רוצים ללמוד לייצר הכנסה ורווחים משוק ההון? זה יותר מאפשרי. הדבר היחיד שאתם צריכים לעשות, זה קורס שוק ההון איכותי שילמד אתכם את ה"סודות" של סוחרים מנוסים שכבר מצליחים להרוויח. 

מוכנים להתחיל? ככה בוחרים קורס מסחר בשוק ההון;

כל דבר בשעתו

לפני שתקבלו את כל האינפורמציה שאתם צריכים כדי לעשות קורס שיעלה אתכם שלב ב"סולם החופש כלכלי", אתם צריכים ללמוד להכיר את שוק ההוןשוק ההון הוא שוק אשר נועד לאפשר לחברות וגם ממשלות לגייס הון מהציבור (אנחנו) על ידי מכירה של מניות ואגח (אגרות חוב) וניירות ערך נוספים.

בשוק ניתן למצוא שחקנים רבים כמו: ממשלות אשר מנפיקה אגרות חוב, בנקים מרכזיים שמחזיקים את המושכות ורוכשים / מוכרים מט"ח בסכומים גבוהים כדי לשלוט בשווי המטבע המקומי, מוסדות פיננסיים, חברות ומשקיעים מכל מיני סוגים.

עיקר הפעילות בשוק ההון היא המסחר בבורסה. וקורס בשוק ההון, יורד לפרטי פרטים של הכוחות הפועלים בה, איך מתבצע המסחר בפועל ובאיזה אסטרטגיות ניתן להשתמש כדי להתחיל להרוויח.

למי מתאים לעשות קורס בשוק ההון?

אפשר לומר שקורס בשוק ההון מתאים לכולם.

רצוי, אבל אין צורך בידע מקדים כדי לעשות קורס ולהתחיל לסחור ולהשקיע. היום, יש מגוון רחב של קורסים שמיועדים גם למתחילים וגם למי שכבר יש לו ניסיון ורוצה להמשיך להתפתח.

בעוד שבקורס בורסה למתחילים לומדים הכל, החל מהדברים הבסיסיים ביותר ועד לאסטרטגיות מסחר וטכניקות השקעה מתקדמות, קורסים לבעלי ניסיון יהיו יותר ממוקדים לצרכים הספציפיים של אותו תלמיד (למשל, ניהול סיכונים).

קורס שוק ההון

למה כדאי ללמוד קורס שוק ההון?

קורס טוב בשוק ההון ניתן לכם את הכלים לנתח נכסים פיננסים שונים על מנת לבצע השקעות חכמות ולייצר רווחים על החסכונות שלכם, אבל לא רק. יש עוד כמה דברים שהוא יכול לעזור בהם;

חופש כלכלי

זה אמנם לא דבר של מה בכך. אבל קורס מסחר בשוק ההון מלמד אתכם כל מה שצריך לדעת כדי להרוויח כסף באופן שוטף מהבורסה.

אחרי שתצברו את הניסיון וההון הדרוש תוכלו לצבע השקעות שיכניסו לכם כסף באופן שוטף ולהפחית את הזמן שאתם מקדישים לעבודה היומיות שלכם (יש אפילו סוחרים מוצלחים שעזבו את העבודה לחלוטין ועוסקים רק במסחר).

פיתוח קריירה

תלוי איזה קורס תחליטו לעשות, אבל כל קורס פותח לכם דלתות אחרות ומאפשר לכם להשתלב במגוון תפקידים ועבודות שונות.

למשל, תוכלו להיות דילרים בברוקראז'ים, אנליסטים או יועצים בבתי השקעות ובבנקים, לעבוד בחברות נוסטרו, קרנות גידור ואפילו לנהל השקעות בעצמכם לאנשים אחרים.

יש דרישה בלתי פוסקת לאנשים בעלי ידע בשוק ההון, וקורס בשוק ההון יכול להיות הצעד הראשון לקריירה מעניינת.

ידע אישי

כשכולם מדברים על שינויים במחירי המניות הגדולות, על מה שקורה בבורסה ואפילו שעתיד הפנסיה שלכם תלוי בשוק ההון, חשוב שיהיה לכם את הידע הבסיסי ושתהיו מעודכנים במה שקורה. 

סוגי קורסים בשוק ההון

יש ארבעה סוגים של קורסים בשוק ההון; קורס לידע בסיסי, קורס מסחר, קורס השקעות וקורס ממוקד קריירה.

הנה מה שתלמדו בכל אחד מהם;

קורס בסיסי

הקורס מכסה את כל החומר הדרוש בשביל להבין את הבסיס של  שוק ההון לצורך ידע תיאורטי בלבד.

בקורס תכירו את כל המונחים בשוק ההון, את האופן שבו הוא משפיע על החסכונות שלכם (פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וכו') וגם, היכרות עם מגוון ניירות הערך הקיימים; מניות, אג"ח, קרנות סל, קרנות נאמנות.

קורס מסחר בשוק ההון

ייעודו של קורס מסחר בשוק ההון הוא ללמד ולתת לכם את הכלים להתחיל לסחור בבורסה במהירות האפשרית.

הקורס מתבסס על ניתוח הטכני שעד לפני כמה עשרות שנים עשו בה שימוש בעיקר גופי השקעות מוסדיים, אך היום בזכות השיפורים הטכנולוגיים (אינטרנט, מערכות מסחר) כל סוחר מתחיל יכול לבצע ניתוח טכני בקלות יחסית ולהתחיל לסחור בבורסה.

