5 טיפים שלא חשבתם עליהם וישפרו את המסחר שלכם

באחד הבקרים התבקשתי לכתוב חמישה טיפים שיעזרו לסוחרים בתחילת דרכם על מנת שאלה יוכלו לעזור להם להיות סוחרים טובים יותר. אז אילו הייתי יכול לתת לכם ארגז קטן, בו הייתם יכולים להכניס מספר כלים שיעזרו לכם לשפר את הביצועים במסחר שלכם ואף אולי לעבור ממצב של הפסד למצב של רווח, אזי שהייתי נותן לכם את הכלים הבאים :

מקצוע, לא תחביב 

ידיד שלי היה נוהג להגיד "אם תתייחס למסחר כאל תחביב הרי שזה מבין התחביבים היקרים. אם תתייחס למסחר כאל מקצוע, זה מקצוע מתגמל מאוד". אותו ידיד היום הוא סוחר נוסטרו (סוחר המתפרנס מהשקעת הכספים הפרטיים שלו או כספי חברה שהוא עובד בה) והוא לימד אותי דבר או שניים על היחס למסחר. אני ממליץ לכם להתייחס אל המסחר כאל מקצוע לכל דבר ועניין ומתוקף זה גם לפעול על מנת להתמקצע ככל הניתן.

היה מוקף בשותפים לעשייה

ודאי שאני לא צריך לספר לכם שיש כמה משברים בדרך. קל יותר "לשרוד" כאשר סביבך יש סוחרים נוספים. קל לשתף ככה ולזכות לאוזן קשבת וייעוץ אובייקטיבי. מה גם שלאורך זמן גיליתי שביחד קל יותר להצליח מאשר לחוד. צור לך רשת חברתית של סוחרים, תטפח אותה ותשתמש בה ככל הניתן. לאורך הזמן אתה תגיד הרבה מאוד תודות לאנשים שסביבך. המכללה מספקת פלטפורמה מקצועית ומעולה ב"מועדון המשקיעים" שבו יש אינספור תכנים ב"לייב" ומוקלטים, אשר תורמים להצלחה ולקשיים שיש בדרך לכל סוחר מתחיל.

למידה אינסופית

דוקטורט או פרופסורה? אני תמיד ממליץ לסוחרים שיש בהם את התשוקה להצליח, להשקיע בלמידה נוספת כאילו יהיה זה הדבר היחידי שישפיע על המסחר שלהם. כמו בחיים, "תואר ראשון" לפעמים לא מספיק וצריך לעבור הכשרות נוספות, כמו לימודי שוק ההון במהלך הדרך כדי להצליח. סוחר מקצועי נדרש לתכונות אופי שחלקן לא מולדות ודורשות אימוץ (לדוגמה, קור רוח ומוסר עבודה). לכן, בין תהליך הלמידה המקצועי עליכם להשקיע גם בפן האישי. 

5 טיפים שלא חשבתם עליהם וישפרו את המסחר שלכם

5 טיפים שלא חשבתם עליהם וישפרו את המסחר שלכם

כסף הוא לא המטרה 

רבים נופלים בזה אבל מטרתו של סוחר בשוק ההון היא לא  להרוויח כסף, מטרתו של סוחר בשוק ההון היא פשוטה – להיות צודק.  ברגע שתבואו מתוך כוונה להרוויח בלבד אתם תסתכלו הפוך על השווקים והמחשבה 'כמה אני יכול להרוויח' במקום 'כמה אני עלול להפסיד' מסוכנת מאוד. ניהול סיכונים הוא אולי הדבר החשוב ביותר לסוחר בשוק ההון. היו קרי רוח, חשבו לפני כל כניסה לפוזיציה ותזמנו נכונה את הפעולות שלכם.

תאמינו

אתם צריכים באמת להאמין שאתם יכולים להרוויח ממסחר בבורסה. אם הגישה שלכם למסחר היא "אני אנסה, נראה מה יהיה", סבירות גבוהה שלא יהיה. בחיי לא יצא לי להכיר אדם שהצליח במה שהוא עושה במקרה. כמו שמסעדות טובות וסטארטפים עבדו קשה כדי להצליח, כך גם אתם צריכים לעשות. 

בהצלחה!

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה