משקיעים בנדל"ן, מתעניינים בשירות ניהול נכסים ועדיין מתלבטים? הגעתם למקום הנכון.

במאמר הבא נסביר מה זה שירות ניהול נכסים, מה הוא כולל השירות, מה היתרונות שלו וגם – איך בוחרים חברה מקצועית ואמינה.

מה זה שירות לניהול נכסים?

במידה ואתם משקיעים בנדל"ן ויש לכם מספר גדול של נכסים, ניהול נכסים זה בדיוק השירות שאתם זקוקים לו.

מטרתו העיקרית של שירות ניהול הנכסים הוא לשחרר אתכם, המשקיעים ובעלי הנכסים, מכל המשימות הקשורות לטיפול שוטף של הנכס.

בין השאר, מדובר במשימות שוטפות של תיווך ואחזקה, הנהלת חשבונות, התנהלות מול הרשויות השונות וכן התעסקות עם היבטים משפטיים כאלה ואחרים.

בזכות השירות הזה, משקיעים רבים ששמים את ההון היקר שלהם בתחום הנדל"ן, מרשים לעצמם לרכוש כמות גדולה של נכסים ללא צורך לדאוג לניהול השוטף שלהם.

מה כולל שירות של ניהול נכסים?

בהמשך המאמר נציין כמה אמור לעלות לכם שירות ניהול נכסים, אך כעת נציין שתמורת התשלום שלכם אתם אמורים לקבל מענה למגוון רחב של צרכים.

על חברת הניהול לאתר עבורכם במהירות שוכרים ללא כל תשלום נוסף וללא עמלת תיווך. בנוסף, היא צריכה לבצע בדיקה יסודית של השוכרים ולדרוש, במידת הצורך, את הערבויות הנדרשות. כמו כן, על חברת הניהול לערוך מול השוכרים חוזה שכירות ללא תשלום טרחת עורך דין. 

חברת ניהול הנכסים חייבת לספק מענה לתלונות הדיירים ולצרכים שלהם, כלומר לנהל באופן שוטף את הנכס, לרבות תיקון תקלות ופתרון בעיות. בתוך כך, מתוקף תפקידה של חברת הניהול, עליה לשאוף ולקבל את המחירים הטובים והזולים ביותר שבעלי המקצוע נותני השירות מסוגלים להציע.

על חברת הניהול לעסוק באופן שוטף בכל הקשור לגביית תשלומים מהשוכרים, בצורה עקבית, מסודרת ומתועדת. בתוך כך, על חברת הניהול להיות אחראית על תחום הנהלת החשבונות באופן מלא, לרבות הפקת דו"ח שנתי עבור רואה חשבון.

על חברת הניהול לעקוב באופן שוטף אחר הנעשה בשטח של המבנה, לתת את מירב תשומת הלב להפרות שונות או לשינויים בנכס המושכר.

כמו כן, על חברת הניהול להיות אחראית באופן שוטף על חידוש החוזה של השוכרים ולהימנע ממצב בו שוכרים שמעוניינים להמשיך ולגור בנכס, לא עושים זאת מבלי לחדש חוזה.

כמובן שעל חברת הניהול גם לספק ייעוץ משפטי לגבי הנכס, ייעוץ בנושא מיסוי ובחירה מושכלת ומקצועית של מסלול המיסוי המועדף.

מסירת נכס לניהול – מה היתרונות?

חיסכון בזמן

אז כפי שציינו כבר בפתיחת המאמר, אין ספק שמסירת נכס לניהול תאפשר לכם, המשקיעים, להשתחרר מהעול הלא קל שנקרא ניהול נכס עצמי.

בנוסף, שירות ניהול נכסים מתאים במיוחד בעבור מי מכם שאין להם זמן לנהל באופן עצמאי את הנכס ומעוניינים בהכנסה פסיבית בדמות דמי שכירות שוטפים.

חיסכון בכסף

הפתגם המוכר שאומר שזמן שווה כסף, זה הפתגם שאמור להוביל אתכם להחלטה הנכונה. אז אמנם מדובר בשירות שעולה כסף, אבל אם הייתם בוחרים בניהול עצמי של הנכס, סביר להניח שהייתם צריכים לבזבז פי שניים מהזמן היקר שלכם.

בנוסף, חברת ניהול הנכסים מבטיחה שהנכס שלכם לא יעמוד ריק ללא שוכרים, ולו לרגע אחד. במידה והדייר מסיים את החוזה ולא מעוניין להמשיך, חברת ניהול הנכסים מחויבת לדאוג לכניסה של דייר אחר במקומו.

מענה בנושאים מורכבים

לא כל מי שמשקיע בנדל"ן הוא מומחה גדול לעניינים משפט ומיסוי. בתוך כך, חברת הניהול מתחייבת להעמיד לשירותכם את אנשי המקצוע הטובים ביותר, בין אם מדובר על מענה בתחום המשפט, המיסוי, התמודדות עם דיירים סרבנים ועוד.

איך בוחרים חברה לניהול נכסים?

בצעו סקר שוק

לפני שאתם ממהרים לסגור עם חברת ניהול הנכסים, אנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק. בדקו כמה נהוג לגבות על ניהול נכסים כמו שלכם, על מנת לקבל איזה שהוא מושג על הצעות המחיר שקיבלתם.

קבלו מספר הצעות מחיר

אנו ממליצים לכם לקח מספר הצעות מחיר ממספר חברות ואף פעם לא להסתפק בהצעת מחיר אחת. אחרי הכל, המטרה שלכם היא לבחור לאו דווקא בהצעת המחיר הזולה ביותר, כי אם בזו המקצועית ביותר.

כפי שנציין בהמשך המאמר, תשלום עבור שירות ניהול הנכסים יכול להתבצע באמצעות מספר מודלים. בחרו את חברת הניהול שמאפשרת לכם לעבוד מולה במודל הנוח ביותר עבורכם, כזה שיפיק עבורכם את התשואה הכי גבוהה מהנכסים שלכם.

בחרו חברה מקצועית

ודאו שחברת ניהול הנכסים שאתם מעוניינים בשירות שלה היא חברה אמינה ומקצועית, כזו שנוהגת לבצע פיקוח קפדני וקבוע על הנכסים שלה.

חברת ניהול מקצועית היא לא חברה פסיבית שרק יושבת ומחכה לפניות מצד השוכרים של הנכס. חברת ניהול מקצועית היא חברה שיוזמת, חותרת למגע מול השוכרים ועומדת איתם בקשר מתמיד, שכן האינטרס המרכזי שלה הוא שלשוכרים יהיה טוב.

בשורה התחתונה – המטרה שלכם היא לסגור עם חברה שתיקח חלק פעיל בנכס שלכם ותרגיש שההצלחה שלה היא ההצלחה של הנכס. אחרי הכל, חברת ניהול נכסים רעבה ומלאת תשוקה היא הסוד להצלחה בכל הקשור לניהול הנכס שלכם.

ניהול נכסים

כמה עולה שירות ניהול נכסים?

כמובן שזו שאלת מיליון הדולר והאמת היא שהתשובה היא נגזרת ישירה של סוג הנכס והיקף העבודה בו.

באופן כללי, יש מספר מודלים לתשלום מול חברות ניהול הנכסים. המודל הראשון, הוא מודל של תשלום לפי הכנסה. מה זה אומר בפועל? אתם, המשקיעים, חותמים על חוזה שאומר שחברת הניהול גוזרת רווח באחוז מסוים על הסכום שבו היא השכירה את הנכס.

מודל שני הוא מודל שנקרא שכר טרחה קבוע. כלומר, אתם המשקיעים משלמים שכר טרחה קבוע לחברת הניהול לפי כמות הנכסים שלכם.

מודל שלישי הוא מודל שנקרא מודל שכר הדירה. במודל הזה, חברת הניהול מבטיחה לבעל הנכס שכר דירה קבוע נמוך מערך השוק, ולמעשה מרוויחה מההפרש.

באופן כללי, על ניהול דירת מגורים לשוכרים קבועים לתקופות ארוכות מקובל לגבות בין 7%-10% ממחזור ההכנסות בברוטו.

על ניהול דירות לתקופות קצרות מקובל לגבות בין 15%-20% מהיקף ההכנסות של שכר הדירה. במידה ומדובר בניהול דירות תיירות, מקובל לגבות כ- 20% מהיקף הכנסות השכירות.

איך מתחילים?

מתעניינים בשירות ולא יודעים איפה מתחילים? האמת היא, שהיום זה דיי פשוט וכל חברה מקצועית שמכבדת את עצמה מחזיקה באתר אינטרנט.

התחילו לחפש אחר חברת ניהול וקבעו פגישות עם נציגי החברה השונים. התנהלו על פי כל הטיפים המקצועיים שהצגנו בפניכם ואתם בכיוון הנכון.

הגיעו מוכנים לפגישה עם נציג החברה ושאלו את כל השאלות. חברה מקצועית היא חברה שתענה על כל השאלות שלכם ולא תשאיר שום מקום לספק.

במידה ועולה אצלכם בלב ספק, ולא הכי קטן, לגבי חברת הניהול שאתם עומדים לסגור איתה, פשוט המשיכו הלאה בחיפושים.

זהו, כעת כשיש בידכם את כל המדע המקצועי הנחוץ בכל הקשור לשירות – אתם יכולים לצאת לדרך.

בהצלחה!

 


התוכן מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע בו אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

וורן באפט (Warren Buffett)

ברני מיידוף (Bernard Madoff)

הסוחרים העצמאיים בשוק ההון שיצאו לחירות כלכלית

יציאה מעבדות לחירות כלכלית: ככה עושים את זה

WhatsApp זמינים לכל שאלה