הסבר קצר על השיטה

בשיטת ניתוח טכני מתבססים על קריאת גרף נרות יפניים, מתנדים ואינדיקטורים נוספים כדי להעריך את הכיוון של המניה או נייר ערך אחר ולקבל החלטות בהתאם.

אין צורך להבין את הפעילות העסקית של החברה שמנתחים, מי המתחרים שלה או לקרוא דוחות כספיים כדי להבין האם המחיר של המניה אטרקטיבי או לא.

התפיסה שעומדת מאחורי השיטה היא שהשוק נע במגמות הנוטות לחזור על עצמן.

בשיטה לומדים לזהות את המגמות ונקודות היפוך מגמה פוטנציאליות כדי להיכנס לעסקאות ולייצר רווחים (לרוב בעסקאות קצרות טווח של שעות בודדות עד ימים).

הנה דוגמה לניתוח טכני על גרף של מניית אפל;

דוגמא לניתוח טכני על גרף של מניית אפל

נראה לכם מסובך? האמת שזה ממש לא.

אחרי כמה שיעורים בודדים תוכלו להבין בדיוק על מה כל המהומה ולהתחיל לנתח בעצמם.

בנוסף לניתוח טכני תלמדו גם;

להכיר ולזהות את הכוחות הפועלים בשוק

ישנם גורמים שונים המשפעים על שערי המניות בשוק ההון.

ממשלות, בנקים ותאגידי ענק יכולים "לשלוט" בשוק המניות על ידי הזרמה של כספים לבורסה או הוצאתם ממנה.

בקורס תלמדו לזהות את הכסף החכם של אותם גורמים, לפעול בהתאם ו"לרכב" על הפעולות שהם מבצעים כדי לייצר רווחים מהירים.

פסיכולוגיית מסחר

אחד הדברים החשובים שתלמדו בקורס מסחר בשוק ההון הוא לזהות את הגורמים הפסיכולוגיים המשפיעים על שוק ההון. וגם, על ההצלחה שלכם.

מסחר בבורסה טומן בחובו הרבה רגש וסוחר לא מיומן יכול להגיב בצורה לא רציונליות לאירועים מסוימים כשהכסף שלו מושקע.

בקורס תלמדו לזהות ולשלוט בתגובות לא רציונליות שלכם להצלחות (וכישלונות) במסחר כדי שתוכלו למקסם רווחים.

אסטרטגיות וניהול סיכונים

בקורס תלמדו אסטרטגיות מסחר נפוצות שסטטיסטית סוחרים בכל העולם מצליחים להשתמש בהם כדי להרוויח וגם תלמדו איך להגביל את הסכום שאותו אתם מוכנים להפסיד בכל עסקה.

קורס השקעות בשוק ההון

בקורס השקעות בשוק ההון לומדים תורה הפוכה לחלוטין מתורת הניתוח טכני לעיל – ניתוח פונדמנטלי.

ניתוח פונדמנטלי זו שיטת השקעה הדורשת ירידה לרזולוציות וניתוח "מאקרו" של חברות לפני השקעה בהן.

בשיטה זו לומדים לנתח את מצבה הפיננסי והעסקי של החברה, את היתרונות התחרותיים של המתחרים, החסרונות, על מה שמתרחש בשוק שבו היא פועלת.

בקורס תלמדו לנתח דוחות כספיים של חברות ולבצע הערכות מאקרו של המצב בשוק כיום ובעתיד.

למשל, אם ישנה חברה העוסקת בקידוחי נפט, משקיע יתעניין בהערכת עתודות הנפט בבארות שבבעלות החברה, מחירי הנפט בשוק העולמי (היום ובעתיד), המתחרים העיקריים של החברה ועוד פרטים אשר עלולים להשפיע על ערך המניה לפני שהוא מחליט אם להשקיע בה.

ניתוח פונדמנטלי אינו מתייחס בהכרח לניתוח של חברות ספציפיות, הוא יכול להתייחס גם לענפי מסחר (סקטורים), מטבעות, כלכלות שלמות וכו'.

קורס לקריירה בשוק ההון

ישנם קורסים ייעודים שמכינים אתכם לעבודה בתחום ההשקעות.

למשל, יועצי השקעות ומנהלי תיקים צריכים לעבור מסלולי לימודים מיוחדים שכוללים מבחנים והתמחות אצל גופים מפוקחים כדי לקבל רישיון מהמדינה ולהתחיל לעסוק במקצוע.

רוצים להירשם לאחד הקורסים? הצוות שלנו כאן לשירותכם.

איפה כדאי לעשות קורס בשוק ההון?

השנים האחרונים הביאו איתן בשורה של ממש למי שמתעניין לעשות קורס בשוק ההון.

בעקבות הגידול המתמיד בביקוש לקורסים, מספר המכללות וה"מנטורים" צמח, התחרות גברה ומחירי הקורסים ירדו.

אבל, לכל דבר טוב יש צד פחות טוב ויש גם קורסים המוצעים למכירה שהערך שלהם מאוד נמוך, ומי שמעביר אותם לא מספיק מוכשר לעשות את זה.

חשוב לבדוק היטב איפה כדאי לעשות קורס על ידי בדיקה של הגוף שמתכוון להעביר לכם אותו (כמה זמן קיימים, מי הבעלים), המרצים (מי הצוות המקצועי שמעביר את התוכן הלימודי) והמלצות / ביקורות של תלמידי עבר בגוגל וברשתות החברתיות.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה