מחירי קורס שוק ההון

החלטתם לקחת את העניינים לידיים וללמוד לנהל את הכסף שלכם בעצמכם, החלטה נבונה ואמיצה.

ההחלטה הבאה שתצטרכו לקחת בכדי להבין כמה זה יעלה לכם, היא מה מטרת הקורס? תשאלו את עצמכם מה המטרה שלשמה אתם רוצים ללמוד, אם התשובה היא על מנת שתוכלו להבין יותר טוב את יועץ ההשקעות שלכם אז כנראה שתשלמו פחות על קורס בסיסי מאשר מישהו שרוצה ליצר הכנסה נוספת משוק ההון וצריך מסלול לימודי שוק ההון מקיף בהרבה.

החלטות נוספות כמו האם לקחת קורס אישי, אינטרנטי או פרונטאלי ואיפה כדאי ללמוד עוד לפניכם. מה שתבחרו ישפיע ישירות על סיכויי ההצלחה שלכם יחד עם זאת גם על סכום הכסף שתשלמו אז חשוב להקדיש זמן ומחשבה לפני שמחליטים ללכת עם אחת המכללות או המנטורים הרבים שקיימים ללימודי שוק ההון ולהבהיר לנציגי המכללה בדיוק מה המטרה שלשמה אתם לומדים, כך נציגי המכללות ימצאו עבורכם את ההצעה המתאימה ביותר ולא את הקורס הכי יקר\זול שלהם.

אז כמה עולה קורס בשוק ההון? 

קורס שוק ההון למתחילים מחיר

קורס שוק ההון למתחילים מחיר

קורס שוק ההון מחירים – כמה עמוק להכניס את היד לכיס?

"עליה חדה של 100%". לצערי לא מדובר בעוד ציטוט של אנליסט שקנה מניה והרוויח עליה כמה אלפי שקלים, מדובר על ציטוט על המחירים של קורסי שוק ההון שהרקיעו שחקים בשנים האחרונות וממשיכים לעלות בהדרגה כל הזמן.

הסיבה הפשוטה לעליית המחירים היא המודעות ההולכת וגוברת של אנשים לפוטנציאל הטמון בעולם שוק ההון והביקוש ההולך וגדל מצדם ללמוד איך לממש אותו. אם לפני עשר שנים הייתם רוצים להתחיל ללמוד, הייתם צריכים לבחור בין שלוש מכללות מקסימום ולא הייתם מוציאים מהכיס יותר מ 4000 ש"ח. היום, תצטרכו לבחור בין עשרות גופים שונים ותוכלו לשלם במקרים מסוימים גם סכום שמתקרב ל 15,000 ש"ח אם תרצו ללכת על קורס מאוד יוקרתי ורחב. יחד עם זאת, כפי שנאמר מגוון הקורסים גדל משמעותית אז ניתן כיום למצוא גם קורסים קצרים וזולים כגון קורסי בסיס, מושגי יסוד ואחרים.

התשובה לשאלה כמה עמוק להכניס את היד לכיס פשוטה – מחיר הקורס צריך להיות חלק מסכום ההשקעה הכולל שלכם ולא אמור להעיק עליכם כלכלית. לכל אחד מאתנו יכולות כלכליות שונות, אז אל תוציאו יותר כסף ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

כמה עולה קורס בשוק ההון?

ההבדל במחירי קורסים בשוק ההון נובע משם המכללה (מותג מוכר או לא), המרצים, היקף השיעורים ושעות הלימוד. ברוב הקורסים למתחילים לומדים את אותו חומר, בקורסים לניהול תיק השקעות עצמאי יש חשיבות לתכנים ומומלץ לעבור על הסילבוס ולוודא שאכן קיימים תרגולים, אסטרטגיות מסחר, ניהול סיכונים ושיעורים על מנטליות הסוחרים. לכן מה שחשוב הוא לבחור מכללה עם מרצים טובים, כמות קטנה של תלמידים בכל כיתה, לוודא שהתכנים אכן מתאימים עבורנו ולהתמקח על המחיר.

  • מחיר קורס למתחילים בשוק ההון נע בדרך כלל בין 1200-3500 ש"ח
  • מחיר קורס מסחר בשוק ההון(ניהול השקעות עצמאי)נע בדרך כלל בין 4000-8000 ש"ח
  • מחיר קורס אישי בשוק ההון נע בדרך כלל בין 500-5000 ש"ח לשעה(תלוי במרצה)
  • מחירי קורסים מקצועיים בשוק ההון משתנים מאוד בהתאם להסמכה הנדרשת

כדי לבצע השוואה בין המכללות השונות ולמצוא את מסלול הלימוד שהכי מתאים לכם לחצו על לימודי שוק ההון או מלאו את השאלון בחלקו העליון של העמוד ואנו נמצא עבורכם מכללה.

קורס שוק ההון מחירים

קורס שוק ההון מחירים

קורס שוק ההון למתחילים מחיר ולמי זה מתאים?

קורס שוק ההון למתחילים זול וקצר בהרבה ומגיע למחירים בסביב ה- 1000 ש"ח ונמשך לרוב כארבעה מפגשים. קורס זה מקנה את הבסיס של שוק ההון ויכול גם להתאים לאלו השוקלים את צעדיהם הראשונים בשוק ההון ורוצים לחוות אותו יותר לעומק טרם ההחלטה החשובה אם להמשיך ולהרשם לקורס מקיף ויקר יותר.

במידה וההחלטה כבר נלקחה, אתם בטוחים שאתם רוצים לעשות קורס יותר מקצועי? תוותרו על קורס שוק ההון למתחילים כי תאלצו לחזור על החומר שכבר למדתם.

קורס שוק ההון מחירים – למה לפעמים כדאי לשלם קצת יותר

מאז שהחלה התעניינות בלתי פוסקת בשוק ההון התחום מוצף בתחרות. היום קיימות עשרות מכללות ועוד מספר לא מבוטל של מדריכים אישיים המציעים קורס שוק ההון באינטרנט ושיעורים פרטיים והמספר שלהם רק הולך וגדל.

גופים שהחלו ללמד רק לאחרונה כנראה יגבו מחירים נמוכים יותר. אך מחירים נמוכים  שווים בסופו של דבר לחוסר ניסיון וחוסר באמצעים להעברת החומר הנלמד בצורה הטובה ביותר. למשל, מכללות גדולות מציעות לתלמידים שלהן חשבון תרגול, חזרה על הקורס, מרצים בעלי שם ניסיון והצלחה, מערכת מחשוב מתקדמת בכיתה ואפילו דברים קטנים ולא טריוויאליים כגון כיבוד קל, קפה וכד', בעוד שגופים קטנים אינם יכולים להרשות זאת לעצמם. אני בטוח שתהיו מאוד לא מרוצים אם תשלמו סכום יחסית נמוך ומנגד תקבלו הכשרה פחות טובה ולא תוכלו ליישם דבר מהקורס שעברתם.

הכרת הסיכונים

מעטים מאתנו מוכנים לקחת על עצמם את האחריות וההקרבה הנדרשים, חשוב להבין שהצלחה בתחום זה דורשת התמדה, למידה ותרגול. אל תאמינו לאלו שיבטיחו ללמד אתכם את "נוסחת הקסם" שלהם וביום שאחרי הקורס תהפכו למיליונרים פוטנציאלים. כמו כל תחום אחר, הצלחה היא סך כל המאמצים הקטנים, שנעשים יום אחר יום ובשביל לנסות ולהצליח צריך להשקיע זמן, כסף ומאמץ ולהבין שזה תהליך שבסופו של דבר אנו מצפים להרוויח ממנו אך יודעים שיש בו גם סיכון. לא פעם אחת אנו שומעים על סיפורים של אנשים שהחליטו לנסות את מזלם ונכנסו לעולם שוק ההון ללא ידע מקדים (ואת המשך הסיפור אתם כבר בטח מנחשים).

קורס שוק ההון מחירים – איך משיגים קורס טוב, במחיר טוב

בודקים, משווים ולוחצים. הגופים אליהם תפנו מודעים להיצע הגדול שיש בשוק והם יעשו ככל שביכולתם לגרום לכם לבחור בהם. במידה והצלחתם למצוא את הקורס שחיפשתם ופניתם באופן עצמאי למכללה, המחיר הראשוני שתקבלו בדרך כלל יהיה גבוה. לכן, חשוב להדגיש שאתם בודקים אצל מתחרים והשיחה הבאה כבר תהיה נעימה יותר לאוזן מבחינת מספרים והסכום שתצטרכו להוציא.

האפשרות השנייה היא לפנות אל המכללות דרכנו ולקבל מחיר טוב יותר מלכתחילה (בדמות מענק או הנחה במעמד השיחה הראשונית). הסיבה שהמחירים טובים יותר היא שסקר השוק בוצע מבעוד מועד וכמות הלקוחות שפונה דרכנו גדולה (דמיינו לכם קבוצת רכישה).
אז מה שנותר לעשות זה לענות על השאלון בחלק העליון של העמוד ואנו נמצא עבורכם את המכללה והקורס המתאימים ביותר

בהצלחה!


אולי גם יעניין אותך: מדריך למתחילים בשוק ההון

המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה