שוק ההון – כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול

עולם מסחר בבורסה וההשקעות בשוק ההון מצליח לגעת בכולנו. כולנו הקשבנו לחבר שקנה מניה ועשה סיבוב יפה או קראנו באינטרנט על קרן נאמנות שעשתה תשואה יפה וראינו אנליסטים שמבטיחים שכל אחד יכול לעשות מהכסף שלו עוד כסף. אז מהו בעצם שוק ההון? ואיך אפשר להתחיל להרוויח?
שוק ההון

שוק ההון

שוק ההון – על מה ולמה?

שוק ההון כאן למטרה אחת – להפגיש בין ציבור החוסכים והמשקיעים לחברות שיכולות לייצר ערך מהכסף שלו. מצד אחד, כולנו רוצים להשקיע ולהרוויח. מצד שני, חברות יכולות להשיג מימון זול ולהשתמש בכסף שלנו כדי לצמוח ותוך כדי לנסות לעזור לנו. חברות מנפיקות מניות ומציעות לנו להיות חלק מהבעלים שלהן או מציעות למכירה אגרות חוב ומבטיחות לנו ריבית על הכסף שנלווה להן.

איך משקיעים?

קיימות לא מעט אפשרויות השקעה. חלק האנשים בוחרים בניהול פסיבי של הכסף שלהם (מקשיבים להמלצות של היועץ בבנק או בוחרים בבית השקעות שינהל עבורם את ההשקעה) אך לאחרונה הרבה מהאנשים בוחרים במסחר עצמאי בשוק ההון ומנהלים את הכסף שלהם בכוחות עצמם בכל מיני שיטות.

השיטות הנפוצות הן מסחר יומי בשוק ההון והשקעות הערך המתאימות לאלו שרוצים להשקיע לטווח ארוך (וורן באפט)

מסחר יומי.
כשמו כן הוא, סוחר יומי קונה ומוכר מניות באותו היום במטרה לגרוף רווחים מהירים מתנודות חזקות בשוק ההון ולהישאר בכיס עם מזומן. סוחרים יומיים שרוצים להרוויח למחייתם מהבורסה לרוב מבלים כמה שעות ביום מול המסך בהן הם מאתרים מניות פוטנציאליות ומבצעים כמה עסקאות של קניה ומכירה. מסחר יומי מתפתח למסחר שנקרא סווינג (swing), בו הסוחר מחליט להשאיר את העסקה פתוחה בעקבות מגמה חיובית והערכה כי המניה תמשיך לעלות גם ביום המסחר הבא.

מסחר בשוק ההון בדרך זו מסתמך על ניתוח טכני, בו לומדים לקרוא את גרף של מניה ולהעריך את המשך ההתנהגות של המניה על סמך פרמטרים שונים

השקעות ערך.
כדרכו של וורן באפט ומשקיעים אגדיים נוספים, משקיעי הערך קונים מניה של חברה במטרה להרוויח ממנה בטווח הארוך. כניסה לעסקה מתבצעת לאחר ניתוח מעמיק של דוחות כספיים, צמיחה, מתחרים של החברה הנבדקת והסביבה העסקית בה היא נמצאת. משקיעי ערך מוכרים את המניות שקנו לעתים רחוקות והם נהנים מקבלת דיבידנד ומניות הטבה (חלוקת מניות במתנה לבעלי מניות קיימים).

רוצה להתחיל, איך ואיפה לומדים?

הרבה אנשים רוצים ללמוד להרוויח משוק ההון , ובתחום שיש הרבה ביקוש, יש גם הרבה היצע. עשרות אם לא מאות חברות ואנליסטים יציעו ללמד אתכם את האסטרטגיה המנצחת שלהם. חלקם יפרסמו סרטונים בהם הם יראו לכם כיצד הם הרוויחו מאות דולרים בדקות בודדות וידרשו ממכם סכומי עתק ללמוד בקורס קצר לעשות את זה בעצמכם. אל תאמינו לכל אחד.

אכן, ניתן להרוויח משוק ההון אך הסטטיסטיקה העגומה (רוב הסוחרים מפסידים) תדרוש מאתנו הקרבה, משמעת עצמית וללמוד חומר כמה שיותר מקצועי, כל הזמן. לפני שאתם מחליטים ללמוד תוכלו להתייעץ אתנו , ביצענו עבורכם את הבדיקות ומצאנו את הקורסים הטובים והזולים ביותר.


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה