טיפים למסחר בשוק ההון

נכנסתם, או שאתם עומדים להיכנס לתחום המסחר בשוק ההון? בוודאי קראתם ושמעתם הרבה על התחום, פילוסופיות השקעה וכו‘. אבל הפעם ניתן לכם כמה טיפים למסחר בשוק ההון, טיפים נקודתיים אשר חשוב ליישם לצורך השקעות מוצלחות.

7 טיפים למסחר בשוק ההון

7 טיפים למסחר בשוק ההון

 1. פיזור השקעות – שוק ההון חשוף לזעזועים רבים, לא את כולם אתם יכולים לצפות. זהו יכול להיות משבר מקומי המשפיע על הבורסה בתל אביב, אך גם משהו ברמה הגלובלית. משבר יכול להיות גם בענף מסויים. אם תיק ההשקעות שלכם מרוכז בניירות ערך של השוק הישראלי, כל זעזוע עלול לגרום להפסדים גדולים. במסחר בשוק ההון לא שמים את כל הביצים בסל אחד, פזרו את השקעותיכם בין ענפים שונים, מטבעות שונים וכו'.

 2. למדו מטעויות – כאשר עוסקים במסחר בשוק ההון אתם צפויים לעשות גם טעויות אשר יגרמו לכם להפסדים. אל תתכחשו לטעויות ותנסו לטאטא מתחת לשטיח. התמודדו עם הטעויות על מנת להפיק לקחים, כך תלמדו ותשתפרו.

 3. הוזלת עמלות – כאשר מדברים על מסחר בשוק ההון אנו מדברים תמיד על סיכונים ותשואות, השקעות מוצלחות וכו‘. אבל לפעמים אנו שוכחים פרט קטן שאוכל לנו את התשואה. אלו הן העמלות והמסים שאנו משלמים על הרווחים. בטרם אתם מתחילים להשקיע יש לבדוק את האפשרויות השונות בבנקים ובבתי ההשקעות על מנת להתמקח ולהשיג את העמלות הנמוכות ביותר. גם אם אלו נראים לכם סכומים זניחים, לאורך זמן הם מכרסמים ברווחים שלכם. לשם כך הקמנו מערכת השוואה בין בתי ההשקעות בארץ, ניתן לענות על שאלון קצר בחלק העליון של העמוד ולמצוא את ההצעות הטובות ביותר שיש היום בשוק.

  הוזלת עמלות

  הוזלת עמלות

 4. אימון ווירטואלי – ישנם כלים המאפשרים לכם לבנות תיק השקעות ווירטואלי. זהו כלי מעולה להתאמן ולנסות לבצע השקעות מבלי לסכן את כספכם. בעזרת כלים אלו אתם מצבעים רכישה ווירטואלית של ניירות ערך לפי ערכם האמתי. כך אתם יכולים לתרגל את יכולות ניתוח ההשקעות שלכם בתנאי אמת.

 5. היזהרו מהתנהלות רגשית – אחד הבעיות של משקיעים היא התנהלות רגשית ולא רציונלית. במקרים רבים הפחד מהפסדים שולט על ההחלטות. התנהלות רגשית לא תביא אתכם לשום מקום טוב במסחר בשוק ההון. חייבים לעבוד לפי תכנית, קבעו לעצמכם נקודות לכניסה ויציאה וכבדו אותן.

 6. סבלנות – אז עכשיו אתם עוסקים במסחר בשוק ההון ומצפים לרווחים. חשוב שתהיה לכם סבלנות, זה לא קורה כל כך מהר. ההשקעות הכי משתלמות הן בדרך כלל ההשקעות לטווח ארוך וכאשר אני אומר טווח ארוך אני מדבר על מונחים של 10-15 שנה.

 7. החברה מאחורי המניה – מאחורי המניות ישנה חברה עם מנהלים ,עובדים, לקוחות וכו‘. אל תרכשו מנייה מבלי לדעת את הרקע של החברה. חשוב לדעת מהו תחום הפעילות של החברה, מהם הכוחות המשפיעים אליה, האם היא במגמת צמיחה או דעיכה וכו'. ישנם גורמים שונים אשר עלולים להשפיע על ערך המניה, מפקיעת תוקף של פטנטים ועד תמורות טכנולוגיות. לצורך הדוגמה תמורה טכנולוגית או פקיעת תוקף של פטנט יכולים להיות בעיה עבור חברה אחת, אך הזדמנות עבור חברה אחרת.

  סבלנות

  סבלנות


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

מה זה מכפיל רווח וכיצד הוא משחק תפקיד בבחירת השקעה אידיאלית?

מהי נקודת איזון?

קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR)

איך מבצעים הערכת שווי חברה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה