קורס אונליין?

מחיר של קורס שוק ההון אונליין

כפי שכבר בטח הבנתם, המחיר של קורס בשוק ההון אונליין נמוך מהמחיר של קורס פרונטלי ממגוון סיבות. בעוד מחירו של קורס פרונטלי נע בין 4,000 ש"ח ל 15,000 ש"ח, המחיר של קורס אינטרנטי נמוך משמעותית ועל קורס איכותי ומקיף אתם לא צריכים לשלם יותר מ 3000 ש"ח. מדובר על פערים משמעותיים במחיר, ומי מאתנו לא אוהב לחסוך כסף?

המחיר של הקורס מושפע משני פרמטרים עיקריים;

המכללה / מנטור שאחראיים על הפקת הקורס

משפיעים באופן שיר על המחיר. לבנות מותג עולה כסף (עלויות שיווק וכו') ומנטור בעל שם עולמי בתחום ההשקעות והמסחר בשוק ההון לא ימכור את עצמו בזול.

הקורס שאתם צריכים לרכוש הוא קורס אשר מועבר על-ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר ובצורה הטובה ביותר. אל תתפשרו על פחות – גם אם המחיר שתצטרכו לשלם הוא קצת גבוה יותר. קורסים עם שמות מפוצצים שמאחוריהם עומדים שרלטנים – לא מעניינים אתכם.

תוכן ואורך קורס שוק ההון אונליין

משפיע על המחיר גם כן. ככל שיש יותר תוכן איכותי בקורס, מדובר על יותר ויותר שעות עבודה שהיו צריכים ומקריבים למען הקורס והתלמידים – ועל כן המחיר עולה. בחלק הזה של המאמר תוכלו להבין מה זה קורס איכותי עם הרבה תוכן ומה זה קורס קצרצר ונישתי.

קורס שוק ההון אונליין חינם – יש דבר כזה?

רבים החלו לפרסם בשנים האחרונות קורס שוק ההון אונליין חינם, האמנם?

חשבו לעצמכם רגע – למה שמישהו ישקיע מזמנו ומכספו כדי ליצור עבורכם קורס חינמי? האם אתם הולכים לעבודה בחינם? כל קורס חינמי הוא קצר מאוד, לא מקיף, לא מלמד ומטרתו אחת – לשאוב אתכם פנימה כדי למכור לכם מוצרים אחרים. בין אם מדובר על קורסים אחרים ובין אם מדובר על ברוקר שמעוניין שתצטרפו אליו ותפתחו חשבון.

זכרו, אין מתנות חינם. וגם אם נתקלתם בקורס חינמי, שאלו את עצמכם מה המטרה האמיתית שלשמה מפרסמים בחינם את אותו קורס והאם אצליח ללמוד ממנו את מה שאני צריך כי להצליח בתחום באמת.

זכרו, קורס איכותי של מכללה / מנטור עם מעמד חייב לעלות כסף – ככה זה עובד. ואם לא תשלמו, סביר להניח שלא תלמדו כמו שצריך.

לא יודעים במה לבחור? יש פתרון

הצוות שלנו מתמחה בניתוח צרכים של אלו שמתעניינים בתחום שוק ההון כדי לצמוח בו ולהתפרנס ממנו.

אם אתם עדיין מתלבטים איזה קורס לעשות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון או בוואטסאפ ולדבר עם אחד הנציגים שלנו שיעשה לכם סדר בדברים ויעזור לכם למצוא את המכללה או המנטור המתאים ביותר עבורכם ובנוסף תוכלו ליהנות מהנחה בלעדית לגולשי האתר.

בהצלחה!


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה