שוק ההון קורס

שוק ההון נועד להפגיש בין משקיעים המחפשים להפיק רווחי הון לבין ממשלות וחברות המעוניינות בגיוס הון. החברות והממשלות המעוניינות לגייס כספים מנפיקות מניות ואגרות חוב ומוכרות אותן לציבור. זהו העיקרון הבסיסי של שוק ההון אך מעבר לזה מתקיים "שוק משני" (המסחר בניירות ערך בבורסה) בו בעצם מתבצע מסחר בניירות ערך בין משקיעים שונים. זהו בעצם השוק שמעניין אתכם אם ברצונכם להתחיל להשקיע בשוק ההון. שוק ההון קורס מאפשר לכם להבין לעומקו את שוק ההון ואת צורת ההתנהלות שלו, במטרה לאפשר לכם לבצע השקעות ולהפיק מהן רווחים.

שוק ההון קורס

שוק ההון קורס

ישנן אסטרטגיות השקעה שונות וזהו נושא שנלמד בשוק ההון קורס. בגדול ניתן לחלק את האסטרטגיות להשקעות המבוססות על ניתוח טכני והשקעות המבוססות על ניתוח פונדמנטלי.

ניתוח פונדמנטלי

זוהי שיטת השקעה היורדת לעומקם של הדברים והיא דורשת הבנה עמוקה של השוק ושל הכוחות הפועלים בו. משקיעים העובדים לפי ניתוח פונדמנטלי בעצם בוחנים השקעה במניה על פי ניתוח מצב החברה. הם שואפים להבין היטב את מצבה הפיננסי והעסקי של החברה, על יתרונה התחרותי ועל מה שמתרחש בשוק שבו היא פועלת. הם עושים זאת בעזרת ניתוח דוחות כספיים וניתוחי מאקרו שונים של המצב בשוק. למשל אם ישנה חברה העוסקת בקידוחי נפט, המשקיע יתעניין בהערכת עתודות הנפט בבארות שבבעלות החברה, מחירי הנפט בשוק העולמי, המתחרים העיקריים של החברה ועוד פרטים אשר עלולים להשפיע על ערך המנייהניתוח פונדמנטלי אינו מתייחס בהכרח לניתוח של חברות, הוא יכול להתייחס גם לענפי מסחר, מטבעות, כלכלות וכו‘. המשקיע שואף לקבל תמונה מלאה של כל מה שיכול להשפיע על ערך המנייה על מנת לבצע השקעות רציונליות ורווחית.

ניתוח טכני

 בעבר ניתוח טכני התבצע בעיקר על ידי גופי השקעות מוסדיים, אך היום בזכות השיפורים הטכנולוגיים כל משקיע יכול לבצע ניתוחים טכניים בעזרת המחשב הביתי ושיטה זו היא השיטה העיקרית הנלמדת בשוק ההון קורס. שיטה זו שונה במהותה מהניתוח הפונדמנטלי ואינה שואפת להבין את הפעילות העסקית של החברה והכוחות הפועלים עלייה וגורמים לעליות או ירידות שערים בטווח הארוך. שיטה זו מחפשת נקודות כניסה ויצאה בשוק לצורך ביצוע השקעות לטווח קצר, בחלק מהמקרים ניירות הערך נרכשים ונמכרים עוד במהלך אותו יום מסחר. אז אם המשקיעים אינם קוראים דוחות כספיים ואינם מבצעים ניתוח מקרו, כיצד הם בעצם יודעים מתי לרכוש ומתי למכור ניירות ערך? שיטה זו מקדשת את הגרפים ומבצעת ניתוחים שונים המבוססים על הגרפים. התפיסה שעומדת מאחורי השיטה היא שהשוק נע במגמות הנוטות לחזור על עצמן. השיטה מנסה לזהות את המגמות ואת נקודות היפוך המגמה על מנת לבצע השקעות. ניתוח טכני עושה שימוש בדבר שנקרא מתנדים; אלו הם כלים העוזרים לנו לנתח את המגמות ובעזרתם את מקבלים החלטות. ישנם מאות סוגי מתנדים וזהו אחד הנושאים שנלמדים בשוק ההון קורס.

ניתוח טכני

ניתוח טכני

שוק ההון קורסמה לומדים

קורס שוק ההון כולל את כל החומר התאורטי אשר צריך לדעת על מנת להשתלב בשוק ההון. כאשר אנו אומרים להשתלב בשוק ההון אנו מדברים על שני דברים שונים העומדים בפני מסיימי הקורס. אפשרות אחת, כמו רוב התלמידים, היא להשתלב בשוק בתור משקיעים עצמאיים. כלומר משקיעים המנתחים את שוק ההון ומקבלים החלטות השקעה עבור עצמם. אך לימודי שוק ההון פותחים בפניכם דלת נוספת למקומות עבודה הקשורים לשוק ההון (בנקים, בתי השקעות, בורסה, רשות לניירות ערך…).  הקורס מתחיל מהדברים הבסיסים ביותר, כמו המושגים שצריך להכיר ועד לאסטרטגיות השקעה ופיזור סיכונים. שוק ההון קורס נותן לכם את כל הכלים הדרושים על מנת להיות משקיעים.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה