החלטתם לקחת את העניינים לידיים וללמוד לנהל את הכסף שלכם בעצמכם, החלטה נבונה.

ההחלטה הבאה שתצטרכו לקחת בכדי להבין כמה זה יעלה לכם, היא מה מטרת הקורס? אם התשובה היא כדי להרחיב את הידע הכללי שלכם או על מנת שתוכלו להבין יותר טוב את יועץ ההשקעות, כנראה שתשלמו פחות על קורס מאשר מישהו שהמטרה שלו היא ליצר הכנסה נוספת משוק ההון וצריך מסלול לימודים מקיף בהרבה.

בנוסף, עומדות לפניכם החלטות נוספות שתצטרכו לקחת כמו האם לקחת קורס אישי, אינטרנטי או פרונטלי ואיפה כדאי ללמוד עוד לפניכם – ישפיעו ישירות על סיכויי ההצלחה שלכם יחד וגם על סכום הכסף שתשלמו.

לכן, חשוב להקדיש זמן ומחשבה לפני שמחליטים ללכת עם אחת המכללות או ה "מנטורים" הרבים שקיימים ללימודי שוק ההון ולהבהיר לנציגי המכללה בדיוק מה המטרה שלשמה אתם מתכוונים ללמוד, כך הם יציעו לכם את הקורס שהכי מתאים לכם ולא את הקורס הכי יקר \ זול שלהם.

אז כמה עולה קורס מסחר בשוק ההון? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת;

כמה קורס למסחר בשוק ההון צריך לעלות?

קורס שוק ההון מחירים – כמה עמוק להכניס את היד לכיס?

"עליה חדה של 100%". לצערנו לא מדובר על עוד ציטוט של אנליסט שקנה מניה והרוויח עליה כמה אלפי שקלים. אלא על המחירים של קורסי שוק ההון שהרקיעו שחקים בשנים האחרונות וממשיכים לעלות בהדרגה כל הזמן.

הסיבה הפשוטה לעליית המחירים היא המודעות ההולכת וגוברת של אנשים לפוטנציאל הטמון בעולם שוק ההון והביקוש ההולך וגדל מצדם ללמוד איך לממש אותו.

אם לפני עשר שנים הייתם רוצים להתחיל ללמוד, הייתם צריכים לבחור בין שלוש מכללות מקסימום ולא הייתם מוציאים מהכיס יותר מ 4000 ש"ח. היום, תצטרכו לבחור בין עשרות גופים שונים ותוכלו לשלם במקרים מסוימים גם סכום שמתקרב ל 15,000 ש"ח אם תחליטו ללכת על קורס מאוד יוקרתי ורחב.

יחד עם זאת, כפי שנאמר מגוון הקורסים גדל משמעותית אז ניתן כיום למצוא גם קורסים קצרים וזולים כגון קורסי בסיס, מושגי יסוד ואחרים.

התשובה לשאלה כמה עמוק להכניס את היד לכיס פשוטה – מחיר הקורס צריך להיות חלק מסכום ההשקעה הכולל שלכם ולא אמור להעיק עליכם כלכלית. לכל אחד מאתנו יכולות כלכליות שונות, אז אל תוציאו יותר כסף ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

כמה עולה קורס בשוק ההון?

ההבדל במחירי קורסים בשוק ההון נובע משם המכללה (מותג מוכר או לא), המרצים, היקף השיעורים ושעות הלימוד.

ברוב הקורסים למתחילים לומדים את אותו חומר, בקורסים לניהול תיק השקעות עצמאי יש חשיבות לתכנים ומומלץ לעבור על הסילבוס ולוודא שקיימים תרגולים שוטפים במהלך הקורס ושיעורים על אסטרטגיות מסחר, ניהול סיכונים ומנטליות של סוחרים בזמן המסחר בבורסה.

מה שחשוב זה לבחור מכללה עם מרצים טובים שיודעים להעביר את השיעורים כמו שצריך,  שיש בה כמות קטנה של תלמידים בכל כיתה, לוודא שהתכנים אכן מתאימים עבורנו וכמובן – להתמקח על המחיר.

הנה כמה נקודות שכדאי שתזכרו לפני שאתם סוגרים קורס בשוק ההון;

  • מחיר קורס למתחילים בשוק ההון נע בדרך כלל בין 1200-3500 ש"ח.
  • מחיר קורס מסחר בשוק ההון (ניהול השקעות עצמאי) נע בדרך כלל בין 4000-8000 ש"ח.
  • מחיר קורס אישי בשוק ההון נע בדרך כלל בין 500-5000 ש"ח לשעה (תלוי במרצה).
  • מחירי קורסים מקצועיים בשוק ההון משתנים מאוד בהתאם להסמכה הנדרשת.

כדי לבצע השוואה בין המכללות השונות ולמצוא את מסלול הלימוד שהכי מתאים לכם במחיר המשתלם ביותר ללימודי שוק ההון מלאו את השאלון בחלקו העליון של העמוד.

קורס שוק ההון מחירים

קורס שוק ההון מחירים

קורס שוק ההון למתחילים – מה המחיר ולמי זה מתאים?

קורס שוק ההון למתחילים זול בהרבה מקורסים מקיפים ובדרך כלל תוכלו למצוא אותו בממוצע במחיר 2000 ש"ח (תלוי כמובן באיכות ובאורך הקורס).

הסיבה שהמחיר של קורס למתחילים יחסית זול פשוטה. לרוב, מי שבוחר לעשות קורס ייעודי למתחילים רוצה, בשלב ראשון, רק להרחיב את הידע שלו ואח"כ להחליט אם להמשיך לקורסים מתקדמים והכשרות נוספות. ומכיוון שמדובר על קורס בסיסי, הוא בדר"כ נמשך לכארבעה עד שישה מפגשים ומפה המחיר הנמוך.

מה מקנה קורס בשוק ההון למתחילים?

קורס למתחילים יקנה לכם את הבסיס של שוק ההון. תלמדו בו מושגים בסיסיים, תבינו איך שוק ההון עובד (מה מניע את הכלכלה ומשפיע על המחירים של מניות, אג"חים ואחרים), תכירו ותלמדו על רוב סוגי ניירות הערך והנכסים הפיננסים הקיימים.

וכמובן, דבר חשוב נוסף הוא שאחרי הקורס תבינו יותר לעומק האם התחום מתאים לכם ותוכלו להחליט האם להמשיך ללמוד ולהתפתח בתחום או שמספיק לכם מה שלמדתם עד כה.

למי מתאים הקורס?

קורס שוק ההון למתחילים מתאים לאלו השוקלים את צעדיהם הראשונים בשוק ההון ורוצים לחוות אותו יותר לעומק טרם ההחלטה החשובה אם להמשיך ולהירשם לקורס מקיף ויקר יותר. וגם, למי שרק רוצה להרחיב את הידע הכללי והכלכלי שלו לטובת התפתחות אישית.

במידה וההחלטה כבר נלקחה, ואתם בטוחים שאתם רוצים לעשות קורס יותר מקצועי – כנראה שכדאי שתוותרו על לימודי שוק ההון למתחילים. בקורס מקיף לומדים גם את התכנים הבסיסיים אז ככל הנראה תאלצו לחזור על חומר שכבר למדתם. וגם, תחסכו תשלום כפול ומיותר על הקורס הראשון.

האם קיים קורס שוק ההון למתחילים בחינם?

ברחבי האינטרנט מסתובבים המון קורסים "חינמיים" והבטחות שווא מפי גורמים לא כ"כ אמינים (בלשון המעטה) ללמד אתכם את הסודות של שוק ההון והבורסה בחינם או עבור תשלום זעום.

אך, עצם העובדה שאתם קוראים את המילים האלו מוכיחה שיש לכם אינטליגנציה בשפע ואתם בטח כבר מבינים שאין מתנות חינם, ואין קורסים בחינם.

הקורסים היחידים שתוכלו למצוא ללא עלות הם חלקיים מאוד וככל הנראה משמשים כמקור להשיג את פרטי ההתקשרות שלכם כדי להציע לכם לקנות קורס אמיתי בכסף.

קורס שוק ההון מחירים – למה לפעמים כדאי לשלם קצת יותר

מאז שהחלה התעניינות בלתי פוסקת בשוק ההון התחום מוצף בתחרות. היום קיימות עשרות מכללות ועוד מספר לא מבוטל של מנטורים המציעים ללמוד את שוק ההון באינטרנט ושיעורים פרטיים.

גופים שהחלו ללמד רק לאחרונה כנראה יגבו מחירים נמוכים יותר. אך מחירים נמוכים  שווים בסופו של דבר לחוסר ניסיון וחוסר באמצעים להעברת החומר הנלמד בצורה הטובה ביותר.

למשל, מכללות גדולות מציעות לתלמידים שלהן חשבון תרגול, חזרה על הקורס, מרצים בעלי שם ניסיון והצלחה, מערכת מחשוב מתקדמת בכיתה ואפילו דברים קטנים ולא טריוויאליים כגון כיבוד קל, קפה וכד' בעוד שגופים קטנים אינם יכולים להרשות זאת לעצמם.

אנחנו בטוחים שתהיו מאוד לא מרוצים אם תשלמו סכום יחסית נמוך ומנגד תקבלו הכשרה לא טובה ולא תוכלו ליישם בפועל שום דבר מהקורס שעשיתם.

אתם בטח מכירים את הביטוי "משלמים בזול – משלמים ביוקר" שמשתמשים בו כשרוצים להסביר מדוע רוכשים מוצרי חשמל יקרים או בגדי מותגים איכותיים. אז ככה בדיוק גם בתחום הלימודים. אם תבחרו לעשות קורס זול והתוכן הלימודי לא יהיה מספק – לא רק שתפסידו את הכסף ששילמתם על הקורס, אלא, תוכלו גם להפסיד כסף נוסף בהשקעות כושלות שעשיתם.

קורס מסחר בשוק ההון

הכרת הסיכונים

מעטים מאתנו מוכנים לקחת על עצמם את האחריות וההקרבה הנדרשים, חשוב להבין שהצלחה בתחום זה דורשת התמדה, למידה ותרגול. אל תאמינו לאלו שיבטיחו ללמד אתכם את "נוסחת הקסם" שלהם וביום שאחרי הקורס תהפכו למיליונרים פוטנציאלים.

כמו כל תחום אחר, הצלחה היא סך כל המאמצים הקטנים, שנעשים יום אחר יום ובשביל לנסות ולהצליח צריך להשקיע זמן, כסף ומאמץ ולהבין שזה תהליך שבסופו של דבר אנו מצפים להרוויח ממנו אך יודעים שיש בו גם סיכון.

לא פעם אחת אנו שומעים על סיפורים של אנשים שהחליטו לנסות את מזלם ונכנסו לעולם שוק ההון ללא ידע מקדים (ואת המשך הסיפור אתם כבר בטח מנחשים).

קורס שוק ההון מחירים – איך משיגים קורס טוב, במחיר טוב

בודקים, משווים ולוחצים. הגופים אליהם תפנו מודעים להיצע הגדול שיש בשוק והם יעשו ככל שביכולתם לגרום לכם לבחור בהם.

במידה והצלחתם למצוא את הקורס שחיפשתם ופניתם באופן עצמאי למכללה, המחיר הראשוני שתקבלו בדרך כלל יהיה גבוה. לכן, חשוב להדגיש שאתם בודקים אצל מתחרים והשיחה הבאה כבר תהיה נעימה יותר לאוזן מבחינת מספרים והסכום שתצטרכו להוציא.

האפשרות השנייה היא לפנות אל המכללות דרכנו ולקבל מחיר טוב יותר מלכתחילה (בדמות מענק או הנחה במעמד השיחה הראשונית). הסיבה שהמחירים טובים יותר היא שסקר השוק בוצע מבעוד מועד וכמות הלקוחות שפונה דרכנו גדולה (מעין קבוצת רכישה).

מה שנותר לכם לעשות זה לענות על השאלון בחלק העליון של העמוד ואנו נמצא עבורכם את המכללה והקורס המתאימים ביותר.

בהצלחה!


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה