שוק ההון למתחילים

שוק ההון הוא אחד מהגורמים המניעים את הכלכלה בעולם. מאחורי פעולות המסחר בבורסה ישנה מטרה לגייס כספים לצורך פעילות עסקית. אם חברה מסוימת מנפיקה אגרות חוב או מניות בבורסה, מטרתה היא לגייס הון לצורך פעילותה העסקית. בתוך כל זה מסתתרות הרבה הזדמנויות להפקת רווחי הון אשר כל אחד ואחת יכולים ליהנות מהם, אגח ומניות הם רק חלק מהאפשרויות. אז מהיכן מתחילים?  להלן מדריך קצר על שוק ההון למתחילים.

הכרות עם שוק ההון

מי שרוצה להשתלב בתור משקיע בשוק ההון צריך להכיר קודם כל את צורת התנהלותו ואת הכוחות הפועלים בו. כמו כן, ישנם מושגים רבים שצריך לדעת ולהבין. אם אין לכם רקע בשוק ההון ואתם סקרנים ורוצים לדעת איך נכנסים ל"מועדון המשקיעים" התשובה פשוטה, עליכם להתחיל ללמוד את הנושא. באינטרנט תוכלו למצוא הרבה מאוד חומר לקריאה בנושא שוק ההון למתחילים, כמו כן ישנם ספרים ואפילו קורסים של שוק ההון למתחילים. בסופו של דבר כל מי שרוצה להתברג בשוק יכול (זו לא תורה מסיני), מי שיקדיש מעט מזמנו ללמוד את הכוחות המשפיעים על שוק ההון וכיצד מתבצעות ההשקעות יכול גם הוא להצטרף למועדון ולהתחיל לבצע השקעות או להשתלב בתפקידים שונים בשוק ההון.

מי שפותח את המוספים הכלכליים או מסתכל באתרי האינטרנט העוסקים בנושא נתקל בכל מיני ניתוחים, גרפים, מדדים ועולם שלם של מושגים שאולי לא מובנים לכולם. אך בפועל אין צורך בתואר בכלכלה בשביל להבין את הדברים ולהתחיל להשקיע בבורסה. קורס שוק ההון למתחילים יכול לגרום לכל אותם הדברים להיות ברורים ותוך מספר חודשים בודדים לשים אתכם בעמדה בה אתם כבר מייצרים עוד כסף מהכסף שלכם.

שוק ההון למתחילים

שוק ההון למתחילים

שוק ההון למתחיליםאסטרטגיה

ישנן שתי נקודות חשובות שצריך לתת עליהן את הדעת בהנחה שיש לכם סכום כסף פנוי להשקעה. הנקודה הראשונה היא השאלה מהי מטרת ההשקעה והנקודה השנייה היא כמה זמן פנוי אנחנו מוכנים להקדיש לטובת הנושא. מי שרוצה להיכנס לשוק ההון צריך להתחיל לתכנן את ההשקעות שלו בצורה חכמה. אם מטרת ההשקעה שלכם היא פשוט להרוויח הרבה כסף (ומהר מאוד) אצטרך לאכזב אתכם, ניתן לייצר רווחים נאים מאוד במסחר בבורסה אבל לא בן רגע. ניתן להשקיע כספים לטווח ארוך בחברה שאנחנו מאמינים בהתקדמות שלה ולקנות את המניה שלה ולצפות לתשואה. לחלופין ניתן לסחור בבורסה לטווח קצר ואז לייצר רווחים קטנים יותר.

סיכון בשוק ההון

אחת הנקודות הבעייתיות אצל משקיעים היא הסיבולת לסיכון. בלימודי שוק ההון למתחילים מדברים הרבה על הקשר בין הסיכון לבין הסיכוי (תשואה / רווח). הקשר בין סיכון גבוה לתשואה גבוהה הוא עיקרון בסיסי בשוק ההון. ישנן השקעות אשר נחשבות למסוכנות, לכן הציפייה לתשואה גבוהה היא הפיצוי על לקיחת הסיכון. מי שאינו אוהב את הסיכון יכול למצוא בשוק ההון אפיקי השקעה יותר סולידיים שהסיכון בהם נמוך יותר אך כך גם הסיכוי לייצור רווח גבוה. כאשר מדברים על סיכון, אין החלטה אחת שהיא הנכונה, סיבולת הסיכון היא עניין אישי המשתנה ממשקיע למשקיע. בלימוד שוק ההון למתחילים לומדים את האסטרטגיות לפיזור ההשקעות ולהפחתת הסיכון.

לסיכום, השקעה בשוק ההון היא הזדמנות טובה לגרוף רווחי הון אך צריך תמיד לזכור שישנים סיכונים. אם אינכם מבינים את שוק ההון עליכם ללמוד אותו קודם, אחרת תשימו את כספכם על קרן הצבי. השקעה עצמאית בשוק ההון מומלצת למי שצבר ניסיון ויודע מה הוא עושה. אם אתם מעוניינים להשקיע בשוק ההון, אך חסרי ידע וניסיון, מוטב שתפנו לבתי ההשקעות, שם תוכלו לקבל שירותי ניהול תיקי השקעות.


אולי יעניין אתכם גם: מדריך שוק ההון למתחילים / קורס שוק ההון מחירים


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה